BiiZet BiiZet komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Na dobu, v níž byla kniha napsána, je její styl, práce s příběhem i jeho kompozicí velmi moderní a nadčasový. Příběh není fádní ani plochý, naopak, velmi promyšlený a originální. Analýza jednotlivých postav sice není nijak hluboká a přímá, ale jejich charaktery jsou postupně odhalovány samotným příběhem několika rodin a jejich osudů. Opravdu moc doporučuji všem k přečtení.

17.02.2024 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Kniha pro mě byla velkým překvapením - skvěle zpracovaný originální příběh. Překvapivý a hluboký závěr. Opravdu doporučuji k přečtení.

02.02.2024 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha mě naprosto okouzlila. Ačkoliv pojednává o velmi těžkém tématu, jedná se o mimořádné dílo, a to ať už spisovatelčiným mistrným spisovatelským umem, originalitou příběhu či hloubkou myšlenek, které jsou v knize obsaženy. Opravdu moc doporučuji, stojí za přečtení.

26.02.2024 5 z 5

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Volání divočiny mi doslova vyrazilo dech. Opravdu klobouk dolů autorovi za mistrné vyprávění očima psa. Ani chvilku jsem se nestihla nudit, tak moc poutavé vyprávění nám nabízí tato útlá kniha. :)

09.05.2015 5 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Dlouho jsem nečetla knížku s tak promyšlenou kompozicí jako je Národní třída. A musím říct, že to není jediná přednost, kterou tato novela schovává pod obálkou - myšlenky, jazyk i zasazení příběhu mi přijde velice originální. Dle mého názoru, fakt geniální :) .. můžu všem jen doporučit..

10.01.2015 5 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Kniha mě velmi mile překvapila, a to ať jednotlivými tématy, které zachycuje, tak formou. Autorka velmi hezky experimentuje s narativem a různými motivy, jejichž prostřednictvím vytváří zdařilý obraz malé vesnice, obohacený o osobitost a hloubku lidských vztahů.

01.01.2024 5 z 5

Korespondence I. (1844–1852) Korespondence I. (1844–1852) Božena Němcová

Bylo zajímavé seznámit se s Boženou Němcovou i z jiné stránky, než jen zpoza jejích románů a povídek. Široká korespondence ukazuje stránky jejího života a odkrývá povahu spisovatelky. Rozsáhlost i obsah dopisů mně překvapil. I když to bylo místy zdlouhavé, rozhodně ne nudné. :)

06.04.2015 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

asi není co dodat :) vše už bylo řečené. Chvilková záležitost na čtení, ale stopy po sobě kniha zanechá dlouho...

02.02.2015 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Od začátku do konce mě nepřestala kniha překvapovat. Každou větu přichází větší a tíživější napětí, že prostě nemůžete přestat číst, aniž byste ze soucitu a zároveň ze strachu nechtěli vědět, co se v dalších okamžicích stane, kdo půjde ven další. Sympatický mi byl nejen autorův styl, ale i některé postavy. Myslím, že autor dokázal velmi věrohodně vykreslit pocity člověka na pokraji sil, situaci, v níž člověk musí bojovat jen sám za sebe. Jsem ohromena :)

29.09.2015 4 z 5

Nana Nana Émile Zola

Nana mě nakonec docela překvapila. Ze začátku byla kniha dost zdlouhavá a nijak moc zábavná, ale tak od poloviny mě začala fakt bavit. A musím sklonit poklonu autorovi za živé popisy a vyzobrazení jak vyšší tak nižší (i když v menší míře) francouzské společnosti. Myslim, že je zajímavé si Nanu přečíst a doporučuji všem, kdo si chtějí přečíst něco od Zoly ;)

31.01.2015 3 z 5

Pokud lze něco zdůraznit na této knize, tak je to její upřímnost, s níž popisuje bolest. A ačkoliv pojednává o náročném tématu, tak je napsaná velmi poutavě. S nečekanou lehkostí představuje bolestivé prožitky, nejen ženské, ale i mužské, za češ jí patří můj obdiv.

01.01.2024 5 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Kniha si mě získala velmi zajímavou kompozicí, ta téměř nedala prostor zdlouhavým a nudným pasážím. Co se týče tématu, velmi originální uchycení jednoduché skutečnosti, nad kterou se málokdo z nás zamyslí. Román se mi moc líbil a považuji ho za další zdařilý kousek Rudišovi tvorby ;).

07.09.2015 4 z 5

Filatelistické povídky Filatelistické povídky František Langer

Útlá knížka mne velmi příjemně překvapila :). Zajímavé téma, které mě zasvětilo do světa, jež byl pro mně téměř neznámý. Čtivě a lehce napsaný :). Všem doporučuji!

25.08.2015 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Musím říct, že Poslední aristokratka mně příjemně překvapila :). Skvělé spojení humoru s jazykovou a obsahovou stránkou textu. Dílo neztrácí na kvalitě ani použitím některých klišé. Zajímavá forma s neobvyklým prostředím je předností románu a víceméně nemám téměř co vytknout, je to prostě "oddechovka". Kniha se mi líbila a určitě se pustím i do dalšího dílu. :)

06.05.2015 4 z 5

Frantina Frantina Karolina Světlá (p)

Román Frantina mně velice překvapil. A to příjemně. Jednak námětem díla, ale také čtivostí a velkou dávkou napětí. Tímto románem si mně autorka získala. I když i Vesnický román se mi líbil, tohle jasně vede. Krásně vykreslila charakter hlavní hrdinky a postupným odkrýváním dějem mně ani chvilku nenudila, spíše více napínala. Kdo se chce seznámit s Karolínou Světlou, myslím, že tento román je výborným začátkem. :)

11.04.2015 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Super, ani druhý díl série absolutně nezklamal. Čtivé, překvapivé, poutavé a zajímavé čtení. Doporučuji!

01.03.2024 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Kniha se pro mě stala velmi milým překvapením. Jedná se o originální fantasy svět, velmi zajímavý a ne povrchní příběh, navíc velmi dobře napsaný.

26.02.2024 5 z 5

Puklý chrám Puklý chrám František Křelina

Musím uznat, že kniha mě velmi mile překvapila :). Velmi oceňuji za příběhem schovaný balíček ruralistických hodnot a snaha poukázat na postavení vesnice v souboji s moderním rozvojem města. Vřele doporučuji pro čtenáře, který chce ochutnat klasický ruralistický román - tohle je ten pravý. :)

22.07.2016 4 z 5

Dům U tonoucí hvězdy Dům U tonoucí hvězdy Julius Zeyer

Kniha velmi překvapila, myslím, že jsem nic podobného zatím nečetla. Velmi příjemné setkání s J. Zeyerem. Můžu jen vřele doporučit :)

29.09.2015 3 z 5

Svéhlavička Svéhlavička Eliška Krásnohorská

Svéhlavičku bych zařadila do kategorie lehkého oddechového čtení. Občas působí některé pasáže smutně, ale jinak je příběh často úsměvný. Kniha se pěkně četla a líbila se mi.
Doporučuji všem, kdo si chtějí i s klasikou odpočinout :)

27.04.2015