Katatymně imaginativní psychoterapie

Katatymně imaginativní psychoterapie https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85422/katatymne-imaginativ-85422.jpg 5 8 2

Lidská schopnost imaginace představuje nevyčerpatelný potenciál pro kreativní a terapeutické procesy, a proto získává práce s imaginacemi v oblasti psychoterapie stále větší význam. Leunerova katatymně imaginativní psychoterapie (KIP) je psychodynamický psychoterapeutický směr, který vznikl v padesátých letech minulého století a úspěšně se rozvíjel. Nabízí odborníkům v oblasti psychoterapie bohatý výběr diagnostických a terapeutických technik. Klasické dílo bylo v posledním německém vydání Leunerovými pokračovateli na některých místech doplněno a přepracováno, aby zejména pasáže týkající se diagnostiky odpovídaly moderním psychologickým poznatkům. Publikaci využijí lékaři, psychiatři, psychoterapeuti a kliničtí psychologové a další zájemci o oblast psychoterapie, zejména o psychoterapii dynamicky orientovanou.... celý text

Kyri
15.02.2021 4 z 5

Velmi dobrá učebnice katatymního prožívání obrazů. Jsou tam příklady, které ukážou postup lépe,než popis. Kniha je ale i dobře a přehledně strukturovaná. Dost teoretická i praktická. Úplně mi nevyhovuje německá důkladnost (občas se popisuje detail, který je zbytečný) a nesdílím ani autorovu paniku z práce s lesem nebo potápěním. Celkovou užitečnost ale hodnotím velmi vysoce.

Brozik
28.09.2013 5 z 5

Skvělá příručka a kniha pro všechny odborníky, kteří se ve své praxi zabývají imaginativními technikami. Zároveň skvělý úvod do světa imaginace a řízeného snění. Doporučuji, čte se velmi příjemně.

katatymně imaginativní psychoterapie (KIP)

Hanscarl Leuner
německá, 1918 - 1996
2007  93%Katatymně imaginativní psychoterapie
1997  0%Katatymní prožívání obrazů

Kniha Katatymně imaginativní psychoterapie je v