Swansonova výprava

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

K nacistickému nebezpečí se Běhounek vrátil ve svém dalším románu Swansonova výprava (A. Hynek 1949). Líčí v něm osudy britské výpravy, která v džunglích Konga pátrá po ložisku uranu. U sopky, která je zdrojem uranového smolince, naleznou ztracený svět, posunutý ve vývoji do pravěku a obydlený podivuhodnými zvířaty, zmutovanými účinkem záření. Vzápětí však padnou do rukou Němců, kteří v nitru hory vybudovali podzemní město, zotročili okolní domorodce a konají zde pokusy s atomovou energií......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1801/swansonova-vyprava-1801.jpg 3.925
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Swansonova výprava

chlo0opek
21.07.2018

Tuto knihu jsem četl v novějším podání, z roku 2001, která mimochodem měla tvrdý obal, ideální tloušťku, byla potažená igelitem, pěkný celkový design a moc dobře padla do ruky. To jen tak na okraj, jaký jsem měl pocit z knihy jako takové, ale od toho se jistě trochu odvíjí i hodnocení;). Kniha má zajímavou minulost a musím říct, že se mi četla velmi dobře. Připomíná styl Verna , jsou místa, kde mi přišel příběh Běhounka dokonce lepší, čtivější, "uvěřitelnější". Knihu jsem začal číst, pak jsem ji na dovolenou nevzal, a začal zase číst až po návratu z dovolené. A ponořil jsem se do příběhu tak, že jsem ji za několik dní měl přečtenou celou. Jen teda nevím, jestli by čtenáři vě věku 10 let (což je doporučený minimální věk čtenářů) pochopili některé vědecké pasáže. Pro starší čtenáře si však myslím, že jsou to zrovna pasáže, které se sem vyloženě hodí a správně okořeňují celou knihu.
Ve výsledku dávám 4* (lepší 4*), přičemž hodnocení trochu snížila závěrečná pasáž ve smolincových skalách, kde to už nebylo tak svižné a záživné.

lump23
07.02.2017

Moc pěkná dobrodružná kniha.Škoda,že autor už zde není,aby mohl napsat ještě spousty takového pěkného oddychového čtení!


minirock
27.09.2016

Také jsem ji jako kluk četl ale už jsem si nepamatoval o čem to je. Proto, když jsem ji náhodou objevil v knihovně, půjčil jsem a znovu přečetl. Samozřejmě už ten zážitek není takový jako kdysi ale pořád je to nadprůměrná dobrodružná kniha se zajímavým námětem, která mě bavila. Pan Běhounek uměl psát poutavě a několik jeho knih mám ještě stále v knihovničce.

jefff
30.10.2013

Mám na tuto knihu dobré vzpomínky. Četl jsem jí, když mi bylo asi 12 a žral jsem ji jak blázen. Téma třetí říše uprostřed džungle je zajímavá a nadčasová. Dnes čeští autoři na tomto poli stagnují.