Bear Reader Bear Reader komentáře u knih

Osud byl mým přítelem Osud byl mým přítelem Miroslav Vild

Pěkně zpracované poznámky a vyprávění Miroslava Vilda, který létal u slavné 311. peruti RAF. Doporučuji.

Nedokončené príbehy Nedokončené príbehy J. R. R. Tolkien

Tolkiena mám rád, ale tohle se dá číst buď s absolutní znalostí díla, nebo obložen mapou Středozemě a dalšími Tolkienovmi knihami.

Stíny mořských hlubin Stíny mořských hlubin Stanislav Bártl

Knížka je trochu poplatná době kdy vznikla, ale dobré čtení.

Fantastické povídky Fantastické povídky * antologie

Nevím čím to je, přestože jsem knížku četl už mockrát, vždycky mám při čtení husí kůži a krásný pocit "strachu".

Neklidné příběhy Neklidné příběhy Joseph Conrad

Joseph Conrad je jeden z mých oblíbených autorů a povídkovou knihu doporučuji všem, kdo mají rádi vůni dálek, moře a dobrodružství.

Zbylo nás devět Zbylo nás devět Jiří Osolsobě

Jedna z báječně napsaných knih o našich letcích u RAF. Máme být na co pyšní. O to smutnější je, co čekalo tyto hrdiny po návratu domů. Nemělo by se zapomínat ani na jejich hrdinství, ani na to, jak se k nim zachoval režim.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Knížku jsem četl prvně velmi dávno. Poprvé jsem se u ní dá se říct válel smíchy. Každé další čtení mi přišlo méně a méně veselé. Ta bezmoc lidí vystavených válce a armádě je hrozná a nezachrání to ani styl vyprávění. Kniha je samozřejmě skvělá, o tom nelze pochybovat. Docela by mne zajímalo jak to p. Heller pojímal, zda jako humor, nebo tragikomedii. Já mám doma vydání z roku 1964, které jsem podědil po bývalém důstojníkovi ČSLA, než propadl u normalizačního pohovoru, i s věnováním ZV ROH VÚ 3992. To jsou věci, co? Vojáci dávají vojákovi knížku odhalující celou absurditu armády. I když oni to tehdy určitě viděli jinak, tak nějak ideologicky, že. To by se v naší lidové armádě stát nemohlo, ale ta "svoloč amerikanskaja" to je jiná.

Konec nehybnosti Konec nehybnosti Milan Šimečka

Chtěl jsem popsat svoje dojmy z této knihy, ale pan kolega eraserhead to popsal tak brilantně, že bych se jen opakoval. Já jsem v té době prožil o něco delší čas, ale ty zážitky budou podobné. Jen ten pionýrský slib jsem nikdy neskládal. Oni mě nějak nechtěli, nebo co.

Zvláštní zpráva č. 4 (tajné) Zvláštní zpráva č. 4 (tajné) Jiří Hanzelka

Pikantní na celé věci je to, že soudruzi naše cestovatele sami pozvali, aby jim pomohli odhalovat nedostatky očima nezaujatého pozorovatele. Nezaujatého si dejte prosím do velkých uvozovek. A když jim naši cestovatelé v dobré víře sepsali report, hned byl malér. O problémech se nesmělo mluvit a zpráva skončila v trezoru. Inu dědicové velkého knížete Potěmkina, který carevnu Kateřinu taky pěkně lakoval, navrch huj, vespod..no však to znáte.

Narvik Narvik Donald Macintyre

Historie WW II je zajímavá a tohle je další střípek do skládanky dějin.

Fregata pluje kolem světa Fregata pluje kolem světa František Běhounek

Já mám vydání z roku 1969 a přestože uplynula slušná řádka let od doby, kdy mi Ježíšek knížku naježil, pořád se k ní vracím. Ono to mocnářství nebylo až tak zpuchřelé, jak se nám snažili namluvit ve škole. A zejména u c. k. maríny sloužila spousta Čechů a to buď na velitelských, nebo technických funkcích. O tom si ostatní národy monarchie mohly nechat jen zdát. To jen tak na okraj dnešní doby, kdy je nám stále vtloukáno do hlavy jaký jsme póvl národ, nic nám není svaté a k ničemu se nehodíme.

J. R. R. Tolkien: Životopis J. R. R. Tolkien: Životopis Humphrey Carpenter

Skvěle napsaný životopis, doporučuji všem fandům.

Příběhy z čarovné říše Příběhy z čarovné říše J. R. R. Tolkien

Klasický Tolkien, fantazie rozpálená do běla, krása.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Z Tolkiena asi nejtěžší čtení, ale je zralá na deset hvězdiček.

Těžké časy netrvají věčně Těžké časy netrvají věčně Robert Harold Schuller

Nikdy není tak zle, aby nemohlo být lépe. Zní to jako nesmysl, ale to je poselství této knihy.

Veselá trilogie Veselá trilogie Erich Kästner

Knihu mám doma od jejího vydání a už je celá očtená jak se k ní stále vracím. Prostě, páně Kästnerův laskavý humor pořád táhne.

Erik Erik Terry Pratchett

Jak je u toho Mrakoplaš, není to ono. Já toho chlapa nemám rád.

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Nápad kdy Smrť místo aby bral, tak naděluje je geniální. Knížka výborná a dokonce i filmové zpracování se mi líbilo. A to nebývá zvykem.

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Když je na scéně Elánius a jeho "jemná diplomacie" tak to vždycky stojí za to.

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Dal jsem za pět, ale s Mrakoplašem mám problém. Nějak mu ne a ne přijít na chuť.