Opředeni mocným kouzlem

Dramatický příběh vědecké lékařské expedice, která se vydala za domorodci do tajuplných pralesů a východních horských částí Nové Guineje.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38950/opredeni-mocnym-kouzlem-9Kf-38950.jpg 4.111
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Profil

Kniha Opředeni mocným kouzlem

Blanchidlo

Děj mi tak trochu připomínal Zákeřnou ebolu. Bohužel autor nedokázal využít toho, jak skvěle gradoval děj. Vlastně jsem ani nestihla postřehnout, že došlo k rozuzlení a byla jsem víc než zklamaná, že někdo takto dokáže promrhat potenciál a pokazit konec jinak skvělého příběhu. Nicméně když pominu ten tristní konec, tak se kniha četla výborně, byla napínavá a dobře napsaná.

Filatov
28.05.2014

Tato kniha je prezentována jako pocta všem vědcům a díky tomu, jak je napsaná, jí tak lze chápat, protože velmi dobře a srozumitelně popisuje zdlouhavý proces výzkumu neznámé nemoci - zde kuru. Zároveň se díky ní člověk dozví něco o způsobu života lidojedů na Nové Guineji, který je sám o sobě velmi zajímavý. Je to takový cestopis smíchaný s vědeckým čtivem.

jprst
18.12.2011

Tuto knihu nenapsal zde uvedený Jan Beneš (1936 - 2007), nýbrž Jan Beneš (1935 - 1998) spisovatel, antropolog. Udivuje mě, že toho, kdo sem tuto knihu vložil, nenapadlo, že autorovi, který v roce 1969 emigroval, by nikdo v roce 1984 pod jeho jménem žádnou knihu oficiálně nevydal. A navíc téma této knihy je zcela mimo okruh spisovatelských témat Jana Beneše (1936 - 2007).

Bílá Masajka
Sedm let v Tibetu: Můj život na dvoře dalajlámy
Sedm let v Tibetu: Můj život na dvoře dalajlámy

Jan Beneš
česká, 1935 - 1998

Kniha Opředeni mocným kouzlem je v