beluca beluca komentáře u knih

Aromaterapie v životě ženy Aromaterapie v životě ženy Adéla Zrubecká

Pokud se zajímáte o aromaterapii a praktikujete jí, tak je pro vás tato kniha docela dobrou příručkou a pomocníkem.

27.04.2016 4 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Přečetla jsem již v dětství - skvěle napsaná dobrodružná kniha! Tenkrát jedna z mých nejmilejších KODek :-).

Ohněm a mečem Ohněm a mečem Henryk Sienkiewicz

Přečetla jsem již v dětství - úchvatná, strhující a skvěle napsaná kniha!

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Přečetla jsem poprvé již v dětství - úchvatná, strhující a skvěle napsaná kniha!

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Četla jsem ji již v dětství a bylo to pro mně velmi silný zážitek. Rozhodně doporučuji!

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Na to, že to kdysi pro mně byla ve škole povinná četba, do které se mně moc nechtělo, tak mně kniha mile překvapila. Četla se velmi dobře a vtáhla mně do děje. Musím říci, že se opravdu povedla a dá se číst opakovaně.

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Zajímavá i poutavá kniha, kterou jsem četla asi 3x. Dá se k ní opakovaně vracet a to je fajn.

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Též kniha mého mládí, jedna z těch lepších :-).

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jedna z mých zamilovaných dětských knih - četla jsem ji mnohokrát i v dospělosti a stále mně dojímá :-). Jak často jsem snila o bydlení u třešňové aleje :-). Je stále v knihovně mé dcery.kupodivu se zde povedlo i její filmové zpracování.

27.04.2016 5 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Není to můj šálek kávy, dostala se mně do ruky náhodou, ale docela jsem se u ní pobavila a toho si cením, protože smíchu není nikdy dost :-)

27.04.2016 2 z 5

Vědomé milování Vědomé milování Diana Richardson

Skvělá kniha, která dodala nový rozměr našemu manželskému sexuálnímu životu. Děkujeme s manželem oba za ní :-). Moc nám oběma pomohla.

Škola geomantie Škola geomantie Marko Pogačnik

Dobře napsaná kniha pro ty, kteří o této oblasti již něco vědí a chtějí přiučit se více.

27.04.2016 4 z 5

Po revoluci jsem se s nadšením vrhla do čtení všech vydaných a právě vydávaných Smithových knih a Řeka bohů byla zrovna první z nich, která se mně dostala do ruky. A tenkrát mně přímo uchvátila a tento pocit z ní ve mně i po letech přetrvává. Nádherně a skvěle popsaná dobrodružná kniha, stejně jako většina jeho ostatních knih, které hodnotím i dnes plnými body a to i přesto, že dnes již tento druh knih vůbec nečtu a zajímá mně úplně jiný žánr :-).

A Jimmy šel za duhou A Jimmy šel za duhou Johannes Mario Simmel

Dost se mně líbila a to i přes to, že nepatří svým tématem mezi knihy, které obvykle ráda čtu.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Jedna z mých zamilovaných knih z dětství :-). Skvěle napsaná kniha.

27.04.2016 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Výborně napsaná kniha, stejně jako všechny ostatní od Remarqua. Četla jsem jí v průběhu let mnohokrát a ráda se k ní stále vracím. Hluboká, dojemná a moudrá.

27.04.2016 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Stejně jako všechny ostatní knihy autora, četla jsem i tuto poprvé již v dětství a jedním dechem. Dodnes jí mám velice ráda a opakovaně se k ní v průběhu let vracím. Moc se mně líbila a myslím, že bude líbit pořád :-). Rozhodně doporučuji.

27.04.2016 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Jako náctileté dítě jsem tuhle knihu přímo zbožňovala a četla opakovaně, vždy jedním dechem. Ráda na ní dodnes vzpomínám, i když čtu s přibývajícím věkem už poněkud odlišný žánr :-). Rozhodně ji všem doporučuji stejně jako všechny ostatní skvělé knihy autora, který patří mezi mé nejoblíbenější.

Léč pana z Rožmberka Léč pana z Rožmberka Ludmila Vaňková

Knihu jsem četla poprvé, když mně bylo "náct" a to opět, jak už to u paní Vaňkové bývá, jedním dechem. Je to po Ženě pro třetího krále má druhá její nejoblíbenější knížka a celkově se řadí mezi TOP deset mých nejoblíbenějších knih vůbec. Opět citlivě a autenticky popsaný skvělý historický román, který naplno vtáhne do děje. Děkuji za ní!

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Krásná kniha, kterou prostě miluji :-). Četla jsem jí hned v roce jejího prvního vydání a od té doby tak 10 x. Sáhnu po ní pokaždé, když je mně smutno a ouvej a ona mně dokonale uvolní a naplno vtáhne do svého děje, a to i přesto, že ji znám skoro nazpaměť. Přečetla jsem všechny doposud vydané knihy od paní Vaňkové a až na dvě vyjímky, je všechny zbožňuji, ale Richenza je pro mně prostě TOP! Rozhodně tuto knihu doporučuji všem romanticky založeným bytostem a milovníkům historických románů.