Stoicizmus pre začiatočníkov

Byť stoikom znamená uvedomiť si fakt, že život je plný neistoty. Keďže nikdy nevieme, ako veci dopadnú, netreba sa viazať na výsledky, ale naučiť sa prijať okolnosti také, aké sú - či už navonok vyzerajú pozitívne, alebo negatívne. Vďaka tomu človek získa realistickejší pohľad na svet, kontrolu nad svojimi emóciami a pokojnú myseľ, ktorá je základom pre pocit spokojnosti a šťastia. Tento zrozumiteľný a pútavý úvod do filozofie stoicizmu ponúka pohľad na jeho vznik a históriu, prehľad základných myšlienok stoicizmu, ako aj praktické nástroje na to, aby sme sa dokázali odpútať od vecí, ktoré nevieme ovplyvniť a našli radosť v tom, čo máme vo vlastných rukách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463770/big_stoicizmus-pre-zaciatocnikov-cKC-463770.jpg 3.34
Literatura naučná, Filozofie, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Eastone Books

The Beginner's Guide to Stoicism, 2019

Kniha Stoicizmus pre začiatočníkov

blankaa89
24. listopadu

Kniha vás seznámí se stoicismem opravdu jen povrchově. Spíše nabídne tipy, co číst dále. Nic zajímavého ale bohužel nenabízí. Mnohem lepší mi přišla kniha The Daily Stoic, která vyška bohužel jem v angličtině.

pegasusss

pre ľudí, čo sú úplní nováčikovia, je to fajn zjednodušené vydanie, ale určite odporúčam diela stoikov