Ztraceni v Babylonu

Ztraceni v Babylonu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196558/bmid_sedm-divu-sveta-ztraceni-v-babylonu-196558.jpg 4 37 9

Ještě nedávno byl Jack McKinley obyčejný třináctiletý kluk. Netušil, že trpí vzácnou genetickou poruchou. Díky ní má úžasné nadpřirozené schopnosti, se kterými se ale jeho tělo nedokáže vypořádat. Jackovou jedinou nadějí je najít sedm ztracených Schránek ukrytých v sedmi divech starověkého světa posledními vládci Atlantidy. Jen tyto Schránky obsahují magii, která ho může zachránit a zároveň zabránit konci našeho světa. Po nalezení první Schránky a vítězství nad kolosem rhodským jsou na tom Jack a jeho přátelé ještě hůř než předtím. Marco beze stopy zmizel a s ním i Schránka. Jelikož čas utíká a oni nemají na koho se obrátit, musejí sledovat jediné stopy, které se jim nabízejí, a vypravit se přímo k druhému divu starověkého světa – k visutým zahradám v Babylonu!... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Lost in Babylon , 2013

pipa36
18.12.2021 3 z 5

Četla jsem se synem, tzn. rozhodně nejsem cílovka. Ale oproti jiným knihám tohoto žánru pro stejnou cílovou skupinu to bylo příliš jednoduché, naivní a tak nějak ploché.
Autorův styl popisu místa děje byl nicneříkající - ze začátku (v prvním dílu trilogie) jsem se ještě snažila si pod jeho popisy alespoň něco představit, v této knize už jsem to ale ani nezkoušela. Jeho popis Babylonu a visutých zahrad byl natolik nepřehledný, že jsem si nedokázala představit vůbec nic. Podobně zmatené bylo představení organizací, které dle autora stojí na té správné a špatné straně - čtenář nemá z čeho soudit, proč by jedna měla být zlá a druhá ta dobrá.
No, synovi (cílovka) se to celkem líbilo, takže s ním asi přečtu ještě ten třetí díl, ale moc se mi do toho nechce. Dala bych 2*, ale zvyšuji na 3, protože cílovka byla (celkem) spokojená.

TeoK7
28.06.2021 5 z 5

sice horší než první díl ale také dobré.

Barca055
28.08.2019 5 z 5

Moc hezká kniha. Moc se mi líbí nápad autora, který je opravdu originální. Kniha je napsaná spíše pro mladší čtenáře, ale i starší si přijdou na své. Četla se opravdu rychle.

Doporučuji!!

Niky91
30.06.2019 3 z 5

Pěkný děj. Bohužel u nás nevydali celou sérii.

DUPPY
15.11.2017 4 z 5

Kniha je napínavá a zajímavá. Ale byl jsem v čatech kde autor něco popisoval trochu zmatený

Endelay
16.08.2016 3 z 5

Kniha má svoj potenciál ale mnohokrát som sa nevedela do toho deja začítať a niečo sa mi zdalo aj nelogické. Nemôžem povedať že by to bola zlá kniha to nie ale nemala som z nej najlepší dojem. Spôsob opisu mi nesedel a mnoho vecí som si nevedela predstaviť. Pokračovanie si prečítam ,ale táto kniha asi nebude patriť k mojim obľúbeným.

P-man
14.02.2016

Ztratil jsem se hned na začátku knihy. Nijak mě to neoslovilo. Popis Babylonu jako takového je hrůzně napsaný a vše co se v něm odehrává.

Attia
25.06.2015 3 z 5

Autor vážně neumí popisovat, díky tomu jsem si nedokázala představit žádnou ze zmiňovaných budov, míst atd.
Příběh je bezpochyby zajímavě zpracovaný a kupodivu stýká i mnohá nečekaná odhalení, ale na druhou stranu má autor ještě stále co vylepšovat.

Brambram
07.06.2014 3 z 5

První díl skřípal,ale říkala jsem si, proč ne, přivede děti ke znalostem antické mytologie. Druhý díl už vyloženě drhne. Nelogičnosti, neuvěřitelnosti i ten závěr je takový.... Možná to děti chytne, já čekala víc.

Peter Lerangis
americká, 1955