Narvik

Narvik https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153199/bmid_narvik-lMH-153199.jpg 4 18 5

Krátké a neurovnané tažení, vybojované u břehů a ve fjordech Norska na jaře 1940, neupoutalo mnoho pozornosti a kromě těch, kdož se jej zúčastnili, na něj všichni téměř zapomněli. Přesto má zvláštní místo v dějinách. Bylo prvním, při kterém byly nasazeny společně všechny tři zbraně - námořní, pozemní a letectvo. Doslov napsal PhDr. Aleš Skřivan. Mapy nakreslil Bedřich Rose.... celý text

Válečné Literatura naučná Historie
Vydáno: , Mladá fronta

Narvik , 1971

Psaran
13.03.2024 4 z 5

Velice dobře napsaná kniha. Věnuje se však pouze námořním bojům v norské kampani, a boje na zemi popisuje jen v nejnutnějším rozsahu.

Kabuky
30.05.2022 5 z 5

Kvalitní publikace.

UweKugelsack
27.12.2021 5 z 5

Faktografický, ale přitom velice čtivý popis této nesmírně pozoruhodné a napínavé kampaně zejména z pohledu britského námořnictva. Doba vydání byla pozitivně ovlivněna glasností natolik, že se zahraniční originál při překladu a redakci vydání vyhnul zničujícím zásahům redaktorů závodního časopisu Rudá vatra, kteří decimovali knihy o válce o dekády dříve.

MartinezZ
07.09.2015 5 z 5

Malá knížečka napěchovaná plno informacemi ohledně nejen, ale hlavně námořní části norské operace, se všemi jejími chybami, štěstím i drobnými vítězstvími. --- Tuhle knížku jsem četl ihned po Hrbkově "Salvy nad vlnami", od které jsem právě takovéhle vyprávění díky čtyřdílnosti té série očekával a bohužel se nedočkal. To, co jsem čekal, mi dal právě "Narvik", malá knížečka napěchovaná... :) S sebou na dovolenou skvělá volba, nejen informačně, ale i čtivě - plus za Hrbkův překlad a cit pro češtinu.

Bear Reader
27.12.2013 5 z 5

Historie WW II je zajímavá a tohle je další střípek do skládanky dějin.

druhá světová válka (1939–1945) rok 1940

Donald Macintyre