bruntal bruntal komentáře u knih

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Mimořádně propracovaný příběh, který je navíc podepřen bravurním spisovatelským umem. Jedná o směs detektivky a politického thrilleru a to vše podané strhujícím způsobem.

03.05.2018 5 z 5

Cyklotoulky III. s dětmi, vozíkem a nočníkem Cyklotoulky III. s dětmi, vozíkem a nočníkem Markéta Hroudová

Opět poutavý a zábavný popis cykloputování s malými špunty. Obdivuhodné výkony všech zúčastněných.

03.05.2018 5 z 5

Kurupira: Zlověstné tajemství Kurupira: Zlověstné tajemství Jaroslav Mareš

Každá ze tří částí by mohla být samostatnou knihou. První část je výborná, druhá naprosto skvělá a třetí pro mne osobně trochu nudná, až moc encyklopedická, ale jako celek je kniha napsána čtivě, velmi zajímavě a pro mne jako milovníka dobrodružných knih a příběhů si zaslouží právem pět hvězd.

16.04.2018 5 z 5

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Syrové, bez příkras, silné... Mozek se vzpírá věřit, jak brutálně se může chovat člověk k člověku, jak lze snášet trýzeň, bolest a ponížení a přitom si zachovat důstojnost. Je velmi důležité, že lidé jako pan Lustig, kteří tyto hrůzy přežili, o tom dokáží psát a pomáhat tak, aby se nezapomnělo. Kniha se nečte lehce, ale to je u takového tématu snad jasné. Jednoznačně doporučuji!

04.04.2018 5 z 5

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Odlehčené, zábavné, milé.

04.04.2018 4 z 5

V kanadské divočině V kanadské divočině Leoš Šimánek

Opět skvělé vyprávění a úžasný pan Šimánek i s rodinou. Tichá závist...

22.03.2018 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Oslava laskavosti a lásky, nedokonalosti a individuality člověka a příbuzenských i mezilidských vztahů.

21.03.2018 5 z 5

Pan Ibrahim a květy koránu Pan Ibrahim a květy koránu Éric-Emmanuel Schmitt

Útlá kniha, hluboké myšlenky.

16.03.2018 4 z 5

Ostrov v nebezpečí Ostrov v nebezpečí Gerald Durrell

Pro mne překvapení. Styl psaní se liší od většiny Durrellových knih, ale kniha je pěkná a příběh i přes svou naivnost v sobě nese poselství.

15.03.2018 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Mám pocit, že to co jsem četl dosud byla jen parodie na literaturu. To co dokázal vložit John Steinbeck do tohoto románu je nadčasové. Vášeň, touha, radost i smutek. Charaktery tak současné a tak barevné, nečernobílé. Filozofické úvahy dokonale sedící i na dnešní dobu. Hodnoty velké, vznešené i malicherné. A to vše podáno tak čtivou, strhující formou, že to až chvílemi svírá hrdlo. Jedna z knih, u které jsem měl pocit, že příběh nečtu, ale skutečně prožívám. Absolutních pět hvězd.

08.03.2018 5 z 5

Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole Jan Tomšíček

Není lehké uvěřit. Přečetl jsem již spoustu (cyklo)cestopisů a hodně jsem o různých výkonech i slyšel, ale myslím, že takováto výprava i s ohledem na okolnosti (výbava, rozpočet, zdravotní potíže..) je ojedinělá (snad výjimkou dalšího českého cyklocestovatele Mirka Pavelky).

01.03.2018 4 z 5

Úsměv lorda Ickenhama Úsměv lorda Ickenhama Pelham Grenville Wodehouse

Skvělé! Tohle vám vykouzlí úsměv na tváři!

28.02.2018 5 z 5

Zmatení citů Zmatení citů Stefan Zweig

Už, už jsem chtěl dát hodnocení nižší, dokonce jsem chtěl napsat, že příběhy jsou předvídatelné (což do jisté míry po přečtení několika stránek jsou), ale je to tak brilantní řemeslná spisovatelská práce, že nelze hodnotit níže.

27.02.2018 5 z 5

Nápad dobrý, místy jsem se opravdu bavil, ale místy jsem se i nudil. Možná by knize prospělo méně stránek.

26.02.2018 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Dvě třetiny knihy jde o takové příjemné čtení, laskavý humor, pohlazení po duši. Závěrečná třetina pak čtenáře rozerve na kusy.

20.02.2018 5 z 5

K Viktoriiným vodopádům na kole K Viktoriiným vodopádům na kole Jan Tomšíček

S odstupem času hodnotím pěti hvězdami. U tohoto typu cestopisu se oceňuje i výkon a ten je u pana Tomšíčka obdivuhodný. Popis cesty je zajímavý, dozvíme se i něco z historie míst, kterými projíždí, nechybí sdělení vlastních pocitů - tohle vždy velmi oceňuji - a vyprávění je protknuto humorem. Již se těším na další knihy, které si od něj přečtu.

14.02.2018 5 z 5

Severskou divočinou Severskou divočinou Leoš Šimánek

Jules Verne říznutý Jackem Londonem... A teď pozor! Je to skutečnost, nikoliv výplod autorovy fantazie. Smekám svůj pomyslný klobouk a ne trochu, ale hodně závidím.

08.02.2018 5 z 5

Strýc Dynamit Strýc Dynamit Pelham Grenville Wodehouse

Kdyby tak měl každý svého strýčka Freda...

07.02.2018 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Specifická kniha, není úplně o tom k čemu svádí název, ale je výborná. Psaná s lehkostí a nenuceným vtipem. Váhal jsem mezi hodnocení 4 a 5, ale s ohledem na žánr, který reprezentuje dávám 5.

05.02.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Wau! Ani nevím kolikrát se mi při čtení rozbušilo srdce, kolikrát my do očí vyhrkly slzy... Není to román, o kterém se jednou bude učit na školách, ale je to kniha, která je napsána tak strhujícím způsobem, že si budete chtít vzít dovolenou, jen aby jste se od ní nemuseli odtrhnout. Jo a jsem si jistý, že v Hollywoodu již shánějí autorská práva, doufám, že švédští filmaři se toho ujmou dřív.

03.02.2018 5 z 5