Beranka66 Beranka66 komentáře u knih

3x soudce Ti 3x soudce Ti Robert van Gulik

Nejlepší je strašidelný klášter

Soudce Ti a vražedný zvon Soudce Ti a vražedný zvon Robert van Gulik

O většině příběhů Soudce Ti se dá říct, že jsou dobré - nadprůměrné. Doporučuji. Aspoň jednu byste si přečíst měli:-)))

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Je to vtipné, groteskní. Doufám, že to nikdo nebral vážně:-))) Super knížka k pobavení, ale filozofii bych tam moc nehledala. A asi bych vynechala i pár nechutných detailů:-)))

06.05.2011 3 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Nesnážím autobiografické příběhy. Tihle rádoby autoři píšou o sobě, ale měli by si uvědomit, že knížky jsou pro lidi!!! Ne proto, aby si oni sami zvedli sebevědomíčko. Ono se říká: Zapomeň na sebe a svět si tě zapamatuje

06.05.2011 1 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Když má někdo L, tak je tlustý? To je česká 42? A Američanky nosí L? Já myslela, že nosí spíš tak XXXXL:-))) Fakt mi vadí, kolik se toho nadělá s váhou. Někdo nemá velikost 34 nebo 36 a hned se musí napsat knížka o tom, jak trpí. Já nosím XL a jsem spokojená:-))) Nehodlám si kazit život jen proto, že nemám postavu modelky. Do knížky jsem nakoukla a zvedla mi tlak, takže jsem ji rychle odložila!

06.05.2011 2 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

Cukrová vata, nimrání v pocitech. Čtení pro puberťáky

06.05.2011 2 z 5

Justina čili prokletí ctnosti Justina čili prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

Sex a sex a sex, ale nějak mi chybí příběh a literární hodnota. Od knížky očekávám, že mě trošku povznese, že o ní budu přemýšlet a že díky ní budu mít na chvíli lepší pocit ze světa kolem sebe. Tak to se fakt nestalo:-)))

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Aneb jak zvítězil marketing a reklama nad uměním a kvalitou

06.05.2011 odpad!

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

Měl radši napsat Máj II.

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Viewegh v ženských šatech. Jejich "hodnota" si fakt konkuruje. Dřív mi byla Bára sympatická - když byla baculatá a normální. Teď si hraje na modelku a má pocit, že si z ní každý sedne na zadek. Píše o sexu a myslí si, jak v něm není originální a dobrá. Nejenže je to nevkusné, ale měla by vzít lekce od nějaké zkušené ženské, aby vůbec věděla, jak se to dělá. Ve svých knížkách se jenom ztrapňuje

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

To není kniha, to je anti-kniha. Ale jak to řekl nějaký ten nakladatel: Zavřu oči a vydám Viewegha a vím, že se prodá. V tomhle případě mohli prodávat jen prázdné papíry a mělo by to větší kvalitu. Jestli to měla být autostylizace, tak autor je namyšlený blb, který trpí stihomanem. Nadává na bulvár, ale bez něj by nebyl nic:-))) Povedla se mu jedna knížka, udělal si jméno a to je tak všechno.Srovnání se světovou literaturou by neunesl!!!

06.05.2011 odpad!

Nové nápady laskavého čtenáře Nové nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Autor je dávno za zenitem. Vyčerpal sám sebe a nemá odkud brát!

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Zezačátku mi to připadalo nudné a rozvléklé "o ničem". Na konci mě mrzelo, že příběh nepokračuje a já nevím, jak to dopadlo a kdo je hlavní hrdinka:-))) Možná by stačil poloviční rozsah. Že bych si z knížky sedla na zadek, to neee. A že by se do sebe tak šíleně zamilovali, když se neviděli? Proboha!!!

06.05.2011

Smrt v sutaně Smrt v sutaně P. D. James (p)

Nepřipadá mi to napínavé. Vrah je jasný už za polovinou knížky a detektivové jen sbírají důkazy. Pletly se mi osoby. Kupodivu nejlepší jsou "epizody" ze života hrdinů - kněží a jejich příbuzných. Tam to vypadalo slibně, mohla si s tím trochu pohrát a přidat pár point. Prostě to nějak zašmodrchat, aby to nebylo tak průhledné. Vadí mi, že nevím, jak to s postavami dopadlo. Jamesová měla psát společenské romány a ne detektivky!!!! Postavy "žijí", ale detektivní zápletka jde stranou. Nejlepší knížka? Pachuť smrti

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Bezvadná knížka! Napínavá, strhující, strašidelná a nijak rozvleklá. Ta se povedla A. Ch. nejvíc!

06.05.2011 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Nic moc. V knihkupectví na ni pěli chválu, ale že by to byl skvost detektivek? To asi nee. Ani si nebudu objednávat další díly, nemá to cenu. Když nebudou v knihovně, taky to přežiju:-))

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Zklamalo mě to. Pseudofilozofická knížka s planým optimistickým vyzněním. Jako pohádka budiž, ale jako bestseller? To neberu

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Hezká knížka. Hned jsem si koupila tři další jako dárky:-))) Stylem mi připomíná Pattersona. Nemám ráda české autory, ale tohle není české - žádné pivo, řízky, podplácení a nadávání na bývalý režim a současnou politiku. Jsem u sedmé povídky a předháním se s autorem, jestli mě napálí nebo ne. Doporučuju číst jednu před spaním. Budete potřebovat čas na strávení a přemýšlení. Klidně bych povídky označila jako hororové. Strach není vnější, ale z toho, co jsou lidi schopní někomu provést. Doporučuji!