Anna ze Zeleného domu

Příběh dívenky Anny, sirotka, který nachází u dvou stárnoucích sourozenců, až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě, svůj první opravdový domov, má na hony daleko k jakékoli sentimentalitě. Zato vtipu, humoru a životního optimismu má v sobě nadbytek. Hubená, pihovatá a hlavně neuvěřitelně upovídaná Anna s rezavými vlasy a nevyčerpatelnou fantazií si získá čtenáře od prvního okamžiku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204198/big_anna-ze-zeleneho-domu-anna-ze-zelen-tIb-204198.jpg 4.61173

Anna ze Zeleného domu 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Anne of the Green Gables, 1908

Kniha Anna ze Zeleného domu

domihruzkova
25. listopadu

Přečeno v rámci ČV 2021. Přesně tohle na ČV miluju - přečtu si knihy, ke kterým bych se nejspíš vůbec nedostala.
Milý příběh o zrzce Anně, která se ze sirotčince dostane k sourozencům Matějovi a Marii. Anna vše prožívá naplno a okolí pro to občas nemá pochopení. Moc se mi líbil Annin optimismus a hledání krásy a radostí i v těch nejmenších detailech.

knihomolkaŠárka
24. listopadu

Do knihy jsem šla s nadějí, že objevím nový příběh spadající do klasiky, v němž ocením jazyk a styl vypravování, což se také stalo. Očekávala jsem však něco mnohem poklidnějšího, a ne že budu s každou stránkou protáčet oči nad tím, jak je Anna melodramatická. Příběh byl sice krásný a čtivý, ale já doufala ze strany Anny v nějakou větší pokoru, bez které mi její charakter bohužel vadil. Byl tu však vidět její progres, díky kterému jsem si ji i ke konci knihy více zamilovala a s poslední kapitolou jsem začala litovat, že je kniha u konce.
Konečně jsem tedy měla tu možnost poznat příběh Anny ze Zeleného domu, ale stále jsem z něj poměrně na vážkách. Bylo to milé čtení, ovšem má to svá ale… Já však od klasiky chci především květnaté popisy a jazyk, který nás vrátí v čase. A to tady přesně bylo! Sice to tedy není příběh, který sedne každému, ale já vám knihu můžu i tak vřele doporučit. Má v sobě totiž krásné myšlenky, které dávají ději hloubku, a vy si ho tak toužíte zapamatovat.

Corso
19. listopadu

Pocuvane ako Audio. Tato kniha je ako kocka domaceho masla. Dobra, jemna, starosvetska, nekonfliktna. Take pohladenie a pohodovka. Babske citanie ale nevadi, ved ja citam aj rozpravky, tak co. Az vytvara kontrast voci tomu, co je popularne v knihach pre mladez dnes. Uprimne, uz mam dost magie, neoriginality, opakovania. Toto je taky domaci kolac babicky, ako Kaja Marik, Maly Bobes, Pipi... Ziadne carovne prutiky, pomsta, kliatby, dedicstvo. Ludske teplo. Asi si to vypocujem znova.

Dani5a
18. listopadu

Moje milovaná knížka z dětství. Teď jsem se k ní vrátila kvůli Knižní výzvě.
Povídání o osiřelé Anně, dívence se spoustou fantazie, musí chytit za srdce každou čtenářku.

cérka
10. listopadu

A já se ptám. Jak je to možné? Proč mi byla tato kniha doposud zatajena? Kdepak jsi byl milý Ježíšku celá ta léta? To jsou pořád měkké dárky a pak to tak dopadá :) :) :).
Skvělé!!! Já se tak dobře bavila!!! Celičkou dobu jsem myslela na svou babičku. Tato knížka by ji nesmírně potěšila. Asi bychom se u ní dojímaly spolu.
Knihu jsem poslouchala ve skvělém podání Kláry Sedláčkové-Ottové. Už navždy bude na mě Anne promlouvat tímto hlasem :). Doporučuji všemi dvaceti! Skvělé!

kacaabba
06. listopadu

Přáli jsme si i holčičku... A kdyby se byla narodila, jmenovala by se Anna. Takže jistě pochopíte, že mi tahle upovídaná chytrá snivá holčička byla blízká od prvního seznámení!
P.S.: všude se teď chlubím, že jsem si přečetl knížku pro holky, a nejen, že jsem jí přežil, ale dokonce si jí náramně užil. :-)

annes
03. listopadu

Ach Anna...Tolik fantazie nemá snad nikdo! Myslím, že patří mezi knihy, které by si mělo přečíst každé děvča už jen kvůli Anině optimismu a hledání dobrých stránek snad ve všem.

Klarkare

Pekná kniha, páči sa mi Annina bujná predstavivosť.