Blaufik Blaufik komentáře u knih

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Rozhodně se nejedná o žádnou "vysokou" literaturu, příběh je předvídatelný, ale přesto se jedná o knihu, která vás bude bavit, bude se báječně číst a co je hlavní, krásně si u ní odpočinete od naštvaného šéfa nebo ukřičených dětí.

A přesně pro takové chvilky jsou tyto knihy ideálními společníky. Já jsem s knihou strávila báječné odpoledne a vám ji rozhodně doporučuji k přečtení, pokud si rády oddychnete přesně u tohoto typu příběhů.

23.10.2021 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Julie Caplin si dala záležet a tak klade důraz nejen na popisy okolní krajiny, ale také na pečení, a právě díky tomu je tato kniha tak jedinečná. Domácí příjemná atmosféra z ní opravdu sálá a čtenář tak nemá problém se do knihy opravdu ponořit.

Nejen díky obálce, ale také díky tématu je kniha vhodná i jako vánoční čtení, kdy se zachumláte do teplé deky, za okny bude padat sníh a vy si budete tento příběh užívat s horkou čokoládou na svém stolečku.

19.10.2021 4 z 5

Tak sladce voní domov Tak sladce voní domov Anna Šmalcová

Za sebe nemohu jinak, než doporučit a to všemi deseti. Zvláště, pokud vzpomínáte na báječné koláče své babičky, ale bohužel nemáte ten správný, osvědčený, recept. Pevně věřím, že si tady každý najde to své a bude tuto kuchařku střežit jako oko v hlavě.

05.10.2021 5 z 5

Pátá čtvrtina (13 povídek) Pátá čtvrtina (13 povídek) Stephen King

Nezřídka se zde stane, že jedna povídka je opravdovým skvostem, který byla radost číst, je následována povídkou, která je opravdu nudná a čtenář přemýšlí, proč byla vůbec vydána a jestli je King opravdu jejím autorem.

V porovnání s Dolanovým cadillacem se však jedná o sbírku povídek, která je jednoznačně horší. A to i přes to, že obsahuje povídky, které vás rozhodně zaujmou, pobaví a vyvolají ve vás spoustu emocí.

28.09.2021 2 z 5

Minizahrádky Minizahrádky Emma Hardy

Myslím, že si v knize každý najde to své. Jsou zde vkusná aranžmá, která z pár maličkostí zvládnete vyrobit i vy a zútulnit si tak svůj parapet, balkon nebo zahrádku.
Samotné projekty jsou opravdu různorodé a v mnohých případech můžeme zapracovat věci, které máme doma již nepotřebné.

24.09.2021 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Rozhodně před autorem smekám pomyslný klobouk, neboť takhle skvěle vykreslit hlavní hrdinku by nedokázala ani každá žena, natož muž.
Samotnému příběhu pak nechybí ani spád, a nikde se zbytečně nezasekává. Jednoduše budete chtít vědět, co má tahle ženská za sebou a po dočtení na knihu ještě dlouho nezapomenete.

12.09.2021 5 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

Strom splněných přání je poměrně příjemnou romancí, u které si čtenář hezky odpočine a dokáže se naladit na vánoční atmosféru nejen díky prostředí zasněženého Norska. Myslím, že jeho přečtení rozhodně nebudete litovat.

30.08.2021 3 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Pokud vás kniha zaujala, tak si ji rozhodně přečtěte. I když se nejedná o autorčinu nejlepší knihu, tak rozhodně nepostrádá čtivost a v konečném důsledku dokáže zabavit. Přesto si dovolím tvrdit, že Lisa Jewellová má rozhodně na víc.

27.08.2021 3 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Příběh samotný je dost dobře předvídatelný a chybí mu alespoň nějaký prvek překvapení. Vlastně, když se nad tím tak zamyslím, tak by Dračí oči mohly dost dobře fungovat spíše ve formě povídky než klasického románu. Ten je v tomto případě opravdu místy poněkud rozvleklý.

26.08.2021 2 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Mrazivá atmosféra je protkána celým příběhem a čtenář nemá úplně šanci prokouknout, jak celý příběh skončí. Myslím, že kniha, jako taková, je napsána dobře a splňuje požadavky na dobrý psychologický thriller. Nakonec, ohlasy čtenářů dokazují, že kniha není vůbec špatná.

Přesto jsem se však nemohla ubránit jistému zklamání, ale to bude můj problém očekávání versus realita. Osobně určitě doporučuji k přečtení a pevně doufám, že se mi v budoucnu do rukou dostane další autorčin počin.

24.08.2021 3 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Celkově se nejedná o špatnou knihu, opravdu mě bavila, hlavně tedy první polovina. Osobně bych dala přednost klidnějšímu tempu po celou knihu, ale i tak nemůžu říct, že by se jednalo o špatný příběh.
Rozhodně se jedná o knihu vhodnou na nějaký odpočinkový víkend.
Neurazí, ale ani nenadchne a to je škoda, protože autorka umí psát opravdu poutavě.

21.08.2021 3 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Rozhodně není každá povídka hodna chvály, což dokazuje například povídka Rotoped. Ono to takto u povídkových knih prostě bývá, že v nich člověk najde ty lepší i ty horší.
Za soumraku je přesto sbírka, která má co říct a při čtení vás vtáhne a ,až na pár výjimek, nepustí.

15.08.2021 3 z 5

Nezbedné příhody malého Mňouka Nezbedné příhody malého Mňouka Lenka Jakešová

Mňouk je vhodný nejen jako kniha domů, ale také do školky. Spolu s pracovními listy tvoří ideální duo, které děti zabaví, poučí i procvičí.
Rozhodně Mňouka doporučuji, myslím, že budete překvapeni, jak se dětem, spolu s pracovními listy, líbí.

13.08.2021 4 z 5

Věřím, že si tato série jistě své spokojené nebo nadšené čtenářky najde. Osobně ji však hodnotím jako průměr, který je však taky fajn na to, aby si člověk odpočnul. Třeba s kopečkem zmrzliny, nohama v bazénu a touto růžovou nádherou v ruce.

20.06.2021 3 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

I přes to, že je vyprávění spíše poklidné a děj se odehrává vesměs pouze v malé místnosti, si mě kniha dokázala získat. Autorčino vyprávění bylo naprosto dechberoucí a autorka dokázala velice citlivě a zároveň s pokorou popsat tehdejší dobu, což mne naprosto uchvátilo.

20.05.2021 4 z 5

Kniha není úplně tím, na co jsme u autora zvyklí. Ale i tak to vůbec nevadí. Příběh o malé holce, která se snaží přežít v lese, kde zabloudila, je totiž napsaný dobře. King má vypravěčský dar a ten zde využívá opravdu hojně.

17.05.2021 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Rozhodně se nejedná o milostný příběh. Ne, tato fialová nádhera je příběhem o přátelství a i když byla na můj vkus moc strohá, a moc se mi nelíbil ani samotný závěr, který byl opravdu mimo, tak se mi kniha jakýmsi způsobem docela líbila. Rozhodně mě donutila přemýšlet a přiznám se, že mě donutila plakat. I když to od autorky byl takový malý kalkul, kterému jsem, bohužel, podlehla.

13.05.2021 3 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

I když se nejedná o nic extra, až na téma pavouků, tak i přesto má kniha něco do sebe. Styl, jakým je napsána je opravdu čtivý a příběh je napínavý bez hluchých míst.
Rozhodně knihu doporučuji k přečtení, zvlášť, pokud jste milovníky detektivek, ve kterých figurují zajímavé ženské postavy, které jsou nejen tvrdými, ale dokáží odhalit i lidskost, která je zjemňuje a polidšťuje.

12.05.2021 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Autorka píše opravdu neskutečně čtivě a stránky doslova utíkají pod rukama. Rozhodně jsem nečekala, že budu až tak mile překvapená jejím stylem. Díky tomu jsem knihu přečetla za pár dní a to jen proto, že jsem neměla moc času.

09.05.2021 3 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Autorka si pro nás opět připravila solidní porci napětí doplněnou o akční scény, při kterých nám bude houstnout krev v žilách. V podstatě se jedná o nefalšovanou detektivku, ale místo klasických vyšetřovatelů si dosaďte vlkodlaky, upíry a fae.
Díky tomu by kniha a potažmo celá série, mohla zaujmout i čtenáře klasických detektivek, kteří s fantasy žánrem ještě do styku úplně nepřišli, ale začínají po něm trošku pošilhávat.

16.04.2021 4 z 5