Korespondence I. (1844–1852)

První díl třídílného souboru vlastní i přijaté korespondence Boženy Němcové zahrne v důsledně chronologickém uspořádání bez ohledu na jednotlivé pisatele dopisy z období 1844–1852. Vzhledem k tomu, že autorka používala korespondenci k reflektování každodenních událostí, vznikne tak víceméně souvislý dokumentární obraz autorčina života v příslušném období....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43574/korespondence-i-43574.jpg 4.715

Kniha Korespondence I. (1844–1852)

josska
22.01.2021

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu,,libila se mě moc,,,skvěle namluvená,život B.Němcové mě celkem překvapil na tu dobu,,

katerinn
18.02.2020

"Je-li to opravdová láska, ta vášeň, pro kterou člověk nade vše, co se v cestu klade, zapomene, jemuž předmět milený jediným cílem, blahostí jest, je-li to taková láska, jenž pro H. cítíte, tedy jsou má slova marná.
Známť touhu po té vnadné růži, pro kterou rády saháme, ať by i trny její nás píchly."
BN – Bohuslavě Rajské 8.8.1844

BiiZet
06.04.2015

Bylo zajímavé seznámit se s Boženou Němcovou i z jiné stránky, než jen zpoza jejích románů a povídek. Široká korespondence ukazuje stránky jejího života a odkrývá povahu spisovatelky. Rozsáhlost i obsah dopisů mně překvapil. I když to bylo místy zdlouhavé, rozhodně ne nudné. :)