Byxy123 Byxy123 komentáře u knih

Nevadilo mi, že je napsaná jako divadelní hra. Alespoň svižně utíkala. I nápad s pokračujícím příběhem mě nadchl, jen mi tam chybělo trochu víc akce. To, že největšího záporaka přemůžou pomalu ve dvou větách, se mi tak nějak úplně nelíbilo. Ale když se to bere jako takové volné pokračování, dá se v tom najít i to dobré. :D A jako divadelní hra, by to mohlo vypadat hodně dobře. :)

17.09.2017 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha, která má stále co nabídnout...

03.03.2014 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Erin Hunter

Jak bych jenom začala. :D
Tak, přiklonila bych se zde k obecnému názoru, že bych knihu dala číst dětem tak od 11 nebo 12 let, od 9 určitě ne. Řekla bych, že by se u některých pasáží mohly bát nebo je nepochopily.

Teď však k ději.
Tahle verze budoucnosti je jednou z dalších apokalyps. Akorát rozdíl je, že hlavní hrdinové mají kožich, 4 tlapky a svůj pohled na lidské věci. Velmi, velmi toto oceňuji a líbí se mi to. Občas mi však vadil překlad, kdy jména neseděla k tomu, co se zrovna dělo. Je to takové trochu smutné, že si musíte sami domýšlet, kde kdy kdo kam šel. Ne vždy, ale párkrát se to tam objevilo.
Celkově mě však kniha zaujala a těším se na další díl. :))

01.01.2021 4 z 5

Nedoporučuji ji čít po nocích, pokud jste strašpytel. Ale jinak ji velmi doporučuji. Děj se nijak netáhl, měl hlavu i patu. Těším se na další díly. :)

08.08.2018 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Dlouho jsem ji odkládala, ale neměla jsem to dělat. Jedná se o velmi čtivou knížku, dobře napsanou. Ke konci se mi tedy zdála trochu uspěchaně zakončená, nejspíš aby se mohla v druhém díle vyvíjet cesta pletichaření a politikaření. Maličko jsem "tloukla hlavou do zdi" v případech, kdy se America rozhodla udělat hloupou věc, která se dala očividně udělat jinak. Jenže k takovým knížkám to patří, takže to byl jen můj problém, že bych to měla už ráda hotový. :D Jenže bez těchto rozhodnutí by nebylo pět dílů. :D

12.08.2020 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pěkné rozšíření světa Harryho Pottera. Ne všechny bajky se staly mými oblíbenými, ale nemám ani nic proti nim. Líbí se mi poznámky Albuse Brumbála, které příběhy zpestřují a přidávají jim nový rozměr. :)

05.05.2019 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tato kniha byla mojí prvotinou od Jojo a musím říci, že jsem ráda, že jsem se do toho pustila. První asi 4 kapitoly mi tedy trvalo se začíst, ale to přičítám spíše tomu, že na romány nejsem zvyklá. Pak když se děj přenesl do přítomnosti jsem se musela ke čtení trošičku nutit, protože to byl velký skok hlavně ve formě vyprávění, ale pak když jsem se do toho pořádně ponořila, musela jsem hltat další stránky, jen abych věděla jak to skončí. :)

12.03.2018 4 z 5

Alenka v kraji divů a za zrcadlem Alenka v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Než jsem knihu přečetla, tak jsem nevěděla jak k ní přistupovat. Po přečtení to stále nevím. Čekala jsem od ní asi víc a po přečtení jsem rozpačitá. Některé pasáže byly vtipné, některé až moc zamotané nebo padlé na hlavu. :D Asi se do čtení Alenky znovu pustím až za dlouhou dobu.

27.03.2017 4 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Tak trochu mi tam Percy chyběl, i když to je o Apollónovi. Ale autor neztratil a ani nezapomněl nic ze svého stylu psaní. Kniha byla totiž vtipná a pro mě i lehce nepředvídatelná. :D Ale brzo končila, tak snad u nás další díl brzy bude. :)

04.01.2017 4 z 5

Tajemství, záhady, rekordy v přírodě Tajemství, záhady, rekordy v přírodě kolektiv autorů

Tato kniha se velmi hodí na přírodopis, pokud chcete říct k referátu nějakou perličku. :) Dají se zde najít, informace o docela mnoho druzích, ať to jsou plavci, savci, ptáci, hmyz... :) Kniha má i hezké ilustrace, takže nevím co bych jí mohla vytknout. :)

20.02.2013 5 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Kniha má zajímavý nápad, určitě bych ji ráda viděla jako seriál. Četla se dobře, svižně. Kdykoliv jsem měla chvilku času, tak jsem se k ní zase vrátila. Jedním dechem jsem přečetla posledních pár kapitol. Děj byl většinou nepředvídatelný, což je jedině dobře. Chybek jsem našla opravdu jen pár, z čehož mám velkou radost. :))

16.07.2021 4 z 5

Hrobka nemrtvých Hrobka nemrtvých Rick Riordan

Úplně nejvíc boží. Tady není co vytknout, prostě další skvělý počin. Moc se mi líbí, jak se Apollón vyvinul od první knížky. Jak si uvědomuje své chyby a prostě všechno.
Moje emoce se točily a střídaly kolem smutku, radosti, smíchu, slz, vyděšení a zase smíchu. Trefné poznámky, no prostě nemám jiných slov, než samou chválu.

03.04.2020 5 z 5

Útěk k oceánu Útěk k oceánu Sharon Siamon

Jsem z knížky trochu v rozpacích. Příběh jako takový byl dobrý, ale občas jsem měla pasáže, do kterých jsem se musela nutit. Co mě však lehce rozčilovalo, tak byly chyby, kterých bylo bohužel dost. Vynechaná slova kazí trochu dojem. :D
Začala jsem číst už druhý díl a ten je od první stránky v mnoha ohledech lepší, proto jsem zde udělila jen 3 hvězdičky, i když jsem váhala jestli nedám 4. Ale v druhém díle je lepší popis míst, postav i toho, co se děje, proto jsem se rozhodla, že prvnímu dílu dám jen 3.

19.03.2020 3 z 5

Záhada na farmě U Černého koně Záhada na farmě U Černého koně Jenny Hughes

Knížečka, kterou mám přečtenou za jedno odpoledne. Můžu ji jedině doporučit, už od dětství ji mám ráda a myslím, že by se mohla líbit každému milovníkovi koní. :)

24.09.2019 5 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Dlouho, dlouho jsem váhala, jestli dát 3 neb 4 hvězdičky. Ale začnu od začátku. Jen upozorňuji, že se objevuje pár spoilerů.
První část knížky, která se odehrává v ústavu? Naprostá pecka, líbilo se mi jak prostředí, tak postupné seznamování s ostatními pacienty. A samozřejmě otázka co se vlastně stalo mezi Snow a Baleem.
Jenže, jak se Snow dostala do Algidu, přišlo mi, že příběh začal postrádat prvotní spád. Vedlejší postavy nedostaly tolik prostoru, jaký by si podle mého zasloužily. Nevím, jestli mi víc k srdci přirostl Kai nebo Jagger, kterého jsem 3/4 knihy nemohla skoro vystát, ale na konci si moji oblibu získal. A trochu mě rozčilovala i Snow svojí touhou najít a vysvobodit Balea (snad jsem vyskloňovala správně). Na jednu stranu je to samozřejmě krásné a šlechetné, ale na tu druhou to nemusela připomínat každou druhou stránku.
Ale abych nebyla jen negativní, nápad skvělý, příběh trochu pokulhával za nápadem, ale měl i skvělé pasáže, které jsem přečetla jedním dechem. A Temperly? Krásně to zamotala, stejně jako matka Snow. Je škoda, že autorka ještě druhý díl nenapsala (tedy nenašla jsem o něm zmínku). Má však na kontě knihy z Algidu z doby, než se Snow vůbec narodila. Jestli se jich někdy dočkáme v češtině, kdo ví, ale jsem pro, aby se autorka rozhodla pokračovat. Ráda bych se dozvěděla, jak to s hrdiny vlastně dopadlo.

02.05.2019 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

K této knize se každý rok velmi ráda vracím. Poprvé jsem ji četla ve škole, v rámci třídního čtení a od té doby je jedna z mých nejoblíbenějších. Jedná se o pohodové čtení, u kterého nemusíte až tak moc myslet (jedině, když si ujasňujete kdo je kdo a kde). :D
Určitě doporučuji dětem, ale samozřejmě i dospělým. Myslím, že je v ní spoustu dobrých postřehů, které se dají použít v jakékoliv době. :)

09.04.2019 5 z 5

Kyberšikana - Průvodce novým fenoménem Kyberšikana - Průvodce novým fenoménem David Šmahel

Tuto knížku jsem četla jen proto, že jsem ji potřebovala do školy. Je celkem dobře zpracovaná, jen s některými pasážemi jsem trochu nesouhlasila, ale to může být způsobeno, že je přeci jen trochu starší. Nicméně si myslím, že většina napsaného je i pro dnešní dobu více než aktuální.

25.03.2018 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Kniha se mi četla dobře, jen se mi nezdálo, jak to vždy dopadlo jinak, než jsem si představovala. :D Ale to je jen můj problém. Knihu doporučuji všem, kteří četli první díl. :)
Ale za co musím jednu hvězdu strhnout je docela častá přítomnost chyb. Dobře, když se v knížce objeví jedna za celou dobu, dá se to přežít (ale ani tak by se to dít nemělo). Ale tolik? Nebyla kapitola, kdy jsem nějakou chybu nenašla a musím říct, že už i mě to rušilo.

18.12.2017 4 z 5

Káťa, Katrin, Katynka Káťa, Katrin, Katynka Alena Santarová

Knížka, ke které se ráda vracím. Je napsaná poutavě a také oddychově. Nemusí se u ní moc přemýšlet. :) A myslím, že i v dnešní době má co nabídnout. :)

17.09.2017

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Nevím jak bych měla okomentovat konec. Celý průběh a příběh byly opravdu parádní, nenudila jsem se, odsýpalo to a postavy dělaly přesně to, co jediné jsem nečekala, že udělají.
Ale konec, já nevím. Patřím k těm, kterým se líbí dobré konce a podle mě to je dobrý konec, ale jsem z toho trochu rozpačitá. Ani neumím přesně pojmenovat to, co mi tam chybělo (jestli vůbec něco :D). Tak či tak, 4 hvězdy zasloužené za úžasnou Říši divů.

29.06.2016 4 z 5