Bianka. Bianka. komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

Horor jak břitva. Četla jsem před lety, ale dodnes si pamatuji, jak jsem se bála. Jako u jiných Kingových knih, začíná zlehoučka, pomalu a v klídku. Tak nějak nenápadně se utahuje smyčka až už není cesty zpět a vy to prostě musíte dočíst.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Čekala jsem srandu a tu jsem i dostala. Jednoduché čtení plné vtipných hlášek a komentářů. Příjemná oddechovka pro pobavení. Ráda si přečtu i další díly.

18.12.2022 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Trochu jiný King, ale rozhodně ne špatný. Naopak. Byla to jízda ze které se mi nechtělo vystupovat. Thriller nebo spíš detektivka a moc mě to bavilo. Dala bych i víc než pět hvězdiček.

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Malý Danny z knihy Osvícení, už není malý a i když se snaží žít normální život, své démony si v sobě nese dál. Teď je na řadě on, aby předal něco ze svých zkušeností malé holčičce a zkusil jí pomoci, tak jako kdysi jemu kuchař Hallorann. Povedené pokračování kultovního hororu. Kniha byla zfilmována a film také stojí za zkouknutí.

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Dobrodružná kniha pro čtenáře asi od 10. let, ale pobaví i dospělé, které bavily foglarovky. Oproti např Záhadě hlavolamu, má kniha větší spád a hlavně je ušitá na míru dnešním dětem. Představuji si to zděšení dětí, když jim při četbě dojde, že by i dnes, kousek od svého domu, musely nejenom chodit pouze pěšky, ale také by jim nefungoval mobil a tablet a počítač a televize a.......

18.12.2022 5 z 5

Později Později Stephen King

(SPOILER) Malý kluk co vidí mrtvé a může s nimi mluvit. Není to ani tak horor, jako spíš trochu strašidelný příběh, který ale skvěle odsýpá a výborně se čte. Žádná hluchá místa, přečteno za pár hodin.

08.01.2023 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Povídky, většinou militari sci-fi. Některé trochu slabší (např Roky naší lásky) a jiné prostě super( Zahrada slepců, To, co milovalo Artura Brookse, Kam plují harmy ). Skvěle vypointované, jak to dopadne jsem většinou uhodla, ale jen chvíli před tím, než to prozradil autor. Celkově bych dala 4,5*

04.12.2022 4 z 5

Moc milé a vtipné čtení. Krátké povídky,nebo spíš fejetony o sžívání se dvou mladých mužů se starým, polorozpadlým zámkem. Krásně a čtivě napsané. Daniel by měl rozhodně v psaní pokračovat!

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

První kniha od Kinga, kterou jsem nedočetla (a to fakt nemám ve zvyku). Nějak jsem se nemohla začíst, jsem zvyklá že King má pomalé rozjezdy, takové : jako že se nic neděje, a pak to dostane grády, ale tady se to hrozně vleklo. Asi jsem knihu vzala do ruky v nesprávný čas, ale někdy jí dám ještě šanci.

04.12.2022 3 z 5

Rudé orchideje ze Šanghaje Rudé orchideje ze Šanghaje Juliette Morillot

Skutečný příběh dívky, čtrnáctileté školačky, které se život v jediném okamžiku převrátil naruby. Čtete o příšerných zvěrstvech páchaných japonskými vojáky v Koreji, v Číně, v Indonésii a zároveň sledujete cestu malé Sangmi na pozadí historických údálostí během války Japonců s Číňany a poté i s USA. Je to hodně drsné a nedala jsem jí na jeden zátah, některé věci jsem musela nejdříve vydýchat. Nikdy jsem něměla valné mínění o japonských vojácích, ale tato kniha je staví na úroveň nacistů v koncentračních táborech. Jednu hvězdu sundavám za někdy únavné popisy prostředí a historie. Také trochu moc náhod, ale to ničemu nevadilo. Doporučuji.

24.05.2023 4 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Román o přežití, který se neodehrává v postapokalyptické době, jak se trochu nabízí, ale to čeho jsme zde svědky je na rozdíl od různých zombie knih celkem pravděpodobné i v současnosti, zvlášť po zkušenosti s covidem. Stačí jen mírná mutace viru vztekliny a fikce se stane realitou. Sledujeme příběh dvou kamarádek, z nichž jedna je ve vysokém stupni těhotenství a možná nakažená a druhá jako lékařka porušuje všechny své zásady, aby se pokusila zachránit obě : matku i dítě....

Virus vztekliny zde postupuje tělem nakažených super rychlostí. Oproti týdnům od nakažení k prvním projevům infekce jak je to dnes, se tady nákaza projevuje v řádech hodin a jedinou ochranou lidí i zvířat je očkování (takže tuhle knihu rozhodně nedoporučuji antivaxerům)
Dávám 4,5 hvězdy. Tu půlku strhávám za někdy zbytečně se vlekoucí popisy myšlenkových pochodů obou hrdinek.

04.03.2023 4 z 5