A Jimmy šel za duhou

kniha od:

A Jimmy šel za duhou obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Tématem čtenářsky přitažlivého špionážního románu známého autora je činnost zpravodajských služeb ve Vídni v letech 1968-1969. Příslušníci několika zpravodajských služeb se v této době zabývají sledováním syna zavražděného vynálezce mimořádně účinné biologické zbraně. Rozvědky obou velmocí i dalších významných evropských států mezi sebou zápasí o přístup k tomuto žhavému strategickému materiálu, který vědec předal jak americké, tak i sovětské rozvědce. Příběh se v druhé dějové rovině vrací do minulosti mrtvého vynálezce - do třetí říše, odkud uprchl, protože byl ohrožován rasovými zákony. Román byl inspirován skutečnými událostmi, čas a místo jsou však změněny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1254/a-jimmy-sel-za-duhou-rzz-1254.jpg 4.3174
Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Und Jimmy ging zum regenbogen, 1970

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha A Jimmy šel za duhou

Přidat komentář
DeepSea21
04.11.2020

Části které se odehrávaly u soudu a ty týkající se biologických zbraní byly skvěle napsané.
Simmel jak má být.

Rimmsi
28.06.2020

Tuto knihu mám velmi, velmi rád. Děj byl zajímavý a i když je kniha rozsáhlá tak neztrácí na přehlednosti. Simmel jak má být :)


boxas
16.05.2020

Ano, jsou knihy, které nestárnou, ale námět této je z mého pohledu už jaksi vyčichlý.
Špioni, tajné služby, najatí vrahové, nevinné oběti, bordelmamá s cynickou maskou, ale dobrým srdcem...všechno tu už bylo tolikrát a s daleko větším efektem...
Simmel je sice fakt dobrý vypravěč, ale na fakt dobrou knihu je to málo.

intelektuálka
31.03.2020

Zde mi dal pan Simmel trochu zabrat - špionážní román s rozvětveným dějem ....

A zrovna v této době číst o zbraních hromadného ničení ....

Touha najít pravdu je někdy nebezpečná a boj proti zahraničním rozvědkám nemusí být vítězný ....

" K podstatě hmoty patří přitažlivá i odpudivá síla, které v ní nemohou být jedna od druhé odděleny. Z toho mi vyplynula prapolarita všech podstat, jež probouzí k životu nekonečnou rozmanitost jevů .... "

Tady již zaznívá autorův postoj k nacismu a válce vůbec ....

jprst
09.10.2019

Trochu jsem se s tím pral, ale nakonec jsem si to přece jen užil. Prostě autor umí a své příznivce snad ani nedokáže otrávit. Za mě, přečíst, stojí to za to.

de_baques
12.07.2019

Nebylo to nejhorší, ale autor uměl napsat o třídu lepší příběhy. Postavy se zdály zprvu brilantně načrtnuté, ale dílo hodně ztratilo množstvím v podstatě rovnocenných hlavních postav. Konec vypadal jako by autorovi došel v sobotu odpoledne papír.

Hobo
20.01.2019

Tak především nechápu, proč anotace tvrdí o vynálezci takový nesmysl, jako že byl ve třetí říši "ohrožován rasovými zákony". Protože jde o ústřední část děje, nemohu to uvést na pravou míru, ale čtenář jistě ten nesmysl pozná...
Obsáhlý román, sestávající ze 710 stránek, má všechny osvědčené simmelovské atributy: čtivý, napínavý a s dějem v rozsahu antických tragédií v moderním podání. Čtenář nedokáže předvídat, kam se děj posune, přitom psychologie postav je vykreslena velmi přesvědčivě - ostatně: Simmel!
Opravdu jsem si při četbě užil.

syskas
17.11.2018

Simmel výborný - ako vždy.

1