Blanchidlo Blanchidlo komentáře u knih

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Vlastně mám z téhle knihy pořád trochu rozporuplné pocity :) Nedoporučuji lidem se slabšími žaludky, popis určitých výkonů je dosti podrobný :) Kniha je skvěle napsaná, velice syrová a svým způsobem krásná, četla se mi dobře.

04.05.2022 4 z 5

Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Pavlína Brzáková

Drsná a syrová kniha, na konci vlastně dost smutná. Přečteno jedním dechem, příběh je nesmírně poutavý a čte se sám :)

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Já jsem se doteď nerozhodla, jestli se mi kniha líbila, nebo ne. Na jistou dobu jsem ji musela i odložit. Zmítala jsem se v nadšení i v naštvání. Ale úseky, kde Anna fantazíruje, jsem četla moc ráda :)

23.02.2022 4 z 5

Příběhy z vesMíru Příběhy z vesMíru Anie Songe

Mně se kniha líbila moc. Bezstarostnost dětství, jistá naivita, ale v dobrém slova smyslu. Ráda se ke knize vracím.

23.02.2022 5 z 5

Pipi je prostě Pipi :) nespoutaná, silná a svoje. Ideální čtivo před spaním pro klidné sny i v dospělém věku :)

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

podobně krásná jako Tajemná zahrada, která se mi ale líbila víc. Autorka umí čtenáře krásně vtáhnout do děje, krásná kniha.

Tajemná zahrada Tajemná zahrada Frances Hodgson Burnett

Úžasná kniha, ke které se ráda vracím. Člověk se při jejím čtení musí pořád usmívat a výsledkem je zahnání případných chmur a touha jít hned něco pěstovat :)

Agnes a ostrov Stínů Agnes a ostrov Stínů Veronika Hájek Hurdová

Když jsem se dočetla, že Veronika Hurdová píše Agnes a ostrov stínů, nadšeně jsem předobjednávala a vůbec mi nevadilo si na ni počkat. Je stejně skvělá jako Agnes a Zakázaná hora - tu mám, mimochodem, o maličko radši. Ale miluju je obě a můžu je číst stále dokola. Je to ten typ knih, kde vás vždycky překvapí něco nového :)

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Po zklamání z Moje milá smrti jsem s Agnes dlouho váhala. Když jsem konečně dováhala, nelitovala jsem a byla to láska na první přečtení. Ta kniha se nedá popsat slovy, ta se prostě musí přečíst, aby si člověk sám zažil, jak úžasná je :) Stejně jako Agnes a ostrov stínů je to kniha, kterou můžete číst pořád dokola a stejně tam vždy narazíte na něco nového :)

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Já mám obě knihy od Terezy Salte ráda, obě se mi dobře čtou, líbí se mi styl, kterým jsou napsané. Přesto mám Šlehačková oblaka o kousek radši :)

Opalin podraz Opalin podraz Eoin Colfer

Knihy s Artemisem mám moc ráda, ale tahle pro mě byla trochu au. Připomnělo mi to Harryho Pottera, i tam se ve 4. díle přitvrdilo...

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Mám knihy s Artemisem moc ráda, čtou se v podstatě jedním dechem.

Věčná šifra Věčná šifra Eoin Colfer

Knihy s Artemisem mě nesmírně baví, těžko se od nich dá odtrhnout.

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Za mě moc povedená kniha, výborně se četla, měla spád i jiskru. Malinko bych vytkla skákání v čase, které mě mátlo.

19.01.2021 5 z 5

Antuka má barvu krve Antuka má barvu krve Antonín Karous (p)

Neurazí, vyloženě nenadchne, ale jako oddechovka dobré. Druhý příběh mě bavil podstatně víc :)

19.01.2021 3 z 5

Krvavé slunce pod gilotinou Krvavé slunce pod gilotinou Alena Vitásková

Kniha by to byla skvělá, kdyby...chápu, že kniha byla psána v emocích, ale od toho by měl být editor, aby děj dával smysl. Chvílemi se najednou řešilo něco, o čem před tím nebyla řeč a bylo složité se zorientovat. Přeskakování mezi kauzami. Jiné věci se zase zbytečně opakovaly. A kdo by se měl stydět, je korektorka. Gramatické chyby, z velké části nelogická skladba vět. Tohle všechno knize dost ubírá a je to velká škoda. Jde totiž o téma, ze kterého vstávají vlasy hrůzou na hlavě a obdivuji paní Vitáskovou, že to vše ustála a šla s tím ven. Jediná chvilka rozpaků byla, když popisovala, jak je nespravedlivě odsouzená (nyní už osvobozená) Michaela Schneiderová zničena zdravotně, společensky i finančně. Jelikož pod paní Vitáskovou spadá její nadace, vyvstala mi na mysli otázka, proč jí tedy nadace nepomohla? Ale to jen takový malý otazník.

04.10.2020 3 z 5

Maigret chystá léčku / Maigret zuří Maigret chystá léčku / Maigret zuří Georges Simenon

Simenon a Maigret je vždy jistota skvělého čtení!

04.10.2020 5 z 5

Příběhy nesnášený spolužačky Příběhy nesnášený spolužačky Rachel Renée Russell

Příjemný návrat do pubertálních let :)

04.10.2020 4 z 5

Opředeni mocným kouzlem Opředeni mocným kouzlem Jan Beneš

Děj mi tak trochu připomínal Zákeřnou ebolu. Bohužel autor nedokázal využít toho, jak skvěle gradoval děj. Vlastně jsem ani nestihla postřehnout, že došlo k rozuzlení a byla jsem víc než zklamaná, že někdo takto dokáže promrhat potenciál a pokazit konec jinak skvělého příběhu. Nicméně když pominu ten tristní konec, tak se kniha četla výborně, byla napínavá a dobře napsaná.

09.08.2020 4 z 5

Případ prázdné plechovky Případ prázdné plechovky Erle Stanley Gardner

Skvělá detektivka na dovolenou, děj měl spád, kniha se četla sama :)

09.08.2020 5 z 5