Brozik Brozik komentáře u knih

Inferno Inferno Dan Brown

Přečetl jsem jedním dechem. Pro mě asi zatím nejlepší kniha tohohle autora. Nespočet podnětů pro další četbu, virtuální procházka po Evropě a mnoho etických otázek k zamyšlení, které si opravdu zaslouží pozornost. Vřele doporučuji.

06.11.2013 5 z 5

Železný Jan Železný Jan Robert Bly

Kniha pro muže o mužích, povinnost každého chlapa si tohle přečíst a čím dříve tím lépe :-)

26.10.2013 5 z 5

Noční linka důvěry Noční linka důvěry Miroslav Huptych

Velmi podařená sbírka básní.

28.09.2013 5 z 5

Katatymně imaginativní psychoterapie Katatymně imaginativní psychoterapie Hanscarl Leuner

Skvělá příručka a kniha pro všechny odborníky, kteří se ve své praxi zabývají imaginativními technikami. Zároveň skvělý úvod do světa imaginace a řízeného snění. Doporučuji, čte se velmi příjemně.

Darmata Darmata Petr Hruška

Krásná básnická sbírka, asi nejlepšího autora poezie u nás. Příjemné čtení plné zajímavých slovních obratů, hříček a především smusluplného zamyšlení nad světem.

28.09.2013 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Novodobý nástupce Jiřího Kulhánka a Miroslava Žambocha, i když do pánů mistrů české sci-fi a fantasy má ještě daleko. Autor skvěle vyniká v psychologii postav a vykreslení danné scény, ale občas mi přijde zápletka moc jednoduchá ať už u prvního či druhého díla.

28.09.2013 5 z 5

Irvin D. Yalom - O psychoterapii a lidském bytí Irvin D. Yalom - O psychoterapii a lidském bytí Ruthellen Josselson

Příjemné počtení o současném nejlepším autorovi psychoterapeutických románů a naučných knih. Povinnost pro všechny, kteří mají rádi Yaloma nebo se zajímají o psychoterapii ať už z pohledu klienta či pracovníka.

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Další z výborných kousků japonského autora. Četl jsem ji jedním dechem a těžko hodnotím, která z povídek byla nejlepší, protože z každé z nich jsem si něco odnesl. Celkově je velmi zajímavý pohled přenosu traumatu na lidi, kteří nejsou bezprostředně události vystaveni. Je to velmi podobný princip jako dnešní studie o transgeneračním přenosu holokaustu do rodin druhé a třetí generace rodu.
Knihu mohu jenom doporučit.

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Úžasný spád knihy, ani netušíte kolik je hodin a pod rukama otáčíte list za listem a ejhle, už je konec....Lagdon je zase o něco chytřejší a Já též. Člověk se setkává se Ztraceným symbolem skoro každý den, každý den ho má na dosah.....nejsem věřící, ale asi přijde čas na Jeho přečtení.

06.03.2013 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Kulhánek opět nezklamal. Jeho novou knihu jsem přečetl jedním dechem, už dlouho jsem tak rychle a zarputile nečetl. Na začátku knihy jsem si říkal sakra vůbec nevím o co jde, několik dějových linií se střídaly, jak fronta v Tescu. Nakonec i poslední detail zapadl do své mozaiky a je z toho mistrovské dílo. Erotické scény opět překonaly autorovy hranice a už jen doufat, že za nějakých pár let přijde nová kniha tohoto mistra české sci-fi.

07.02.2012 5 z 5

Psychologie Psychologie Rita L. Atkinson

Asi největší a nejobsáhlejší základní učebnice psychologie co kdy byla napsána. :-)

06.02.2012 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Druhý díl této poutavé série mě trochu zklamal. Po prvním dílu jsem byl nabitý a čekal jsem co přijde. Některé pasáže knihy mi přišly zbytečné a nicneříkající, celkový dojem nic moc.

05.02.2012 2 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Poznal jsem knihu a pak i film. Musím říct, že jako vždy kniha byla lepší než film. První díl z celé série je bezkonkurenčně nejvíce nadupadý a nejvíce čtivý.

05.02.2012 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Moje první kniha od Rowlingové co jsem ve 12 letech otevřel a pak už to jelo :-)

05.02.2012 5 z 5

Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Henri Brunel

Poučené zenové příběhy. Dokáží obohatit nevšední den, ale i někdy život. Je zajímavé, že jsem je v knihkupectví našel v regálu pro děti a mládež.

05.02.2012 4 z 5

Hora hoře Hora hoře Samuel Shem (p)

Velmi pravdivý a realistický náhled na Psychiatrickou léčebnu v USA.

Úvod do psychoterapie Úvod do psychoterapie Jan Vymětal

Pro všechny co se zajímájí, nebo studují psychoterapii.

05.02.2012 3 z 5

Chvála psychoterapie Chvála psychoterapie Irvin D. Yalom

Velmi čtivě napsaná kniha. Ukázala mi mnoho nových cest v mé osobní praxi, ale i životě.

Učebnice obecné psychologie Učebnice obecné psychologie Alena Plháková

Skvělá učebnice na přijimací zkoušky na Psychologii, ale také na prohloubení poznatků z Obecné Psychologie.

Léčivá moc smíchu Léčivá moc smíchu Karel Nešpor

Úžasná kniha a ještě lepší autor. :-) Vždy byl mým vzorem za to co dokázal a především kolika lidem pomohl. :-)