Stoicizmus pre začiatočníkov

Stoicizmus pre začiatočníkov https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463770/bmid_stoicizmus-pre-zaciatocnikov-cKC-463770.jpg 3 5 2

Byť stoikom znamená uvedomiť si fakt, že život je plný neistoty. Keďže nikdy nevieme, ako veci dopadnú, netreba sa viazať na výsledky, ale naučiť sa prijať okolnosti také, aké sú - či už navonok vyzerajú pozitívne, alebo negatívne. Vďaka tomu človek získa realistickejší pohľad na svet, kontrolu nad svojimi emóciami a pokojnú myseľ, ktorá je základom pre pocit spokojnosti a šťastia. Tento zrozumiteľný a pútavý úvod do filozofie stoicizmu ponúka pohľad na jeho vznik a históriu, prehľad základných myšlienok stoicizmu, ako aj praktické nástroje na to, aby sme sa dokázali odpútať od vecí, ktoré nevieme ovplyvniť a našli radosť v tom, čo máme vo vlastných rukách.... celý text

Literatura naučná Filozofie Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Eastone Books

The Beginner's Guide to Stoicism , 2019

Coucouha
24.11.2021 2 z 5

Kniha vás seznámí se stoicismem opravdu jen povrchově. Spíše nabídne tipy, co číst dále. Nic zajímavého ale bohužel nenabízí. Mnohem lepší mi přišla kniha The Daily Stoic, která vyška bohužel jem v angličtině.

pegasusss
12.05.2021 5 z 5

pre ľudí, čo sú úplní nováčikovia, je to fajn zjednodušené vydanie, ale určite odporúčam diela stoikov

pro začátečníky stoicismus

Autorovy knížky

2020  68%Stoicizmus pre začiatočníkov

Kniha Stoicizmus pre začiatočníkov je v