bekule bekule komentáře u knih

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

Velmi povedená napínavá série která si drží i po třetím dílu vysokou laťku. Má to všechna plus, krátké kapitoly střídající se z pohledu více postav, velmi čtivé , napínavé až do konce - určitě doporučuji.

02.06.2023 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Pomalý rozjezd a hodně dlouho zbytečně rozvláčné a pak vás příběh chytí a už jen čtete a čtete. Vůbec to nebyl ztracený čas s knihou, milá oddychovka.

30.05.2023 4 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Bez těch naivně trapných Kotletových hlášek je tento díl ještě lepší. Skvěle čtivá série se výborně rozjíždí, posádka Kraksny se rozšiřuje a lidstvu svítá na lepší časy.

29.05.2023 5 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Tak mě Deaver zase nachytal,nakonec bylo ale úplně všecičko jinak. I patnáctý díl si drží stále vysokou úroveň bez hluchých míst , jen Rhym i Amélie postupně díl od dílu ustupují trošku do pozadí a víc prostoru dostávají ostatní parťáci. Ubývá i násilí ale stále zůstává napětí a čtivost.

25.05.2023 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Třičtvrtiny knihy věnující se výcviku nových i stávajících členu elitní jednotky byla velmi zábavná a akční, od četby jsem se nemohla odtrhout. Pak se to nějak zaseklo a konečné finále které mělo být napínavé mě docela zklamalo. Škoda ta první číst byla fakt skvělá.

22.05.2023 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Nebýt těch otravných rádobyvtipných hlášek kterých je tam přespříliš dala bych i plný počet. Když jsem vzdala snahu pochopit o co vlastně jde, už jsem si jen užívala velmi akční a návykově čtivý příběh.Čurací soud mě definitivně odrovnal a už se třesu na další díl.

19.05.2023 4 z 5

Historické romány není můj oblíbený žánr vůbec,přinutila mě jen výzva, ale tato série mě zaujala takže asi sáhnu i po pokračování. Oproti komentáři přede mnou mně se nejmíň líbila první povídka a nejvíc ta prostřední.

11.05.2023 4 z 5

Kočka a město Kočka a město Nick Bradley

Málokdy mě zklame kniha od Hostu a tady mě nezklamala 100% , nádherná snová japonská knížka od nejaponce.Pár komentářů pode mnou někdo kritizuje ploché,povrchní postavy ... nechápu asi jsem četla úplně jinou knihu.Mě osobně přijdou postavy velmi barvité a propracované. Určitě neurazí nadšené čtenáře Murakamiho, bavilo mě jak se jednotlivé příběhy a postavy vzájemně míjejí a následně potkávají v dalších povídkách. Ne úplně vš jsem pochopila takže možná za nějaký rok po ní opět sáhnu.

09.05.2023 5 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Příjemná milá pohodová oddychovka.

02.03.2023 4 z 5

Hrdinové ohně Hrdinové ohně Nicholas Evans

Nemám moc ráda tlusté knihy ale tady mě téměř 600 stran vůbec nenudilo. Napínavý, místy spíš psychologický příběh velkého opravdového přátelství a silných morálních charakterů ,kde nečekaně nemusí milostný trojúhelník nutně znamenat nevěru. Kdo se chce dozvědět víc o parahasičích tak určitě mnohem víc je jim věnováno v knize Zahráváš si s ohněm, tady je možná větší část věnována práci válečného fotografa.

02.03.2023 5 z 5

Jen ty a já Jen ty a já J. D. Robb (p)

I při druhém čtení,stejně napínavé ,až do konce jsem opět nevěděla kdo je vrah.Mám pocit že tady je poprvé zmínka o Jenkinsových kravatách.

24.02.2023 5 z 5

Okamžik překvapení Okamžik překvapení James Patterson

Jak to všechno je bylo jasné už v polovině, protože jednotlivé velice kratičké kapitoly jsou vyprávěny více postavami a mezi tím i dvěma hlavními padouchy,takže čtenář ví co se jim honí v hlavě. Ale i tak příběh neztrácí na napětí a překvapení.

17.02.2023 4 z 5

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

Ač se to zpočátku nezdálo ,tak napínavé to bylo až do úplného konce a to fakt hodně. V úplném závěru bylo i několik zásadních překvapení jako od Deavera, díky nimž jsem dokázala pochopit do té doby pro mě nepřijatelné jednání některých postav.

07.02.2023 4 z 5

Medová léta Medová léta Ivan Kraus

Něžný, milý pohled na temná padesátá léta pohledem obyčejného zamilovaného kluka. Jako doposud v žádné knize mě ani
zde Kraus nezklamal.

29.12.2022 4 z 5

Krajina světla Krajina světla Nora Roberts

5,5
Od první chvíle mě hned naskočily vzpomínky na úžasný kultovní seriál devadesátých let Zapadákov,odehrávající se v městečku Cicely na Aljašce,dokonce i hlavní ženská postava je pilotka malého letadla a kupodivu se jmenuje Maggie.Podobnost čistě náhodná? Možná právě proto se mě to tak moc líbilo. NR umí skvěle popisovat různá prostředí,tady mě asi nejvíc bavilo sledovat ja se Nat zhostil své funkce a pomalu proplouvá úskalími velitele pojicejní stanice v Aljašské městečku kde musí řešit i sněhovou kalamitu,útok medvěda,tání ledu ,záplavy a při tom jen tak ve volných chvílích fušovat do práce státní policie a pátrat po vrahovi.Určitě jedna z těch nejlepších od NR!

07.12.2022 5 z 5

Okřídlený faraon Okřídlený faraon Joan Grant

Moje chyba že jsem si neuvědomila že je kniha zařazena do žánru duchovní literatura a mytologie kam opravdu patří.Tím pádem logicky je tam toho mystična spoustu a starověký Egypt ,který jsem mylně očekávala já,je tam jen jako nedokonalá kulisa.

02.12.2022 3 z 5

Zákon šelem Zákon šelem Peter T. Deutermann

3,5
Čtivé, napínavé ovšem těch nelogičností tam bylo trochu moc. Dialogy místy dost drhly, ale to je možná spíš věc překladu.

29.11.2022 3 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Starý horor jak má být ovšem tady předčí text ilustrace, nádherně hrůzostrašné.

29.11.2022 4 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Četla jsem nejednou v roce vydání i vzniku Němcova filmu V žáru královské lásky. Nevím jak bych přijala nyní ale tehdy jsem románu naprosto propadla a četla několikrát.

28.11.2022 5 z 5

I na kovbojky občas padne smutek I na kovbojky občas padne smutek Tom Robbins

Po Rozpálených invalideh a Zátiší s datlem už jsem sice věděla co mám čekat ale tohle bylo už moc.Moc všechno, moc ulítlý, moc rozvláčný,moc promiskuitní,moc ukecaný. Váhám mezi dvěma až třemi hvězdičkami a rozhodně si od Robbinse dám delší pauzu.

22.11.2022