Brambram Brambram komentáře u knih

Závod o stříbrný meč Závod o stříbrný meč Rebecca Lisle

moc hezky se to četlo, oceňuji, že je to ucelený příběh, není to na díly. Ač je hlavní hrdina kluk, myslím,že se to bude líbit spíš holkám, milovnicím koní. Text není náročný, kapitoly jsou krátké, věkově tak od devíti do dvanácti let.

01.02.2015 4 z 5

Dračí jezdec Dračí jezdec Cornelia Funke

velmi pěkná fantasy pro děti od cca osmi let.

03.01.2015 5 z 5

Lily a zářiví draci Lily a zářiví draci Holly Webb

Musím říct,že lepší než první díl a pokud bych si odmyslela poměrně kruťárnu v podobě zlé matky, tak je to srovnatelné s Rose.

26.09.2014 4 z 5

Zloduch v nesnázích Zloduch v nesnázích Jamie Thomson

Musím říct,že se mi to líbilo víc než první díl i malůvky Temnokraje se povedly. Pěkná četba pro kluky tak kolem devíti let i když textově obsáhlejší.

26.09.2014 4 z 5

Remy Remy Katy Evans

Bohužel se stalo zvykem u romancí psát jeden díl z pohledu partnera,často je to zbytečné až rušivé,ale tady jsem si to užila a hezky to celou sérii zakončilo.

Šance Šance Katy Evans

Pro mě slabší než první díl,ale i tak se u toho hezky odpočívalo.

V ringu V ringu Katy Evans

Připomínalo mi to trochu sérii Katastrofa,ale nevadí, líbilo se mi to i tak, asi nejvíc tenhle první díl. Chtěla jsem oddychovou, nepřemýšlecí sérii a to jsem taky dostala. Můžu doporučit.

22.09.2014 4 z 5

Jaro rebelů Jaro rebelů Morgan Rhodes (p)

Stejně jako první jsem si jí užila, mohu doporučit.

08.09.2014 4 z 5

Bájná pečeť Bájná pečeť Bernd Perplies

Námět zajímavý,ale tak strašně rozvláčné, mít to o polovinu méně stran tak i hvězd by bylo více. Do dalších dílů už nejdu.

19.08.2014 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Musím říct,že z dosavadní trilogie je tenhle díl nejlepší. Bavila jsem se, mělo to spád a hezky jsem si odpočinula. Už se těším na Winter.

03.08.2014 4 z 5

Catherine Catherine April Lindner

Přes trochu klopotnější rozjezd jsem si knížku užila, ani mi nevadila ta předloha Větrné hůrky. Není to čtení na oddych,ale je to zajímavé. Můžu doporučit dál

01.08.2014 4 z 5

Antibohyně Antibohyně Kendare Blake

Tak nevím, ale mě teda nesedla. Nedotaženost popisu - proč bohové umírají, proč zrovna Kassandra umí co umí a co je tedy vůbec cílem celého děje?? Podle mě kniha neposune čtenáře ani co se znalosti antického panteonu týče, to všechno jsme se učili už na základní škole.

22.07.2014 3 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Standardní kostra příběhu - on je padouch, ona klaďas, lásce není přáno. Zasazeno do netradičního světa s vlastními zákonitostmi. Jako asi všem mi vadila nadmíru použitá krutost popsaná do podrobností. Nicméně si ráda přečtu další díl.

22.07.2014 4 z 5

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

Nebylo to špatné, vezmu-li v úvahu věk autorky, tak přihodím ještě jednu hvězdu. Nicméně to až taková bomba nebyla. Název knihy i anotace vedou k tomu,že by snad měl být hlavním hrdinou Gabriel. Ale víc mi to tedy přišlo jako příběh Cornelie - Nely. Ráda si přečtu další díl,ale doma to mít nemusím.

14.07.2014 4 z 5

Století moudrosti Století moudrosti Caroline Stoessinger

Život paní Alice je vskutku neuvěřitelný. Bohužel zpracování knihy mě trochu zklamalo, přišlo mi to jako trochu rozšířený životopis žadatele o práci. Asi příště zkusím nějakou jinou knihu o této klavíristce.

22.06.2014 3 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Strašně moc slov na tak málo děje. Ale nápad zajímavý, mrknu na seriál a možná přečtu i další díly.

15.06.2014 4 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Příjemná dětská fantasy, klidně pro osmileté děti. Příběh rychle plyne, jen ten konec mi přišel trošinku zmatený.

15.06.2014 4 z 5

Ztraceni v Babylonu Ztraceni v Babylonu Peter Lerangis

První díl skřípal,ale říkala jsem si, proč ne, přivede děti ke znalostem antické mytologie. Druhý díl už vyloženě drhne. Nelogičnosti, neuvěřitelnosti i ten závěr je takový.... Možná to děti chytne, já čekala víc.

07.06.2014 3 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Nemám ráda andělsou literaturu,ale mám ráda paní Curley. Řekla jsem si,že to kvůli ní zkousnu. No, neublížilo mi to,ale nadšení se teda nekonalo. Příběh je plný nelogičností, romantická linka taky pokulhává, snad jen ten Jordan se dal snést. Po druhém dílu asi nesáhnu

04.06.2014 2 z 5

Úklady královského dvora Úklady královského dvora Michelle Diener

Číst se to určitě dalo. Jen to bylo nedotažené. Romantika popsaná povrchně jak z rychlíku, detektivní zápletka přesycena postavami a množstvím jmen a díky zvolení historicky profláknutých padouchů se musela autorka držet historických událostí a tím byl i předvídatelný konec. Za odpoledne přečteno, odpočinula jsem si, doporučím dál, jen mě to prostě neohromilo.

26.05.2014 3 z 5