BlackFun BlackFun komentáře u knih

Zlá krev Zlá krev John Sandford (p)

Zajímavá detektivka, která zpočátku má zápletku velmi jednoduchou, ale postupem času se to vše zamotává. Rozhodně stojí za přečtení, jelikož čtení této knížky je vtipné a nedává vám ani na okamžik vydechnout.

12.07.2015 5 z 5

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

Výborná detektivka, která nabízí daleko víc než klasické tuctové a prvoplánové detektivky. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout :) Karin je prostě extra třída!

10.07.2015 5 z 5

Vražedná akademie Vražedná akademie Martin Olczak

Velké zklamání. Začátek byl takový rozvláčný a poté co se děj trochu rozeběhl, tak mi hlavou neustále běželo: Vážně? To je opravdu přitažené za vlasy. Mám ráda alespoň trochu reálné detektivky, což se o této knize říci rozhodně nedá. Jediný přímý potomek Hedina? Motorka, se kterou Claudia projede výlohou? Knížka, na kterou velmi rychle zapomenu. Raději zkuste detektivky od Dominika Dána ;)

08.07.2015 2 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Dánovky jsem si okamžitě zamilovala a každou knihu jsem přečetla s nadšením, ale Básník mě bohužel dost zklamal. Nejslabší díl, který jsem zatím četla.. Roztahaný příběh, který dostává spád až ke konci.. Snad si příští Dánovkou zase vylepším chuť :)

05.07.2015 3 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Další skvělá Dánovka! Naprosto reálná detektivka, ve které autor poukazuje na to, že i když občas policie ví, kdo je vrah, tak z důvodu chybějících přímých důkazů, mohou policajti pouze čekat na další oběť a přitom doufají, že vrah v tomto příppadě udělá nějakou botu. Každopádně je Mucholapka výborným počinem, velmi mě zaujalo prolínáni s předchozími knihami, jelikož vyšetřování většinou nezabere dva dny a hotovo. Prostě dávám pět hvězd!

01.07.2015 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem v poslední době četla! Velmi si cením reálného popisu průběhu vyšetřování (jakým způsobem je vedeno, jak opravdu trvá dlouho apod.), naprosto lidských hlavních postav, popisu pachatele (není to žádný ,,ajnštajn" a má prostě kliku) a výborná byla také zatýkací scéna - asi na 5 řádků! Dán popsal zatýkání, jak mnohdy probíhá (naprosto nudně) a nekonaly se žádné divoké honičky, skákání po střechách a já jsem za to autorovi moc vděčná.. Takže za mě zcela určitě 5 hvězd a budu doporučovat dál.

22.06.2015 5 z 5

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Naprosto průměrná detektivka - neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Během čtení mě několikrát napadlo knihu odložit, ale vzhledem k omezeným zásobám na léto (knihovna zavírá), jsem se přesvědčila a knihu dočetla. Zápletka zvláštní, konec divný...

20.06.2015 3 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Andělé strážní je detektivka, která má vše co od skvělé detektivky očekávám! Zápletka je naprosto reálná, hlavní postavy jsou taktéž reálné a členění knihy na dny v týdnu reálnosti jen a jen přidáva! Fredrika (hlavní hrdinka) mi sice není moc sympatická, přijde mi taková nijaká, nevýrazná, ale je to asi jediné mínus, které jsem zaznamenala. V průběhu četby si neustále pokládáte otázku, jak autorka vyřeší tuto spletitou záhadu. Kristina vymyslela uvěřitelnou a parádní detektivku! Ač jsem přečetla třetí díl jako první, tak to ničemu nevadilo a ráda si přečtu i předchozí dva díly.

16.06.2015 5 z 5

Slepé oko Slepé oko Stuart MacBride

Stuart opět nezklamal! Syrová detektivka, kde nejsou (zaplaťpánbůh) hlavní hrdinové naprosto dokonalí. Zcela určitě doporučuju :)

13.06.2015 5 z 5

Vyšinutí Vyšinutí Michael Katz Krefeld

Velmi fajnová detektivka! Psána stylem, který mi naprosto sedl, takže za mě velká spokojenost :) Havran je popsán naprosto lidsky, tudíž někdy sympatický, někdy spíše nesympatický.. Oběť je popsána také poměrně realisticky, takže zcela určitě doporučuji přečíst každému, kdo má rád kvalitní detektivky.

08.06.2015 5 z 5

Zločinecký podnik Zločinecký podnik Owen Laukkanen

Owen opravdu zaválel! Povedlo se mu napsat dílko, které je reálné a skvěle popisuje vývoj psychiky pachatele. Vřele všem doporučuji. Je zajímavé sledovat, jak zprvu fandíte hlavnímu hrdinovi, což se s postupem času mění, fandit přestáváte a stává se z něj hlavní záporák :)

02.06.2015 4 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Naprostá bomba. Dlouho jsem nebyla spokojená sama se sebou - jak fyzicky, tak psychicky a konečně jsem před půl rokem našla naprosto jednoduché a úžasné řešení! Zhubla jsem, spím daleko lépe, mám více energie a to vše jen díky tomu, že jsem začala uvažovat nad tím co jím. Jedna z nejdůležitějších knih v mém životě! Doporučuji k tomu také přečíst Primal Blueprint od Marka Sissona :)

03.05.2015 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Po delší době dávám 5 hvězdiček. Příběh byl vyprávěn s lehkostí a vtipem, moc jsem se bavila a knížku jsem dočetla za den :) Občas každá z nás potřebuje vypnout a přečíst si takový krásný a milý ,,blábol" a odreagovat se od všední reality! Mě se to povedlo dokonale a jsem za to autorce moc vděčná!

02.04.2015 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Zcela určitě doporučuji každému, kdo váhá! Fajn příběh, nic nervy drásajícího - pro mě pohodová detektivka :)

01.04.2015 4 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Musela jsem autorce strhnout hvězdu za roztahanost příběhu.. Je to taková oddechová detektivka, která neurazí, ale ani vás nepřimrazí ke křeslu. Škoda, třeba příště ;)

28.03.2015 3 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Kniha se mi líbila po stylistické stránce, ale bohužel s dějem jsem se trápila.. dočetla jsem jen z důvodu, abych věděla, jak autor vymyslel konec.. Nicméně dávám * navíc za snahu o pravdivé vylíčení jednání/pocitů nevidomé hrdinky (autor spolupracoval s nevidomými, aby se vyvaroval zajetých klišé o nevidomých).

19.03.2015 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Krásný příběh, který mi ke konci už připadal trošku zbytečně roztahaný, kvůli čemuž odebírám jednu hvězdičku.. Netradičně pojatý styl psaní, což pro mě bylo plus :) Nicméně knížku určitě doporučuju, v průběhu četby jsem měla na tváři neustálý úsměv, takže super :)

17.03.2015 4 z 5

Sorry Sorry Zoran Drvenkar

Divný. Jiné slovo pro tuhle knihu asi nemám.. Myšlenka příběhu byla zajímavá, ale nevyhovoval mi styl psaní autora. Vše bylo až moc překombinované a celkem lituji, že jsem knihu koupila..

13.02.2015 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Krásný příběh, jak už bylo mnohokrát řečeno - na daný problém není žádná správná odpověď. Knížka se čte pomalu sama :) Závěr mě opravdu překvapil..

21.01.2015 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Pro mě nejslabší z knih od Jodi.. příběh se táhl, i když bylo jasné, jakým způsobem to dopadne. Škoda :(

21.01.2015 2 z 5