Beranka66 Beranka66 komentáře u knih

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Aneb jak zvítězil marketing a reklama nad uměním a kvalitou

06.05.2011 odpad!

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Viewegh v ženských šatech. Jejich "hodnota" si fakt konkuruje. Dřív mi byla Bára sympatická - když byla baculatá a normální. Teď si hraje na modelku a má pocit, že si z ní každý sedne na zadek. Píše o sexu a myslí si, jak v něm není originální a dobrá. Nejenže je to nevkusné, ale měla by vzít lekce od nějaké zkušené ženské, aby vůbec věděla, jak se to dělá. Ve svých knížkách se jenom ztrapňuje

Soudce Ti a vražedný zvon Soudce Ti a vražedný zvon Robert van Gulik

O většině příběhů Soudce Ti se dá říct, že jsou dobré - nadprůměrné. Doporučuji. Aspoň jednu byste si přečíst měli:-)))

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

Cukrová vata, nimrání v pocitech. Čtení pro puberťáky

06.05.2011 2 z 5

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

To není kniha, to je anti-kniha. Ale jak to řekl nějaký ten nakladatel: Zavřu oči a vydám Viewegha a vím, že se prodá. V tomhle případě mohli prodávat jen prázdné papíry a mělo by to větší kvalitu. Jestli to měla být autostylizace, tak autor je namyšlený blb, který trpí stihomanem. Nadává na bulvár, ale bez něj by nebyl nic:-))) Povedla se mu jedna knížka, udělal si jméno a to je tak všechno.Srovnání se světovou literaturou by neunesl!!!

06.05.2011 odpad!

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Zezačátku mi to připadalo nudné a rozvléklé "o ničem". Na konci mě mrzelo, že příběh nepokračuje a já nevím, jak to dopadlo a kdo je hlavní hrdinka:-))) Možná by stačil poloviční rozsah. Že bych si z knížky sedla na zadek, to neee. A že by se do sebe tak šíleně zamilovali, když se neviděli? Proboha!!!

3x soudce Ti 3x soudce Ti Robert van Gulik

Nejlepší je strašidelný klášter

06.05.2011 4 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Když má někdo L, tak je tlustý? To je česká 42? A Američanky nosí L? Já myslela, že nosí spíš tak XXXXL:-))) Fakt mi vadí, kolik se toho nadělá s váhou. Někdo nemá velikost 34 nebo 36 a hned se musí napsat knížka o tom, jak trpí. Já nosím XL a jsem spokojená:-))) Nehodlám si kazit život jen proto, že nemám postavu modelky. Do knížky jsem nakoukla a zvedla mi tlak, takže jsem ji rychle odložila!

06.05.2011 2 z 5

Nové nápady laskavého čtenáře Nové nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Autor je dávno za zenitem. Vyčerpal sám sebe a nemá odkud brát!

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Bezvadná knížka! Napínavá, strhující, strašidelná a nijak rozvleklá. Ta se povedla A. Ch. nejvíc!

06.05.2011 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Zklamalo mě to. Pseudofilozofická knížka s planým optimistickým vyzněním. Jako pohádka budiž, ale jako bestseller? To neberu

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Je to vtipné, groteskní. Doufám, že to nikdo nebral vážně:-))) Super knížka k pobavení, ale filozofii bych tam moc nehledala. A asi bych vynechala i pár nechutných detailů:-)))

06.05.2011 3 z 5

Justina čili prokletí ctnosti Justina čili prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

Sex a sex a sex, ale nějak mi chybí příběh a literární hodnota. Od knížky očekávám, že mě trošku povznese, že o ní budu přemýšlet a že díky ní budu mít na chvíli lepší pocit ze světa kolem sebe. Tak to se fakt nestalo:-)))

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

Měl radši napsat Máj II.

06.05.2011 1 z 5

Smrt v sutaně Smrt v sutaně P. D. James (p)

Nepřipadá mi to napínavé. Vrah je jasný už za polovinou knížky a detektivové jen sbírají důkazy. Pletly se mi osoby. Kupodivu nejlepší jsou "epizody" ze života hrdinů - kněží a jejich příbuzných. Tam to vypadalo slibně, mohla si s tím trochu pohrát a přidat pár point. Prostě to nějak zašmodrchat, aby to nebylo tak průhledné. Vadí mi, že nevím, jak to s postavami dopadlo. Jamesová měla psát společenské romány a ne detektivky!!!! Postavy "žijí", ale detektivní zápletka jde stranou. Nejlepší knížka? Pachuť smrti

06.05.2011 3 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Nic moc. V knihkupectví na ni pěli chválu, ale že by to byl skvost detektivek? To asi nee. Ani si nebudu objednávat další díly, nemá to cenu. Když nebudou v knihovně, taky to přežiju:-))

06.05.2011 4 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Nesnážím autobiografické příběhy. Tihle rádoby autoři píšou o sobě, ale měli by si uvědomit, že knížky jsou pro lidi!!! Ne proto, aby si oni sami zvedli sebevědomíčko. Ono se říká: Zapomeň na sebe a svět si tě zapamatuje

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Hezká knížka. Hned jsem si koupila tři další jako dárky:-))) Stylem mi připomíná Pattersona. Nemám ráda české autory, ale tohle není české - žádné pivo, řízky, podplácení a nadávání na bývalý režim a současnou politiku. Jsem u sedmé povídky a předháním se s autorem, jestli mě napálí nebo ne. Doporučuju číst jednu před spaním. Budete potřebovat čas na strávení a přemýšlení. Klidně bych povídky označila jako hororové. Strach není vnější, ale z toho, co jsou lidi schopní někomu provést. Doporučuji!