A Jimmy šel za duhou

A Jimmy šel za duhou

Tématem čtenářsky přitažlivého špionážního románu známého autora je činnost zpravodajských služeb ve Vídni v letech 1968-1969. Příslušníci několika zpravodajských služeb se v této době zabývají sledováním syna zavražděného vynálezce mimořádně účinné biologické zbraně. Rozvědky obou velmocí i dalších významných e... celý text

Příslušníci několika zpravodajských služeb se v této době zabývají sledováním syna zavražděného vynálezce mimořádně účinné biologické zbraně. Rozvědky obou velmocí i dalších významných evropských států mezi sebou zápasí o přístup k tomuto žhavému strategickému materiálu, který vědec předal jak americké, tak i sovětské rozvědce. Příběh se v druhé dějové rovině vrací do minulosti mrtvého vynálezce - do třetí říše, odkud uprchl, protože byl ohrožován rasovými zákony. Román byl inspirován skutečnými událostmi, čas a místo jsou však změněny.

méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1254/a-jimmy-sel-za-duhou-1254.jpg 4.4114

Und Jimmy ging zum regenbogen (1970)

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Knižní klub

regulax

Skvělé čtení o hrozných věcech! Napínavé, realistické, místy až moc obsáhlé a zbytečně dějově rozvětvené. To, že nahlédnete do zákoutí válečné špionáže a nasajete zrůdnost antisemitismu, je příjemně napínavé. Ale podstata je v celoživotní obětavosti matky. Co všechno dokáže udělat pro své děti a za jakou cenu. Špatná doba dělá špatné lidi a ti dělají špatné činy. Filmové zpracování z roku 2011 trochu zjednodušilo knižní obsah, oslabilo matčinu sílu a spíš se zaměřilo na dozvuky na potomcích obětí.

Charsi
16.10.2016

No začátek byl pro mě těžký, nemohla jsem se chytit, téma co mě nic nerikalo. Zacla jsem číst dvakrát, a mwjsim říct že jsem rada, ze jsem knížku neodlozila. Je náročnější, střídání doby vyprávění, mnoho osob a jejich příběhu. Ale díky tomu je příběh úžasný. Jen bych změnila konec :-(

Andyrybka
04.10.2016

Hezké, zajímavý děj

martina.riz
26.07.2016

Skvělá kniha.

jindra3953
11.07.2016

J. M. Simmela čtu ráda, ale tady se mi děj zdál až příliš překombinovaný.

beluca
27.04.2016

Dost se mně líbila a to i přes to, že nepatří svým tématem mezi knihy, které obvykle ráda čtu.

niknikita
10.02.2015

Složitá doba a složité situace...občas mi běhal mráz po zádech a tak se přiznám, že jsem si v poslední třetině čtení poněkud "zrychlila". Trochu mi docházely síly pochopit, čeho jsou schopni někteří lidé.

ToVy
13.05.2014

Jedenáctá kniha JMS. Nezalekněte se více jak šestsetipadesáti stránek. Jak u některých románů se dá JMS vytknout pasáže o ničem nebo možná o nečem, ale co je již není pro současnou společnost takovým trnem v patě, tak u tohoto románu ač je tak obsáhlý tyto pasáže jsou vynechané a pokud jsou, tak jsou velmi dobře pojaté. Úžasný příběh, který má spád a pořád chcete číst dál a dál, jelikož stále se příběh odhaluje více a více a už už chcete, aby jste konečně zjistili, jak celá historie dopadla.

konformita
10.04.2014

Tak moc jsem jim držela palce. Celou knihu jsem přečetla v napětí. Něco tak dobrého jsem dlouho nečetla. Pan autor přináší jiný pohled na druhou světovou. Pohled árijky, která si vzala žida a vede proces o otcovství svého syna. Síla, doporučuji!!!

mysticblueriver
13.01.2014

Po dlouhé době přečtená další knížka od mého oblíbeného autora a opravdu vůbec mě nezklamala!!!

Jaička
19.09.2012

Skvělá knížka,ostatně jako mnoho jiných od Simmela,má nejoblíbenější po Nikdo není ostrov. Doporučuji!!

Adriana.82
21.08.2011

Výborný , napínavý příběh , ostatně jako všechny. Simmel opět nezklamal a tuhle knihu bych řadila mezi jedny z nej.