Umění prostého života

Renomovaný buddhistický mnich Shunmyo Masuno čerpá ze sto let staré moudrosti, aby vám ukázal, jak do moderního života vnést podstatu zen buddhismu. Pomocí jasných, praktických a snadno zvládnutelných lekcí – každý den jedné po dobu 100 dní – se naučíte zhluboka vydechnout a odstranit tak negativní emoce; myslet jasně díky prostému zařízení svého domu; večer si uspořádat boty, abyste si uspořádali i svou mysl; pěstovat květinu a pozorovat, jak roste; méně se zabývat věcmi, které nemůžete ovlivnit; a ještě mnohem víc… Dokonce si najdete i čas nemyslet vůbec na nic....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423094/big_umeni-prosteho-zivota-Hbg-423094.jpg 3.932
Duchovní literatura, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jota

Zen: The Art of Simple Living

Kniha Umění prostého života

Kaikido
02.01.2021

Příjemně motivační knížka s mnoha chytrými postřehy pro zlepšení každého dne ????

Rochelka
04.08.2020

Jedna stránka je jeden tip pro zlepšení si dne a celého života. Jsou to opravdu jednoduché věci, mezi kterými si vybere každý tu svou.

lucakuca
21.06.2020

Příjemné, moudré, inspirativní a meditativní. Kam ženem? Proč? Nač? Bude to tam lepší? Dělám víc věcí, páč musím, páč chci? :-) No není to sranda.

katynais
05.04.2020

Krásný obal, ale jinak mě moc neuchvátil a. Pár mouder, se mi líbilo a zápisu si je, ale jinak nic nového mi nedala.

3nitka
07.03.2020

Krátke rady, ktoré (niektoré) môžu pomôcť zbaviť sa hlúpostí, ktorými máme zahltené naše životy. NIe sú pravdaže všetky aplikovateľné do praxe a do bežného života.
Ale sú tu také, u ktorých som sa prinajmenšom zamyslela.

Bez úsilí není životních radostí.
Co uděláte, když máte chuť na šálek kávy? Zapnete kávovar, nebo si koupíte kávu do ruky. Ale představte si jiný scénář.
Nejprve musíte jít do lesa nasbírat dříví. Připravíte oheň a na něm přivedete vodu k varu. Při mletí zrnek kávy pohlédnete na nebe a pronesete: "Dnes je tak krásně."
Takto připravená káva bude pravděpodobně chutnat lépe než káva z kávovaru. Protože v každém kroku jste byli součástí celého živého procesu. Nic nepřišlo nazmar. Tomu říkám život.

Když se schyluje k večeru, na chvilku se zastavte a pohlédněte na nebe. Buďte vděčni za to, že jste zvládli další den.

MaggieR
22.11.2019

Knihu vyzerá naozaj perfektne. Jednoduchá nijako nezaťažuje sú to len malé zmeny čo Vás môžu posunúť ku krajšiemu životu. Ani ju nedokážem k žiadnej inej prirovnať. Každý deň čítam jednu stranu. Učí vás pochopiť ZEN ale bez nejakých ťažkých vysvetlení len praxou.