Brambram Brambram komentáře u knih

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Nemám ráda reklamy na knihy. Marketingové knižní strategie mě štvou, tuším zradu a nerada takové knihy čtu (ale čtu, chci si udělat vlastní názor a ne jen papouškovat cizí), protože většinou je to pro mě přes veškerou reklamu odpad. Z poslední doby třeba Odstíny, knihy Alexander Potter, případně Láďa Hruška, doplňte si spoustu dalších. Na druhou stranu, nakladatelství Host mě zklame málo kdy, takže přestože jsem upoutávky na Píseň Krve viděla na více místech, podlehla jsem a koupila si jí pod strom.
Dobře jsem udělala. Je to epický příběh pro milovníky fantasy. Jeden z velmi nadprůměrných v tomto žánru. Připomíná Martinovu Hru o trůny,ale není tak moc krvavá a ne každá postava zemře a zároveň Rothfussova Královraha, ale Kvotheův příběh je přeci jen plnější magie.Těším se na druhý díl, který snad vyjde v prvním pololetí a doufám,že překlad posledního dílu, který vyjde v červenci se stihne do Vánoc abych si měla zase co naježit. Pozitivní je,že dva díly už jsou napsané a třetí už snad také finišuje a nebudeme muset čekat roky jako u Martina či Rothfusse.

30.12.2014 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

čtení na pár hodin odpoledne, hlavu nezatíží,ale hezky si odpočinu.

30.12.2014 4 z 5

Pilot a Malý princ Pilot a Malý princ Petr Sís

Ach, to je taková krása. Nejsem objektivní, miluju Síse i Exupéryho,ale musím to prostě napsat, parádní bomba, nejkrásnější kniha letošních Vánoc.

27.12.2014 5 z 5

Píseň zvěrokvarka Píseň zvěrokvarka Jasper Fforde

Mám ráda autora, fakt hodně. První díl téhle jeho dětské série vzbudil mé nadšení i jsem mu nezáživný úvod odpustila. Tenhle druhý díl je pro mě jako celek výrazně slabší. Tak jak psala Janka, místy nezáživné, složité popisy, které nebavily ani mě jako dospělou, neumím si představit dítě, kterému by to nevadilo. Ráda jsem si tenhle díl přečetla ale bohužel to pro mě už není série, kterou musím mít doma i knižně. Znovu se k ní vracet nebudu a obávám se, že po ní ani mé fantasymilující děti nesáhnou.

27.12.2014 4 z 5

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Collodi (p)

Musím říct,že zkrácená verze s ilustracemi Manuely Andreani je naprosto luxusní. Obrázky jsou snové, éterické, přesto naprosto odpovídající obsahu. A co se vlastního obsahu týče, ponechala Manuela základní kostru, tudíž dítě příběh dostane celý, jen ne tak popisný. Pro současné děti plně dostačující.

19.10.2014 5 z 5

No jo, medvěd! No jo, medvěd! Hubert Schirneck

Vtipná kniha o popleteném medvědovi, vhodná spíše k předčítání,ale pobaví si i rodič.

19.10.2014 4 z 5

O Vendulce a drakovi O Vendulce a drakovi Vhrsti (p)

Draci u nás jedou. Takže tahle knížka z knihovny nemohla chybět. Příběh je poměrně krátký, předčítala jsem ho jen dva večery. Líbil se oběma dětem (7+9), přečíst by ho zvládla jen starší. Chválím obrázky, trochu mi neseděla nutnost uzavřít konec ve stylu a byla svatba,ale dětem to nevadilo. Doporučujeme

Morantologie Morantologie Caitlin Moran

Caitlin není úplně tak moje krevní skupina, nicméně píše vtipně a trefně. Asi bych si jí užila ještě více, mít hlubší znalosti britské kultury,ale i tak jsem si u knížky hezky odpočinula.

Jenom ponožky nestačí Jenom ponožky nestačí Mark Lowery

Pobavila, odpočinula jsem si, hlavnímu hrdinovi jsem hlavně matku vůbec nezáviděla.

Dvanáct kmenů Hattiiných Dvanáct kmenů Hattiiných Ayana Mathis

Více než co jiného je kniha rodinnou kronikou. Záznamy života obyčejné černošky Hattie, kterou sledujeme od jejich sedmnácti let kdy bojuje o život svých prvorozených dětí - dvojčat. Pomocí kapitol věnovaných vždy jednomu či dvěma dětem, případně vnučky sledujeme Hattiyn vývoj v usouženou starou ženu, která z naivní mladické víry že všechno bude dobré dospěje do fáze stařecké sebereflexe. Čím více máte potomků, tím máte i více jejich životních krizí, kterým musíte přihlížet. V knize je sepsán osud 12ti Hattiyných potomků a málo který je šťastný. Zároveň sledujete i postupný vývoj rasové segregace i pokusy o černošskou rovnoprávnost v průběhu celého dvacátého století. Kniha je bezesporu zajímavým čtením, jen prostě není moc odpočinková.

27.09.2014 4 z 5

Lily a zářiví draci Lily a zářiví draci Holly Webb

Musím říct,že lepší než první díl a pokud bych si odmyslela poměrně kruťárnu v podobě zlé matky, tak je to srovnatelné s Rose.

26.09.2014 4 z 5

Zloduch v nesnázích Zloduch v nesnázích Jamie Thomson

Musím říct,že se mi to líbilo víc než první díl i malůvky Temnokraje se povedly. Pěkná četba pro kluky tak kolem devíti let i když textově obsáhlejší.

26.09.2014 4 z 5

Remy Remy Katy Evans

Bohužel se stalo zvykem u romancí psát jeden díl z pohledu partnera,často je to zbytečné až rušivé,ale tady jsem si to užila a hezky to celou sérii zakončilo.

Šance Šance Katy Evans

Pro mě slabší než první díl,ale i tak se u toho hezky odpočívalo.

V ringu V ringu Katy Evans

Připomínalo mi to trochu sérii Katastrofa,ale nevadí, líbilo se mi to i tak, asi nejvíc tenhle první díl. Chtěla jsem oddychovou, nepřemýšlecí sérii a to jsem taky dostala. Můžu doporučit.

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Miluju hřbitovy, ideálně ty staré, s historii, plné kouzelných zákoutí. Takže ač detektivky moc nečtu, tak po téhle jsem prostě sáhnout musela. A dobře jsem udělala, užila jsem si jí velmi a určitě se vrhnu i na další díly.

22.09.2014 4 z 5

Muž z hodin aneb Proč se na podzim mění čas Muž z hodin aneb Proč se na podzim mění čas Vratislav Maňák

Tak mou definici steampunk literatury to moc nesplňuje. Ale i tak je to příjemný příběh, tak trochu tajemný, lehká jednohubka na dva večery. A nutně potřebuju lůžkovadlo :o)

14.09.2014 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Achjo, po V šedých tonech jsem se těšila na další pecku a ne, nekonalo se. Těsně čtyři hvězdičky, ale jen tak tak.Pokud bych odhlédla od místa konání, zůstane mi průměrný příběh náctileté holky co neměla štěstí na rodinu a tak nějak se v tom životě plácá. Uznávám,že New Orleans tomu dává osobitou šťávu,ale ani ten to nezachrání zcela a mě tak zanechává knížka chladnou a znovu ji číst nebudu. Nebyl to vysloveně ztracený čas,ale na druhou stranu, kdybych jí nečetla, nic se nestane.

14.09.2014 4 z 5

Jaro rebelů Jaro rebelů Morgan Rhodes (p)

Stejně jako první jsem si jí užila, mohu doporučit.

08.09.2014 4 z 5

Soumrak království Soumrak království Morgan Rhodes (p)

Trochu jsem se ze začátku ztrácela kde se zrovna děj odehrává,ale jak jsem se začetla, už to šlo. Mohu doporučit, příjemná fantasy.

08.09.2014 4 z 5