Z krajin soumraku

V knize Z krajin soumraku se A. C. Doyle představuje prostřednictvím kratších próz, které se zabývají nadpřirozenými úkazy, tajuplnými zjeveními a – dnes bychom řekli – parapsychologickými fenomény. Jeho povídky ovšem nejsou jen napínavou četbou, ale poskytují témata k zamyšlení nad morálkou a duchovními kořeny novodobé společnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31010/z-krajin-soumraku-31010.jpg 3.913
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Eminent

KetrinZel
29.10.2014

Knihy o Sherlockovi mám moc ráda, toto mi moc nenadchlo.

imarvin
16.04.2014

Celkově hodně nevyvážená knížka. Některé povídky jsou opravdu napsány velmi pěkně a dokážou zaujmout. Jsou zde bohužel i takové, které se neuvěřitelně táhnout, člověk je chce už už dočíst a ani rozuzlení na závěr nepřinese kýžené uspokojení. Ale pěkný pohled na jinou tvorbu tvůrce Sherlocka Holmese.

Standa Šebek
17.09.2013

Sbírka povídek A. C. Doyla, které se tentokrát nevěnují případům slavného detektiva Sherlocka Holmese, ale nadpřirozeným úkazům, paranormálním jevům, spiritismu, okultismu či prostým duchařským příběhům. S trochou nadsázky je lze nazvat Akta X z počátku minulého století.
Čas se však na nich podepsal a pro dnešního čtenáře již příběhy nezřídka nejsou moc strašidelné či napínavé, některé kusy by leckomu mohly přijít i vysloveně k smíchu. Jde tak podle mého názoru především o zajímavé ohlédnutí do minulosti, zjištění, jak parapsychologické fenomény tehdejší lidé vnímali, jaké děsivé a podivuhodné vize tehdy vznikaly v jejich fantaziích. A občas se najde i povídka, která člověka přeci jen přiměje k zamyšlení.
Vhodné i pro příznivce A. C. Doyla, kteří chtějí poznat i jinou stránku tohoto všestranně nadaného muže, než jsou jeho známé detektivní příběhy.