Bettybook Bettybook komentáře u knih

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Jakmile jsem se začetla do první stránky, věděla jsem, že tohle pro mě nebude pětihvězdičková kniha. Zkrátka jsem od knihy očekávala průměr.
A to jsem více méně dostala.
Způsob, jakým Gayle Forman píše mi celkem sedl a knihu jsem přečetla za jediný den. Ačkoliv se příběh nevěnuje pozitivním tématům, tak mi zpříjemnil odpoledne.
Co je tedy nutno podotknout, hlavní hrdinka nebyla příliš sympatická a ani k vedlejším hrdinům jsem si nevybudovala žádný vztah.
Moc bych od tohoto neočekávala a třeba vás to mile překvapí.

13.08.2022 3 z 5

Zápisník smrti 7 Zápisník smrti 7 Tsugumi Ohba

Tak a je to tady... Moment, který jsem doufala, že nenastane. Kdo četl, tak ví. Úmrtí této postavy je pro mě zarážející, protože to byl jeden z tahounů celé série. A abych řekla pravdu, sympatie, které jsem měla k Lightovi, postupně opadávají, tím pádem nejsem pro to, aby to skončilo tímto dílem. Takže uvidíme, jak si povedou nové postavy, Mello a Near.
Mello: Chápu, proč některé čtenáře otravuje a nemají ho rádi. Za to mě prozatím baví a moc se mi líbí jeho styl. Takeshi Obata udělal s jeho nakreslením skvělou práci :) Uvidíme jak Mello ještě zamíchá kartami.
Near: Některé rysy má jako L, ale to z něj ještě L nedělá. Každopádně zatím se mi líbí.
Toto byl za mě jeden z nejslabších dílů a souhlasím s DarthSorenem, akorát já budu stále doufat, že se to překlene a tato série pro mě stále bude 10/10, protože zatím autor předvedl neskutečnou práci a smekám před ním klobouk.

11.08.2022 4 z 5

Spolu na věky Spolu na věky Shanna Miles

Knihu jsem dočetla do třetiny a dočítat ji nehodlám. Už od začátku mi hlavní hrdinové přišli arogantní a jejich osud mi byl prakticky jedno. To by zas tak takový problém nebyl, kdybych se aspoň začetla. Šance byla ovšem nulová. Absolutně ničím mě příběh nezaujal. Knize jsem dala dnf hned poté, co jsem si uvědomila, že se k ní vracím s nechutí.

07.08.2022

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Pokud jsem psala, že Liliana je emocemi nacpaná k prasknutí, tak Malvína to v tomto směru zase posunula o pomyslnou laťku výš. Emoce se na mě hrnuly ze všech stran, ať už to byla Malvína, Arek, anebo vlastně celý tým Pink Tattoo.
Malvína jako hlavní hrdinka byla skvělá. Zprvu jsem se vůbec nemohla vžít do její frustrace a výčitek z minulosti, ale pak jsem si řekla, jak bych se asi cítila, kdybych byla na jejím místě. A najednou... Chápala jsem ji. Žila bych s těžkým srdcem stejně jako ona.
Co se týče Areka, tak pro toho jsem prolila ne jednu slzu, protože takových dětí jako byl on bylo, je a bude mnoho. Samozřejmě nesmím opomenout jeho schopnost zbožňovat ženu celým svým srdcem.
Závěrečný plot twist mě vyhodil ze sedla a navnadil mě na poslední díl této trilogie, který má být o Jasmíně, neboli Džas.
Prosím všechny bohy a tým lidí z Redu, aby si pospíšili s vydáním Jasmíny, protože cítím, že bude stejně dobrý, ne-li ještě lepší než Liliana a Malvína.
Anna Szafranska se umístila do mého žebříčku top autorek a s klidným svědomím vám mohu její knihy doporučit.
5/5

06.08.2022 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Liliana mě velmi nalákala na svou velice slibně znějící anotaci. Ale to, co jsem dostala? Takovou haldu emocí jsem rozhodně nečekala.
Zprvu chci upozornit na to, že kniha se rozhodně neřadí do prvoplánových erotických knih. To tady prostě nečekejte, protože do prvoplánové erotické knihy má velice daleko. Toto hrálo na mnohem vážnější strunu and I´m here for it.
Development charakterů byl velice výrazný a moc se mi líbil.
Tento příběh byl pro mě rozhodně nadstandard, když se podívám na romanťárny od Redu, které jsem už přečetla. Pro mě jedna z nejlepších knih za tento rok a mohu vřele doporučit!!

30.07.2022 5 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Vůbec nechápu negativní komentáře, protože tohle je přesně Elle Kennedy, akorát v kratší verzi. Souhlasím s tím, že by autorka mohla dát zápletce příběhu víc, ale jinak mě kniha nezklamala a těším se na další díl této série, který má být o Reedovi.

24.07.2022 4 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Jsem věrným fanouškem Srdcerváčů, proto mě tato novela nemohla minout. Letos v zimě jsem četla v lednu a autorčin styl psaní jsem si nemohla dostatečně vynachválit. A Alice Oseman mi i v této novele dokázala, že to umí a já ji za to miluji. Díla ze světa Srdcerváčů mě nikdy nepřestanou bavit. Už si jen přečíst Solitaire.

23.07.2022 5 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Tato sbírka mi přijde slabší, než předchozí dvě, ale možná to je tím, že nemám kočičku ani pejska, tak se nemůžu tolik ztotožnit :D

22.07.2022 3 z 5

Ta půlhodinka, co se novela četla pomalu sama, tak ta rozhodně stála za to. Pro mě to byla ochutnávka Fredrika Backmana, ale to mi nestačí. Jeho styl psaní mě uchvátil a na jednu z jeho dalších knih dojde velmi brzy.

22.07.2022 4 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Příběh mi zatím přijde docela basic, ale uvidíme podle dalších dílů.

15.07.2022 4 z 5

Orange. Kniha šestá Orange. Kniha šestá Ičigo Takano (p)

Suwa, protagonista, který měl osud Kakerua (troufám si říct) ve svých rukou. Tak či onak, měl každopádně tu moc pořádně zamíchat kartami.
Poslední díl dojemné manga série je právě z jeho pohledu. Upřímně musím říct, že pokud by celá série byla z jeho pohledu, tak by to pro mě bylo mnohem zajímavější.
Nejlepší díl to asi nebyl, ale jak říkám, zajímavý byl více než dost.
Za to, že jsem se ještě naposledy mohla vrátit do Orange universu dávám 4/5.

14.07.2022 4 z 5

Orange. Kniha pátá Orange. Kniha pátá Ičigo Takano (p)

Krásný konec u kterého ukápla slzička :) Celou sérii moc doporučuji.

13.07.2022 4 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Tento příběh mě překvapil v mnoha ohledech.
Za prvé: Rozhodně jsem nečekala takovou bombu emocí. Přes naivitu, smutek, vztek, radost, výčitky,.. a takto bych mohla pokračovat. Co se týče tohohle, kniha vás rozhodně nenechá chladnými. Ať už budete cítit nechápavost vůči Marion, vztek vůči Tomovi, nebo soucit vůči Patrickovi. Pro mě to byla horská dráha emocí, kterou jsem si na druhou stranu velice užila.
Za druhé: Nečekala jsem tak pestrou paletu charakterů hlavních či vedlejších postav. Ať už se budete snažit jak chcete, každá z postav vás něčím naštve, nebo potěší. Ale tak to funguje i v reálném životě, ne? ;)
Za mě velmi vydařený román, který poukazuje na problematiku společnosti v 50. letech a negativní postoj vůči homosexualitě.
Budete se zlobit, smát, možná i plakat... Ale rozhodně vás donutí cítit.

11.07.2022 5 z 5

Z popela Z popela Alex Schulman

Tahle útlá kniha mi ukázala, jako mohou být křehké rodinné vztahy. Autor mistrovsky navodil atmosféru a dokázal čtenáře báječně vtáhnout do děje. Konec byl překvapivý a nečekaný, ale přála bych si, aby ho autor více rozvedl.

10.07.2022 4 z 5

Tahle kniha je teplá Tahle kniha je teplá Juno Dawson

Od základních informací po různé statistiky a příběhy LGBTQ lidí. Knihu doporučuji si dávkovat, protože já jsem udělala tu chybu, že jsem si přečetla půlku a do další půlky jsem se musela nutit o měsíc později. Palec nahoru pro Yoli, že se rozhodli tuto knihu vydat.

08.07.2022 3 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Jak už to tak u sbírek povídek bývá, některé povídky byly famózní, jiné průměrné a další by se zase daly označit jako něco, co nemělo spatřit lidské oko.
Každopádně těch průměrných povídek bylo o něco více a o dvou konkrétních se radši ani bavit nebudu. Ale i přesto se našly dvě, které pro mě byly pětihvězdičkové: Milostný labyrint od Jona Skovrona a Mapa perfektních maličkostí od Leva Grossmana.
Obě povídky mají společné to, že mají mužského autora. A něco na tom bude. Ráda jsem si po dlouhé době přečetla romantiku, kterou napsal muž. Jinak obě povídky byly trochu jiné.
Milostný labyrint je pro mě hodně povedená a vtipná povídka s jednoduchou, avšak poutavou příběhovou linkou.
Mapa perfektních maličkostí je zase něco na popřemýšlení nad životem.
Kdybych knihu měla zhodnotit celkově, dala bych jí asi 3,5/5. Každý si tam najde něco svého, něco co mu bude vyhovovat a hlavně bavit a přeci jenom to ve výsledku byla dobrá odpočinková kniha na prázdniny.

05.07.2022 3 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Tak útlá kniha, a přesto v sobě skrývá skvěle napsaný příběh. Autorův záměr pravděpodobně byl přenést na čtenáře emoce, což se mu podařilo. Na mě sice ne v takové míře jako na ostatní, protože se o tuto dobu příliš nezajímám a nic mě k ní nepoutá. Ovšem i tak se na mě přenesla Ludwikova frustrace, strach a zlost.
Autor rozhodně upoutal moji pozornost a těším se na jeho další díla.

26.06.2022 4 z 5

Zápisník smrti 6 Zápisník smrti 6 Cugumi Óba (p)

Misa je pro mě asi největší oříšek, protože zatím se nemůžu rozhodnout, jestli mě její vývoj v příběhu baví, či nikoli. Tento díl byl rozhodně slabší, než předchozí díly. Dost mě štvalo, že cokoli Light řekl, to Kira udělal, což mi přijde jaksi nepravděpodobné, ještě když ani neměli žádný plán B. Konec velmi zajímavý, i když velice očekávaný. Přesto se strašně moc těším na další díly. A btw, už mi chybí Ryuk :( XD

19.06.2022 4 z 5

Zápisník smrti 4 Zápisník smrti 4 Tsugumi Ohba

Se vstupem Misy na scénu za mě příběh hodně ztratil. Je sice pro další postup v příběhu velmi důležitá, ale k Lightovi se vůbec nehodí a celkově nezapadá. I přesto se mi tento díl líbil, protože byl nabitý akcí, jako předešlé díly a utvrdilo mě to v tom, že autor je geniální.

17.05.2022 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

(SPOILER) Jakmile jsem narazila na tuhle knihu, musela jsem si přečíst anotaci a následně celou knihu. A sakra, tohle byl mazec.
Už z anotace mi bylo jasné, že autor bude rozebírat téma sebevraždy a pomsty pěkně do hloubky, a ne jen klouzat po povrchu. A to se mu povedlo na výbornou. Líbily se mi jeho myšlenky a to, jak to všechno krásně do sebe zapadalo s Leonardovým charakterem. Moc se mi líbil prvek dopisů z budoucnosti, které si měl psát pro sebe sám Leonard, jako nějakou osobní terapii. Jako poslední kapitolu si můžeme přečíst dopis od jeho dcery a rozjímat nad tím, jak to asi bude s Leonardem dál...

14.05.2022 5 z 5