bovinka bovinka komentáře u knih

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Velmi nečekané a napínavé

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Kdyby to takhle v životě dopadalo, jako s Klárou... Krásná knížka

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Skvělé, jsem uchvácena a nadšena. Děkuji za doporučení

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Příběhy Rychlých šípů mám nejradši. Pamatuju si, že před revolucí přišel Foglar do Jedl. úst., kde jsem byla a měl natajno besedu. Seděl před náma, vyprávěl o Ježkovi v kleci (bylo mu 83) a povídá - "chcete ukázat, jak vyndám Ježka z klece?" My, jooo. A on - "to víte, já vám to ukážu a vy pak nebudete číst moje knížky":-)))

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Nevím, jsem zklamaná. U posledních dvou knih mě popadá deprese. Brala bych zase něco jako Zapisovatele otcovský lásky nebo Účastníky...

30.11.-0001 3 z 5

Gričská čarodějnice I. - Tajemství Krvavého mostu Gričská čarodějnice I. - Tajemství Krvavého mostu Marija Jurić Zagorka (p)

Tak toto byl taky zážitek... Bože chraň mě... neskutečná slátanina. A vrchol všeho, doporučil mi ji chlap. Hluboce se nad tím zamýšlím a knihu jsem prostě nedočetla!

30.11.-0001 odpad!

Dopis na rozloučenou Dopis na rozloučenou Hedwig Courths-Mahler

Bohužel.... stydím se, že jsem to četla. Byl to dárek. Ale něco naprosto.... odpad

30.11.-0001 odpad!

Slepičí polévka pro milovníky psů Slepičí polévka pro milovníky psů Jack Canfield

Některé příběhy trošku absurdní, ale i spousta dojemných

30.11.-0001 4 z 5

Jakub a Jáchym Jakub a Jáchym Jørgen Clevin

Milovaná dětská kniha, perfektní.

Něco za něco Něco za něco Mary Jane Clark

Dočteno, ale veeeelmi "slabé". Její jmenovkyně M. H. Clarková milionkrát lepší. Ale konec mě stejně překvapil

30.11.-0001 2 z 5

Tři Stanislavové Tři Stanislavové Vera Ferra-Mikura

K této knížce mám osobní vzpomínku. Ne, že by byla tak skvělá...ale četla mi ji babička. Moc se mi líbilo jak malý bratříček se sestrou říkal "Dobře se vyspi Veroniko, hezky se vyspi Stanoušku." S babičkou jsme se tak oslovaly,ještě když ji postihla těžká alzheimerova choroba...Už tu není. Tak se dobře vyspi Veroniko, tvůj Stanoušek

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Četla jsem naprosto příšerný překlad této knihy z roku 1993. Kniha tím ztratila napětí a já se u toho dost rozčilovala. Přesně tento překlad : Zdeněk Knězek. Např v jednom odstavci, 2 věty, 6 řádků překladatel použil 10x slovo jež. Byla jsem na hlavu

Papillon Papillon Zdeňka Paulíková

Vzhledem tomu, že vlastním toto plemeno pejska, byla pro mě kniha v začátcích velký poklad. Opravdu jediná na našem trhu

30.11.-0001 5 z 5

Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Anonyma (p)

Pro mě velmi silný zážitek z knihy, útrapy, život v německu po válce, ale hlavně neskutečné zvěrstvo. Doporučuji přečíst všem, kdo se zajímají o 2. světovou válku, různé deníky

Nápady svaté Kláry Nápady svaté Kláry Pavel Kohout

Já fandím též knize. Byla naprosto perfektní. Těžko vystihnout naši historii v Izraelském filmu

Tajemství jedné zahrady Tajemství jedné zahrady Patricia St. John

Toto je knížka ke které se vracím. Naplňuje mě neskutečnou sílou, láskou a vlastně vírou. Ta mě přivedla k Žalmu 139. Někdy mi připadá, že i díky ní jsem získala jiný vztah k víře.

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Nádherná kniha

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Perfektní filmové zpracování Miloše Formana Valmont. Ale kniha mi přišla rozvleklá

Babička Babička Božena Němcová

Já Babičku miluji. Ale je to i tím, že obdivuji B.N. Velmi fascinující žena. Chápu, že pro některé je toto dílo nestravitelné. Já ji neměla ráda, ze školy. Pak jsem ji v rádiu slyšela číst od Růženy Naskové a byl to pro mě zážitek. Pak jsem se na knihu vrhla a už mě nepustila

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Takhle vypadá moje nejmilejší kniha. Ta, která mě tahá už od 12 let ze splínů. Vím, že to je dívčí románek. Ale nic nemění na tom, že pro mě je to kniha srdce, asi 40x čtená. Znovu jsem si knihu přečetla. březen 2013 a stále na mě působí jako naprosto uklidňující a milá knížka

30.11.-0001