Byra Byra komentáře u knih

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Kniha posledního soudu je titul se silným, dojemným dějem, nepostrádá napětí. Cestování časem, morové nákazy, život lidí na středověké vesnici, i boj o život. Příběh odehrávající se ve dvou paralelních rovinách - tady jsem se neztrácela, obě části jsou logicky odděleny a lze jen těžko říct, která je poutavější,. Bez váhání proto doporučuji

14.05.2013 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Opravdu drsný příběh, úplně jsem to viděla před sebou jako film. Boj o holý život, násilí a krutá pravidla. Brr, až mě z té knížky mrazilo, děsivě pravdivá. Nejhorší na tom je, že se to opravdu může stát. Zjistíte, jak moc jsme závislí na moderní technice a jak málo stačí k tomu, aby se celá společnost zhroutila. Doporučuju!!!

04.03.2013 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tento díl mi přišel nejslabší z celé trilogie, sice hodně akční, spousta napětí, smrtících pastí, ale zbytečně moc mrtvých a někdy nepochopitelné chování postav. Celkově depresivní konec :-(

14.01.2013 3 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Po knize jsem sáhla s nadšením - čekala jsem něco podobného jako film Podzemí (také ztracená skupina v pařížských katakombách), nicméně nesplnila mé očekávání. Jistě, byly tam pasáže, kdy jsem ani nedýchala, ale těch nudnějších bylo víc. Táhlo se to, zbytečné mi přišly kapitoly jednotlivých účastníků "výletu" - přivítala bych více akčních scén + trochu rozepsat život v katakombách

25.04.2018 3 z 5

Osada Osada Kir Bulyčov (p)

Příběh pěkně a srozumitelně utíká a prakticky v každém momentu se něco děje. Moc se mi líbil podrobný popis všech organismů planety a jejich principů fungování. Výborná napínavá sci-fi. Hstka zbídačených a sešlých dospělých, několik dospívajících, kteří už nic jiného než tento svět neznají a děti. Po patnácti letech strávených v místě, kde sněží i v létě, kde jediné šlápnutí vedle či chybný odhad vedou k jisté smrti či alespoň pořádným komplikacím, není dost potravin ani léků, a co je horší, začínají „docházet“ sami obyvatelé osady a je jasné, že děti, které přežily ztroskotání či které se narodily v osadě, budou muset velmi rychle dospět.

12.02.2016 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Od knížky jsem čekala trochu víc než románek hlavní hrdinky, ale na druhou stranu bylo prostředí kudy putovala velmi dobře vykresleno. Rovněž charakter jednotlivých postav. Myšlenka o "naprogramování" lidi je celem originální.

13.03.2014 3 z 5

Příběh ženy, která padla do rukou obchodníků s bílým masem a chtěla vydělat peníze, aby se vykoupila a vrátila ke svým dětem. Knížka je psaná hodně jednoduchou formou, ale zase mi dávala pocit, že Oxana vypráví přímo ke mě. Čte se rychle, děj má spád a logicky navazuje. Někdy žasnu nad tím, jak jsou tyhle holky (ženy) naivní, ale co by neudělaly pro svoje rodiny

08.04.2013 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Kniha má zajímavý námět, zápletku a pěkně odsýpá. Dobře vykreslené prostředí i charakter postav. Trošku mě překvapil konec- díky rozuzlení se z duchařiny stala detektivka :-( škoda. Nicméně i tak jsem byla napjatá

30.01.2015 3 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Mám ráda apostapokalyptické knihy a tahle mi přišla jako seriál Živí mrtví. Děj byl akční, rychle to odsýpalo, nikde sáhodlouhé popisy okolí nebo podrobné vykreslování charakteru postav.
Hlavní hrdinové Scarlet i Nathan sympatičtí.
Děj se odehrává v Americe v několika městečkách, v Evropě vypukla epidemie, která se dostala až sem. Hlavní hrdinové se pokoušejí dostat sebe i své blízké do bezpečí.Sledujeme hlavně linii Scarlett, její pobyt na Červeném vrchu a její doufání v návrat dcer
Jediné co mi trošku vadilo je to, kolik lidí z farmy muselo zemřít kvůli jejím dcerám.

01.09.2014 4 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Můžu doporučit, není to klasický historický román, má něco víc. Má to děj, akci, napětí, dobrodružství - chvílemi jsem ani nedýchala.

11.06.2014 4 z 5

Proti proudu času Proti proudu času Robert Silverberg

Knížka se mi líbila. Má to akci, děj i milostné pletky. Nejvíc asi popisky míst, kudy cestovatelé procházeli (připadala jsem si jako jeden z jejich turistů) :-)

23.05.2014 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Stacey Lannert

Library&me - tak Vám teda děkuju, že víme jak příběh skončí. ano, na netu se píše jak kniha dopadne, ale ne jakým způsobem to provede

21.05.2014

Princezna Sultana - Život pod závojem Princezna Sultana - Život pod závojem Jean Sasson

Knížka se mi moc líbila, tak jsem si ji přečetla už podruhé. Autorka velmi poutavě popisuje život členky saúdskoarabské královské rodiny a její boj proti zkostnatělým tradicím, který se jí velmi často vymstí. Líčí rodinu, dětství princezny, její manželství. Knížka je prokládána mnoha otřesnými příběhy násilí páchaného na ženách

22.04.2013 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Téma mě velice lákalo - co se stane s lidmi, resp. skupinou lidí když přijdou o všechny vymoženosti moderní civilizace. No, charaktery osob, prostředí vylíčené suprově, ale občas je autor moc rozvláčný a text natahuje. Jinak má kniha spád, události na sebe logicky navazují, osoby reagují v kritických situacích někdy téměř jako profesionální vojáci (znalosti, taktika, organizovanost,chladnokrevnost). Ale jde o přežití, takže se není co divit. V závěru se mi líbí, jak hlavní postava přemýšlí do budoucna.

06.04.2013 4 z 5

Konec zákona Konec zákona Martin Vopěnka

Knížka mě zaujala tématem postkatastrof. Přišla mi sadistická, místy nechutná, hlavně jak se hlavní hrdina spustí se svými kumpány. Je ale možné, že i tohle se může stát...

20.03.2013 1 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Zajímavé téma Blackoutu. Vykresleno tak, jak by to s největší pravděpodobností s lidmi dopadlo. Jen ten konec mi přijde divný,...

20.03.2013 4 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Moc jsem od knihy neočekávala,román pro teenagery, hlavní hrdinka šestnáctiletá dívka bez domova, téma katastrof už bylo zpracováno mockrát, ale překvapila mě! Dobře čtivá, Callie sympatická, děj jede sám od sebe a člověk je napnutý, jak to vlastně všechno dopadne. Čekám, kdy to někdo zfilmuje, protože téma se samo nabízí. Pronajmout si tělo mladého člověka...Už se těším na pokračování s názvem Banka těl - Starší

20.03.2013 5 z 5

Antarktida - Zmrtvýchvstání Antarktida - Zmrtvýchvstání Jeremy Robinson

Knížka se mi moc líbila, začátek připomíná filmy typu Den poté apod. ale pak se to otáčí zcela jiným směrem. Hlavní hrdinka je sympatická, stejně jako zbytek týmu, nejvíce jsem ale fandila Vesuviovi :-) můžu doporučit, opravdu zajímavé téma. Knížka se zbytečně nezabývá sáhodloihými popisy prostředí, ale jen tak, aby si čtenář vytvořil představu, kde se hrdinové ocitají

28.11.2012 5 z 5

Kroky v temnotě Kroky v temnotě Michelle Paver

Při čtení knihy jsem ani nedýchala, nejdřív mi přišel příběh zdlouhavý,ale jakmile se dostali na ledovec, tak se to rozjelo.

09.11.2012 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Po knížce jsem sáhla v domění, že půjde o nějakou duchařinu, horor z prostředí psychiatrické léčebny. Ona i anotace na obálce nebo začátek knihy tomu napovídají, ale nakonec se z toho vyklube detektivka s překvapivým koncem. Líbila se mi ponurá atmosféra léčebny i charakteristika hlavních postav. Sice mi chvíli trvalo, než jsem si ujasnila kdo je kdo a než se všechny hlavní postavy sešly v hlavní dějové lince, ale nebylo to špatné. Konec mi přišel trochu odbytý proto 3*

03.10.2014 3 z 5