Fregata pluje kolem světa

Fregata pluje kolem světa

Příhody českého kadeta, které zažil na rakouské válečné lodi, konající výzkumnou cestu kolem světa.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32203/fregata-pluje-kolem-sveta-0oX-32203.jpg 4.626
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:

mates112
26.05.2016

Knihu jsem si s chutí přečetla i ve svém vyšším věku. Sice jsem zjistila, že mám velké mezery v zeměpise a uvítala bych u podobných knih mapky. Jinak doporučuji všem - mladým i starším, pěkné, pohodové čtení.

poiu
15.07.2015

Kniha mého dětství, protože táta za mnou chodil a ptal se, jestli jsem už přečetla Běhounkovu Fregatu. Když jsem odpověděla, že ne, říkal vždycky: "Já v tvém věku jsem ji měl už 10x přečtenou!" :o)) To mě neodradilo a knihu jsem si (několikrát) přečetla a musím říct, že mě kniha uchvátila. Bavila mě všechna Kalinova dobrodružství a hrozně jsem chtěla být kadetem c. k. fregaty Jeho Veličenstva Novary. :-)

Bear Reader
27.12.2013

Já mám vydání z roku 1969 a přestože uplynula slušná řádka let od doby, kdy mi Ježíšek knížku naježil, pořád se k ní vracím. Ono to mocnářství nebylo až tak zpuchřelé, jak se nám snažili namluvit ve škole. A zejména u c. k. maríny sloužila spousta Čechů a to buď na velitelských, nebo technických funkcích. O tom si ostatní národy monarchie mohly nechat jen zdát. To jen tak na okraj dnešní doby, kdy je nám stále vtloukáno do hlavy jaký jsme póvl národ, nic nám není svaté a k ničemu se nehodíme.

Bránolog
10.10.2012

Tohle byla asi moje nejoblíbenější dětská knížka. Vůbec mi navadilo, že je tak tlustá a tahal jsem jí s sebou všude možně.