beer.veronika beer.veronika komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha se smutnými osudy. Na začátku jsem byla otrávená postavou Hany, ke konci knihy jsem ale kvůli jejímu osudu prolila hektolitry slz.

09.02.2024 5 z 5

Praktický návod na dojčenie Praktický návod na dojčenie Andrea Poloková

Kniha obsahuje pěkné fotografie a praktický návod ke kojení. Jak kniha pěkně shrnuje - matka a dítě se naučí kojit kojením.

20.01.2024 4 z 5

Hádka Hádka Victoria Jenkins

Zajímavý námět, do poloviny knihy jsem netušila, kde bude asi problém (pomalý rozjezd).

01.01.2024 3 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Antoine Renand

Kniha je celkem brutální - tolik sexuálního násilí .... Kniha je ale čtivá, doporučuji lidem, kteří už dost thrillerů přečetli a nic je snad nepřekvapí :)

01.01.2024 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem ji 3krát a pokaždé se bojím.
U scénky se psem pokaždé pláču.

Šikmý kostol Šikmý kostol Karin Lednická

Krásná kniha s velice smutnými osudy.
Knihy jsem se prvně bála, jelikož nejsem fanouškem historických románů, ale po přečtení nelituji ani jedné chvilky (určitě si přečtu i pokračování knihy).
Během čtení knihy jsem se dozvěděla plno nových informací o mém regionu.

Bylo mi líto Barbory (a hlavně její dcery Barky), když se z ní ke konci knihy stala nevrlá ženská.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásná a dojemná kniha přečtena během dvou nocí. Postavu otce ale budu navždy nesnášet..
Ke konci bych si přála ještě jednu kapitola k "dovysvětlení" :)

Tichá pošta Tichá pošta Chandler Baker

Téma bylo zajímavé, líbilo se mi prostředí korporátu a taky hlavní hrdinky (moderní ženy pracující ve vysokých funkcích).
Bohužel kniha byla velice zdlouhavá, místy jsem se ztrácela a neměla jsem přehled, o jaké hrdince je nyní řeč.
Kapitoly obsahující výslechy mi ale přišly v knize zbytečné.

28.12.2023 2 z 5

Kurz otcovství: Manuál od muže pro chlapy Kurz otcovství: Manuál od muže pro chlapy Tereza Šefrnová

Jako matka prvorodička jsem tuto knihu pořídila pro přítele.
je zde stručně popsáno, čím vším matka v době těhotenství a porodu prochází a s čím by měli být moderní chlapi obeznámeni.
Mužům knihu doporučuji, příteli se líbila a dala mu nadhled (a hlavně tipy).

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Krásná kniha se zajímavým (smutným) tématem, nad kterým jsem nikdy neuvažovala.
Párkrát jsem si poplakala.

Knihu všem s radostí doporučím.

28.12.2023 5 z 5

Velká česká kniha o matce a dítěti Velká česká kniha o matce a dítěti Taťána Hanáková

Super kniha pro maminky s pěkným grafickým zpracováním.

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Povídky se mi líbily, jakožto i jiné knihy a příběhy od autorky.

LÍBILO SE MI: Konec plavby, Motýli Ostrov, Prchavé Blues, Poslední chod, Prach - tyto příběhy by dle mě zasloužili celou knihu.
Ostatní povídky mě moc nezaujaly.

Předmluva autorky před každým příběhem mi přišla zbytečná :)

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

To byla bohužel hrůza!
Žádný sympatický hrdina, žádné napětí.
Kniha zbytečně zdlouhavá a celkem nesmyslná.
Kniha má přes 400 stran, posledních cca 150 stran jsem přeskočila na konec, abych to své trápení ukončila.

28.12.2023 odpad!

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Kniha mě bavila, ale bohužel toto téma jsem již četla u jiné propracovanější knihy..
Jak tu již v komentáři bylo zmíněno, deník Alice se v knize objevuje zbytečně, pouze vyplňuje děj a dělá knihu delší

28.12.2023 3 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Autorku knihy mám ráda, nicméně tato kniha mě nezaujala. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a mrzel mě otevřený konec s Teddym.

28.12.2023 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Vynikající kniha. Skvělý případ, pachatele jsem neodhadla. Hlavní hrdinka Kim je mrzout, na začátku mi byla nesympatická, později jsem názor změnila.
Kniha je napsaná vtipně :)

28.12.2023 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Moje oblíbená kniha. Četla jsem ji již třikrát a pokaždé mi běhá mráz po zádech.

10.10.2023 5 z 5

Kniha o těhotenství, porodu a dítěti: Těhotenství (kniha první) Kniha o těhotenství, porodu a dítěti: Těhotenství (kniha první) Antonín Pařízek

Rozsáhlá kniha s mnoha informacemi. Velice pěkně graficky zpracována.

10.10.2023 4 z 5

Naše dítě: Než se narodí... Až se narodí Naše dítě: Než se narodí... Až se narodí Jaroslav Feyereisl

Rozsáhlá kniha s mnoha informacemi. Ilustrace mi ale přišly již zastaralé.

10.10.2023 3 z 5

3 muži ve člunu (o psu nemluvě) 3 muži ve člunu (o psu nemluvě) Jerome Klapka Jerome

Moje nejoblíbenější knížka, doporučuji všem.
Čtu ji určitě jednou do roka a vždy brečím smíchy :) Miluji tento humor.

10.10.2023 5 z 5