Beni Beni komentáře u knih

Vražda pod Černou věží Vražda pod Černou věží Karel Fořt

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ SE ODEHRÁVÁ VE VAŠEM RODNÉM MĚSTĚ

Několik příběhů psaných na základě skutečných kriminálních případů.. Celkem poutavě napsané.

20.10.2015 3 z 5

Veselé Vánoce s Myšákem Mickeym a jeho přáteli Veselé Vánoce s Myšákem Mickeym a jeho přáteli Walt Disney

Čtenářská výzva 2012 - KNIHA, KTERÁ VYŠLA V ROCE VAŠEHO NAROZENÍ

Na Disneyovky nic nemá... krásná kniha, kterou prostě musím přečíst malé neteři - ta je do Mickeyho naprostý blázen... :-)

08.10.2015 5 z 5

Petr  Muk - Oceán, Shalom, Slavíci, on (a já) Petr Muk - Oceán, Shalom, Slavíci, on (a já) Karel Deniš

Čtenářská výzva 2015 - MEMOÁR

Při čtení jsem slzela, poslouchala "Tančíš sama" a další hity tohoto velkého muže. U rozhovoru "2010 - MF DNES" mi běhal mráz po zádech a vstávaly mi chloupky na ruce - nevím, zda jste si všimli data, ale ten rozhovor byl pořízen 4 dny před Peťovo smrtí :'(
Velice jsem ocenila seznam TOP písní uvedených na konci knihy ...

04.10.2015 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTEROU VÁM DOPORUČIL KAMARÁD

Úžasná kniha se silným příběhem. Vím, že jsem ji určitě nečetla naposled, protože kniha si zasložila čestne místo v mé knihovne.. Káji, musím ti poděkovat, žes mi doporučila zrovna tuhle

02.10.2015 5 z 5

Tuláci Tuláci Paul Harding

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ VYHRÁLA PULITZEROVU CENU

Kniha jako taková mne moc nebavila, něco mi přišlo až zbytečně zdlouhavě popisováno. V určitých částech jsem se však přistihla, že hltám slovo od slova.

28.09.2015 3 z 5

Strážný anděl Strážný anděl Danielle Steel

Čtenářská výzvy 2015 - KNIHA, KTEROU MILUJE VAŠE MAMKA

Mamina sbírá knihy od této autorky a všechny je zbožňuje, takže bylo snadné přijít a jen tak sáhnout do knihovny a nějakou si vybrat.
Musím říct, že jsem měla určitě šťastnou ruku. Kniha byla naprosto skvělá. Strašně moc smutná, ale přitom nádherná... Brečela jsem tak, že jsem na písmenka ani neviděla..

27.09.2015 5 z 5

Méďové Méďové Václav Chaloupek

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, NAPSANÁ PODLE TV POŘADU NEBO Z KTERÉ TV POŘAD VZNIKL

Tato kniha se snad ani nedá hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček...
Dodnes si vzpomínám, jak jsem se těšila na jednotlivé díly večerníčku... Prostě krása :-)

23.09.2015 5 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ JE POSLEDNÍ NA VAŠEM "CHYSTÁM SE ČÍST" SEZNAMU

Krásné zakončení jedné božské série... První a druhý díl jsem přečetla prakticky hned po sobě, ale mezi třetím dílem jsem měla skoro rok pauzu.. a vím proč.... Já se prostě něchtěla podvědomět smířit s tím, že až tuto knihu přečtu, bude po všem... už žádná Beatrice, žádný Dante... tahle kniha se mi prostě strašně moc líbila...

Ale mám i pár technických výtek... To jsme se jako v knize nemohli dozvědět, jak to bude s miminkem Rachel a Aarona? Jak to dopadlo s Simonem a April? - vím, že je to zmetek, ale už by konečně našel někoho, pro koho by se stal lepším člověkem (aspoň tomu chci věřit).

23.09.2015 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ SE ODEHRÁVÁ BĚHEM VÁNOC

Díky výzvě jsem se opět dostala k této skvělé autorce... musím říct, že jsem byla naprosto nadšená a mám v plánu se po výzvě pustit hned do dalších knih od Agathy Christie..
Kniha byla naprosto skvělá, u kapitoly 25. prosinec jsem už nevydržela a nalistovala závěr :-D Prostě mi to nedalo .... ale toto bych určitě nečekala... :-)

15.09.2015 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Za mě skvělé počtení, když nemáte náladu doma nic dělat. Vztekáte se u ní, vzdycháte nad ní... prostě na odreagování a zasnění je super. Autorka je skvělá, těším se na další díly a snad i jinou sérii :-)

07.09.2015 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, PODLE KTERÉ BYL NATOČEN FILM

Ach. Dočteno. Nevím proč, ale knihu jsem četla strašně dlouho (od konce května). Vůbec se mi nechtělo ji číst dál. Asi mi vadilo, jak pořát :-D něco překáželo jejich štěstí! Takže jsem skončila u druhé části a dala se do jiných knížek. A hle, najednou jsem ji zhltla za 3 večery. Proto dávam 4*. Prostě jsem musela jen počkat, až budu mít na knihu tu správnou náladu.
Styl psaní se mi líbil. Bylo to dost osvěžující a rychle se četlo:)

Film jsem zatím neshlédla. Vidím to tak na nějakou deštivnou neděli k žehlení. :-)

06.09.2015 4 z 5

Černý Petříček Černý Petříček Karolina Světlá (p)

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTEROU JSTE MĚLI PŘEČÍST VE ŠKOLE, ALE NEUČINILI JSTE TAK

Školní klasika. Musela jsem se smát nad nyní již zastaralou češtinou - ty chyby mě fakt dostávaly. Díky tomu se mi kniha i obtížněji četla. Krásný průměr :-)
Na knize se mi líbilo, že je pojmenovaná tak, ale hlavními hrdiny je prakticky úplně někdo jiný - aspoň mně to tak přišlo :-)

03.09.2015 3 z 5

Rychle a vášnivě Rychle a vášnivě Kristy Bromberg

Uff, tak to bylo zase něco :-) Jednou nahoře, podruhé dole - a teda jako fakt na dně. Už jsem myslela, že to snad nevyřeší! Zatracená, tvrdohlavá ženská!!! A Tawny bych nejraději poslala do horoucích pekel. Srdce mi pro Coltna krvácelo, děťátko moje :-*
Ale co měl zas znamenat ten konec? To jako vážně musíme vydržet až do vydání dalšího dílu? To nemohli dát na konec alespoň ukázku z třetího dílu? Já se z toho zbláznim.
Tahle kniha mi, stejně jako jednička, přirostla k srdci :-)

01.09.2015 5 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA NAPSANÁ PODLE SKUTEČNÝCH UDÁLOSTÍ

Z této knihy mám tolik pocitů, že ani nevím, kde mám začít....
Japonci jsou vážně pěkně zamindrákovaní zmetci.. asi ani nemohu napsat něco více, v hlavě se mi toho motá tolik, že by to nebylo souvislé k přečtení.. :-(
Pokud chcete vědět o čem mluvím, tak si knihu rozhodně přečtěte.. Nebudete litovat..

30.08.2015 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Tahle kniha mne naprosto překvapila. Nejdříve jsem se nemohla vůbec začíst, hlavní hrdinka mi přišla naprosto zvrácená, snad i povrchní.
*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY*
Jaké to on musel mít tajemství, že odmítne několik nabídek k sňatku a navíc spí s jiným chlapem? A pak to přišlo. Jako čistá rána z nebe. Prostě BUM!!! Od třetí části mne kniha začala bavit. Hlavní hrdinku jsem už nepovažovala za takovou potvoru. Naprosto mě překvapila, jak silná musela být, aby si udržela muže, kterého miluje. Vážně všem moc doporučuji si knihu přečíst :-)

26.08.2015 4 z 5

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA KRÁTKÝCH POVÍDEK

Úžasné, jak člověk po letech vidí jinak již přečtené knihy :-) Četla jsem asi na základce a nyní znovu. Povídky se mi strašně líbily, dokázala jsem je ocenit. Když jsem je četla poprvé, tak mne to moc nebralo.. Určitě doporučuji všem přečíst :-)

23.08.2015 5 z 5

Klíč k výběru partnera pro manželství Klíč k výběru partnera pro manželství Miroslav Plzák

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA VĚCNÉ LITERATURY

To bylo teda dílo.... Věcná literatura mě nebere, ale musím říct, že tady jsem se i nasmála... Našla v ní i mnoho pravd, které jsem už zašila z vlastní zkušenosti nebo zkušeností známých... Místy mě kniha nudila, místy jsem četla dál.... S přítelem jsme se dost nasmáli při hledání typu ženy a muže :-D

Dvě moudra, která se mi v knize vážně líbila:
"Je-li partner schopen zapomenout na děti ze svého prvního manželství, zachová se stejně i k dětem z manželství současného."

"Kdybychom rodili my muži, prohlásili bychom každé lehkomyslné početí za zločin a toho, kdo by nás lehkomyslně oplodnil, bychom příslušnými zákony připravili o hrdlo.... Kdybychom my muži rodili, tak zredukujeme erotiku na zcela okrajovou a přísně zapovězenou záležitost." :-D :-D :-D

16.08.2015 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Čtenářská výzva 2015 - KLASICKÁ ROMANCE

Konečně jsem knihu dočetla. Trvalo mi to nezvykle dlouho. Nejdříve jsem se vůbec nemohla začíst, začalo mě to bavit až tak v polovině knihy, Elizabeth a pan Darcy, byli skvělí, jen mi dělalo velké problémy neztrácet se v množství názvu panství, vesnic a příjmení obyvatelů :-D. Matoucí pro mě byl i způsob psaní, než jsem si zvykla, že je to z více pohledů a ještě ve třetí osobě, musela jsem se místy vracet, abych si ujasnila, kdo tentokráte nechává nahlédnout do svých úvah. Ale od poloviny knihy už jsem se chytla a bylo to prostě ..... božské. Shlédla jsem i film - byl též úžasný - ale kniha je kniha. Bože, patřím mezi fanynky, které milují pana Darcyho :-)

08.08.2015 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA S MILOSTNÝM TROJÚHELNÍKEM

Původně jsem měla vybranou úplně jinou knihu do výzvy s tímto označením, ale po přečtení této knihy jsem ji zařadila, protože ve mně zanechala divné pocity...

!!!Může obsahovat spoilery!!!
Kniha se mi líbila - to jo, protože mám tyhle příběhy prostě moc ráda - nejlépe se u nich úplně vypne a odreaguje - ale vážně tam mohlo být méně těch scén, kdy se nejdříve sexuálně sbližují a následuje hádka, tím mi přijde knížka až zbytečně natahovaná.... Hardin je fakt sladkej, jak ji miluje, ale přiznávám, že je to pěkný zmetek! Tess se nezachovala k Noahovi vůbec hezky, měla mu to říct hned a ne mu kecat. Dost podpásovka. Na konci je vážně chudák...
Jsem zvědavá na druhý díl - snad se tam už vše v dobré obrátí. Ale pak nevím, o čem budou další dva díly :-D

Konec spoileru!!

A teď malé přiznání - když jsem četla anotaci ke knize, tak jsem si myslela, že bude Hardin upír - možná dle věty: Jak to, že se od něj nedokáže odpoutat? Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení... Fakt nevím :-D

04.08.2015 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Čtenářská výzva 2015 - MYSTERIÓZNÍ KNIHA NEBO THRILLER

Čtivé, vtipné, s detektivní zápletkou, se špetkou té romantiky, místy střelená hlavní hrdinka, nádech tajemna - všechno tohle najdete v této úžasné knize... hned jsem si ji zamilovala. Hlavní hrdinka je prostě skvělá, občas trhlá holka, s ne přílíš úžasným dětstvím... Tato kniha má mé čestné místo v knihovně :-)
Jediné, co mi na knize vadí je, že českému nakladatelství opět bude trvat několik let, než vyjdou všechny díly!!! A jak to má takový závislý čtenář - jako já prostě - vydržet???

23.07.2015 5 z 5