bouncer bouncer komentáře u knih

Silueta Silueta Justin Richards

Pěkné napsané, i když trochu mi vadilo, že jsem si díl ze seriálu pamatoval až moc dobře a kniha nic navíc nenabídla.

23.10.2019 4 z 5

Draci na hradě Ruinově Draci na hradě Ruinově Terry Pratchett

Sbírka povídek z mládí. Ideální pro mladší čtenáře. Nic víc nic míň.

13.09.2019 4 z 5

Jonassonův styl mi sedí a tak jsem s radostí přečetl i pokračování Stoletého staříka. Podobně jako u předchozí knihy (Zabiják Anders) bylo tempo děje možná až zbytečně rychlé. Zatímco Stoletý stařík bylo zábavné povídání na pozadí historických událostí, Stojednaletý je už satira aktuální situace ve světě a místy mi skoro připadalo, že Alan a jeho kamarádi jsou jen pozadí pro to, aby se Jonasson vypsal z politické situace ve světě a zahrál si na prognostika věcí budoucích... a místy to i zamrazilo, protože vše víceméně sedí se skutečností. Ale stále je to zábavné.

22.08.2019 4 z 5

Křehké věci: Krátké fikce a divy Křehké věci: Krátké fikce a divy Neil Gaiman

Nevyrovnané, ale tak už to u sbírek povídek (zde i básní) bývá.

02.08.2019 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

I když jsem viděl dříve film, tak jsem byl knihou nadšen. Tohle je univerzální recept na všeobecně populární knihu, v dobrém slova smyslu.

08.04.2019 5 z 5

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Celkem krátké, i když zábavné. Zatím jsem tomuhle formátu doktorů (jeden příběh na celou knihu) moc na chuť nepřišel.

19.02.2019 3 z 5

Falešný plnovous vánočního dědečka Falešný plnovous vánočního dědečka Terry Pratchett

Je to hezká dětská kniha, možná zbytečně krátká, ale malého čtenáře jistě potěší. Hezké ilustrace. Náročný fanoušek Pratchetta si to ale moc neužije.

13.02.2019 4 z 5

Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů * antologie

Velice kvalitní antologie. Tahle délka příběhů doktorovi opravdu sedí - řekl bych, že podstatně lepší než jeden příběh v celoknižní podobě.

12.02.2019 5 z 5

Průvodce po Zeměploše Průvodce po Zeměploše Terry Pratchett

Parádní průvodce Zeměplochou. Výborný doplněk ke knihám.

05.02.2019 5 z 5

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Původně jsem čekal spíše pokračování Amarických bohů v podobném duchu, ale Anansiho chlapci jsou spin-off, který má úplně jiné parametry, jde o komornější příběh, který se pomalu rozbíhá a má pár divných míst, ale druhá půlka knížky to zachraňuje, takže za 4*.

16.01.2019 4 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Opět skvělá kniha od Neila Gaimana.

20.12.2018 4 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Skvěle napsaný příběh.

03.12.2018 4 z 5

Špeky Špeky Rob Grant

Nijak objevné, většina motivů by vás dříve či později jako námět knihy o pohledu na tloušťku napadla, ale Rob Grant (najděte si nějaké jeho fotky, dodá to další rozměr...heh) umí psát velmi čtivě, trefně a vtipně. Celé to dohromady dává velmi dobrý dojem. Snad jen závěr je až moc sladký happy-end vzhledem k úvodu, který sliboval trochu temnější podtext.

19.07.2018 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Geniální do každého detailu. Hlavně přečíst před seriálem, který by vám to mohl zkazit.

14.04.2018 5 z 5

Upírské příběhy Upírské příběhy Arthur Conan Doyle

Tyhle nové příběhové kompilace AC Doylea mě většinou moc neoslovily, ale Upírské příběhy se povedly - nejde totiž jen o souhrn povídek na jakési téma (často velmi široké), ale je zde navíc i úvod, krátký rozbor u každé povídky, závěr, seznam literatury a povídka od jiného autora, která je myslím povedeným rozšířením.

01.03.2018 4 z 5

Dobře čitelná knížka. Škoda, že jsem už před tím viděl film, který mě při čtení okradl o všechna překvapení.

20.02.2018 4 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Příběh vypadal velice lákavě a po pár přečtených knížkách od Daphne Du Marier, které se mi četly velmi dobře, jsem měl vysoké očekávání. Ty se bohužel nenaplnila, především proto, že do knihy jsem se až do samotného konce nedokázal začíst, děj mě nevtáhl a hrdinou jsem pohrdal. Příběhová linka v historii byla lepší, ale bohužel jí nebylo věnováno tolik prostoru a Richard Young v současnosti, to bylo spíše utrpení.

07.02.2018 3 z 5

Z kroniky dobrodružství Z kroniky dobrodružství Arthur Conan Doyle

Povídky především o boxu a válce. Styl A. C. Doylea je skvělý a některé povídky stojí za to, ale obecně mě témata povídek moc neoslovily. Také jsem čekal, že v této knize budou doposud v češtině nevydané povídky, ale několik povídek bylo v Dobrodružství brigadýra Gérarda a již jsem četl i Úžasný Brown-Pericordův motor.

03.12.2017 3 z 5

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Není to ono... strašně to připomíná seriál, člověk se vcítí do děje, ale je to strohé a až tristně krátké (použití velkých písmen a okrajů je spíš trik na větší počet stran u bakalářky, nečekal bych to u knihy). Český překlad se taky úplně nepovedl, někdo tu zmiňoval "sonáč", což je hrozný výraz a divných obratů je v knize více.

21.11.2017 3 z 5

Poslední teorém Poslední teorém Arthur Charles Clarke

Výborné sci-fi, kde je krásně cítit vliv obou autorů, vlastně toho nejlepšího z jejich tvorby. Je ta vše - mimozemské civilizace, matematika, pohled na lidstvo a jeho snahy o napravení napravení problému, odkazy na Orwella...

13.11.2017 5 z 5