Beovulfak Beovulfak komentáře u knih

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Oddychová, lehká a zábavná duchařinka. Ten začtek byl na mě dost krutej, ale to se nedá nic dělat.

25.04.2024

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Uchvácena nejsem. Ale začátek vypadal tak slibně!

23.10.2023 2 z 5

Drákula Nesmrtelný Drákula Nesmrtelný Dacre Stoker

Četla jsem horší knížky. Ale taky spoustu lepších! Je to řemeslně dobře napsaná slátanina. Jako regulérní pokračování Draculy ji neakceptuji, protože co je moc, je moc. Tady by bylo lepší zvolit už úplně originální příběh. Bože můj...hraběnka do toho, to bylo fakt moc.

09.10.2023 2 z 5

Těžký osud matky a ČR Těžký osud matky a ČR Gabriela Ester Bretschneiderová

Prvotina prý bývá z autorova života. Tak tady to platí stoprocentně. Těžký osud matky je zpověď. Neubránila jsem se myšlenkám na to, co přesně stálo za řádky, které působí jednou pesimisticky a jindy zas lehce. Možná škoda, že se nedozvídáme celé pozadí...
Každopádně místy jsem narazila na tak hlubokou myšlenku, až mě to překvapilo. Na večer k vínu, pro ty, co neradi krváky, ideál.

02.10.2023 4 z 5

Toy Story 4: Příběh hraček - Příběh podle filmu Toy Story 4: Příběh hraček - Příběh podle filmu Walt Disney

Pro Bonnie jsem odpadkáč!
Huraaa

15.04.2023

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

Na další díly se upřímně těším.

05.04.2023 4 z 5

Nezdejší Nezdejší Jana Rečková

Snažila jsem se, ale bohužel jsem nebyla schopna se začíst.
Méně je někdy více...

27.03.2023

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Myšlenka dobrá, ale styl psaní se mi nelíbí. Těšila jsem se a jsem zklamaná. Další díl číst nebudu, unudil by mě k smrti.

16.03.2023 2 z 5

Krkavčí brána Krkavčí brána Anthony Horowitz

Musím se přiznat - čekala jsem trochu víc. Autor je skvělý spisovatel a jeho knihy obecně miluju, a tak nevím, jestli to není tím, že jsem dosud duchem u jiné série od jiného autora, kterou jsem četla předtím. Každopádně kniha pobavila, ale nepohltila. Snad v pristich dílech.

13.03.2023 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Bohužel, lákala mě moc, ale už jsem asi nedostatečně pubertální.

04.02.2023 2 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Moc se mi líbila, stejně jako Kroniky prachu. Jen malý poznatek- seno není sláma

30.01.2023

Z krajin soumraku Z krajin soumraku Arthur Conan Doyle

Klasické Doylovské příběhy, z nichž některé jsou velmi, velmi známé. Například Snědá ruka, což je příběh tak oblíbený, že podle něj vznikla i rozhlasová hra.
Miluju atmosféru těchto povídek, lehoučké morální poučení, které k 19. století neodmyslitelně patří a vybroušený styl klasické literatury. Příběhy vysloveně vybízejí k zamyšlení. Nečekejte plytký prvoplánový horůrek, Doyle byl mistr klasické literatury.

07.01.2023 5 z 5

Tajemství prachu a krve Tajemství prachu a krve Anna Beatrix Bártová (p)

Bohužel, po padesáti stranách odkládám. Absolutně mi nesedí a nebaví mě.

06.01.2023 2 z 5

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

Pěkná, odpočinková kniha. Hlavní hrdinka je sice zjevně nevyrovnaná osobnost, ale to se někdy stává

01.01.2023 4 z 5

Adaptace Adaptace Miroslava Varáčková

Tohle se mi vážně nelíbilo. Celá knížka šílené depresivní a do toho osud Emily. Proč proboha? Šlo by to ukončit daleko líp....ale když deprese,tak prostě deprese. Ok, já u toho bejt nemusím.

26.12.2022 1 z 5

Venkov Venkov Michaela Labáková

Dystopie miluju, romantiku vážně, vážně ne. Příběh byl hezky vymyšlený, styl psaní si určitě své příznivce najde. Dávám tři hvězdy, ty romantiky bylo fakt na mě dost.

25.12.2022 3 z 5

Šedý král Šedý král Susan Cooper

Musím se přiznat, že jsem nedocetla. U tohoto dílu mi došla trpělivost a prostě jsem s tím sekla.

07.10.2022 2 z 5

Myš Bláža na cestě za blahobytem (Malované čtení) Myš Bláža na cestě za blahobytem (Malované čtení) Jarmila Léblová

Sebevražda v dětské knize? Co to sakra jako je?!!

25.08.2022

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Pěkné. Styl mi hodne připomínal Terryho P.

19.07.2017 3 z 5

Armada Armada Ernest Cline