Coucouha Coucouha komentáře u knih

Kéž by to naši četli Kéž by to naši četli Philippa Perry

Kniha je, na můj vkus, až moc napsaná pro amerického čtenáře. Jinak ale musím uznat, že s 90% názory souhlasím.
Taky mi přišlo, že se tam moc věcí až moc opakuje. V podstatě by se dalo vše shrnout do věty "nelžete svým dětem". Což u výchovy jistě platí. Sama mám malou holčičku a knihy o výchově zrovna čtu často a musím uznat, že jsem ráda, že tuto knihu mám v knihovně. Určitě se k ní budu několikrát vracet.
Nezapomeňte ale, když bude šťastná maminka, bude šťastné dítě. A o to tady jde především.

26.02.2022 4 z 5

Umění prostého života Umění prostého života Shunmyo Masuno

Krásná kniha, která umí nakopnout. Určitě se k ní budu vracet. Některé kapitoly mě oslovily více, jiné méně, ale je opravdu balzám na duši. Moc hezky a jednoduše popsan život jako takový.

18.02.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Knihu jsem dostala v r. 1996 jako dárek při odchodu ze školky. Příběh jsem si už vůbec nepamatovala, ale čtenářská výzva mě donutila si knihu opět přečíst. Když se zamyslím, že byla napsaná v roce 1964, tak nemůžu hodnotit jinak než 5*.

14.02.2022 5 z 5

O cestě O cestě Anthony De Mello

Krásné! Některé příběhy ve vás zůstanou dlouhou dobu.
Přesně tohle jsem si dnes potřebovala přečíst.

04.02.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

(SPOILER) Od Shari Lapena mám přečtené všechny knížky až na Její konec, na který se chystám. Z žádné jsem si doteď nesedla na zadek, ale čtení jejich knih mě prostě a jednoduše baví. U Jeden z nás tomu nebylo jinak.
Jen musím strhnout hvězdičky za podivný konec (epilog). Moc jsem celou tu postavu manžela zavražděné nepochopila. A taky se mi vůbec nelíbila kapitola - pro mne - jaksi navíc, v níž se R. opět vloupal do dalšího domu a přistihla ho mladá rodina. Proč tam vůbec ta kapitola byla?
No, ale jinak zase jako obvykle, kniha nešla odložit a musela jsem číst a číst.

01.02.2022 3 z 5

Stoikův průvodce pro každý den Stoikův průvodce pro každý den Ryan Holiday

Knihu jsem si dávněji koupila v angličtině a teď jsem si ji pořídila i v češtině. Nabízí ktásná zamyšlení na každý den, která čtu po probuzení. Všem, co se o stoicismus zajímají, doporučuju.

30.01.2022 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) Třetí díl mě bavil stejně jako díl první. Opravdu mě tato série chytila za srdce. Nejvíce se mi líbil zvrat asi na posledních cca 60 stranách.
Jediné, co mi přišlo trochu už moc byla smrt Rhyse a následné oživení. To už tam bylo jakoby navíc. Ale jinak jsem se velmi bavila čtením celé série.
Zrovna se vrhám na novelu ke Dvorům a čekám, až vydají další díl. Jsem zvědavá, kam se bude ubírat děj a rovněž můžu říct, že se těším, až se pustím i do série Trůny. S.J.Maas prostě píše opravdu čtivě.

30.01.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

U paní Mornštajnové už jsem si zvykla, že politika bude hrát celkem významnou roli v každém jejím příběhu. U Listopádu jsem ale čekala, že politika bude protkaná celou knihou. A nemýlila jsem se. I tak to ale bylo “příjemné” čtení. Kniha mě bavila a konec překvapil. Opět zdařilé dílo.

13.01.2022 4 z 5

TMBOOK TMBOOK TMBK (p)

Kdo sleduje TMBK na Instagramu, určitě knihu musí mít doma. Je to prostě takový odkaz, který pochopí lidé, kteří to spolu s Tomášem žijí. Kniha pobaví a budete se k ní často vracet.

10.01.2022 3 z 5

Srdcař v cílové rovince Srdcař v cílové rovince Jan Pirk

Je to teprve 2. kniha v roce 2022, ale už teď vím, že bude patřit mezi mé top knihy. Pana profesora Pirka si nesmírně vážím a v knize e mi potvrdilo, že je pravda, co jsem si myslela…je to pokorný, inspirativní, svou rodinu, práci a sport milující člověk. Je to prostě borec. A panu Poláčkovi palec nahoru za tu podobu, jakou kniha má.

06.01.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

(SPOILER) Je až neuvěřitelné, jak mě knížka vtáhla do děje, i přes všechny ty technické popisy. Místy jsem se vžívala do kůže “marťana” a uvažovala, jak bych žila stovky dní na 10 vařených bramborách a čisté vodě. Bylo to velmi čtivé a napínavé! Teď už se těším, až mrknu na film :)

04.01.2022 4 z 5

Lily a Momo Lily a Momo Katarína Macurová

Snad nejhezčí dětská knížka, kterou doma máme. Doporučila mi jí známá - její 2letá dcera ji miluje. Krásný příběh, nádherné ilustrace. Tohle se fakt povedlo!

29.12.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mornštajnová je zárukou kvality. Kniha je krásně napsaná, bavilo mě to číst, líbil se mi jazyk i forma. Dala bych 5*, ale Hana i Hotýlek se mi líbily více, tak proto tohle hodnocení. Ale určitě si přečtu i další knihy této autorky.

21.12.2021 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

První třetina mě fakt nebavila, pak se to rozběhli, ale i tak byla kniha dost předvídatelná. Kdyby to bylo možné, dám spíše 2,5*.

11.12.2021 3 z 5

Od této knihy jsem neměla moc velká očekávání. Měla to být příjemná oddechovka. No, vůbec mě to nebavilo. Připadalo mi to hodně hloupé. Za celou dobu jsem se pouze 3x pousmála…humor opravdu není silnou stránkou ani jednoho z autorů. Spíše mi to přišlo tak nějak vyhroceně trapné.
Měla jsem v plánu přečíst si všechny díly, jelikož je máme v knihovně, ale hned po tomto prvním končím. Stačilo.

10.12.2021 2 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Vždycky, když si koupím knihu, okolo které je tak velky hype, tak toho celkem potom lituju.
Tahle nebyla špatná, ale ani nic, co bych musela doporučit všem, kteří se narodili v 89tém - jako já. Ano, bylo mi to blízké, protože znám tu dobu, ale to je tak vše, co na knize bylo fajn. Navíc mi přišlo, že se autorka snažila do knihy vložit opravdu VŠE, co si z té doby pamatovala. A to bylo celkem na škodu. Vůbec mi to nepřipadalo, že by mi to připomenulo základku - nebyla tam prostě ta atmosféra.

03.12.2021 3 z 5

Stoicizmus pre začiatočníkov Stoicizmus pre začiatočníkov Matthew Van Natta

Kniha vás seznámí se stoicismem opravdu jen povrchově. Spíše nabídne tipy, co číst dále. Nic zajímavého ale bohužel nenabízí. Mnohem lepší mi přišla kniha The Daily Stoic, která vyška bohužel jem v angličtině.

24.11.2021 2 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Stručně, jasně a jednoduše popsáno, na co je třeba při podnikání myslet. Opravdu super kniha!

18.11.2021 5 z 5

Vezměte život do svých rukou Vezměte život do svých rukou Jan Urban

90% myšlenek z této knihy znáte nebo jste je už někdy četli. Jsou zde ale shrnuty hezky dohromady a nezaškodí si je občas připomenout. Určitě jsem tuto knihu nečetla naposledy.

13.11.2021 4 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Tady jde vidět, jak člověk lehce sklouzne ke lži. Začne nabalovat lži další a další, až to může opravdu dopadnout špatně. A kolik lidí ještě dokáže stáhnout s sebou…Příběh, který se celkem snadno může stát realitou.
Od čtení jsem se nemohla odtrhnout.

04.11.2021 4 z 5