barynka15 barynka15 komentáře u knih

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Tahle detektivní zápletka mě opravdu pohltila, příběh zajímavý od začátku až do konce. Nicméně - jak už zde napsali jiní - pasáže věnované soukromí detektiva byly skutečně rušivé. Přesto autorka zaujala, takže určitě se k ní budu vracet...

20.06.2023 4 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Můj děda byl včelař,takže úseky, kde se psalo o nich, byly moc pěkné. Slabší byl příběh hrdinky, nějak mi neseděl, byť si myslím, že chtěla naznačit vliv včel na lidský život z různých úhlů pohledů. Knihu doporučuji pouze těm, kteří mají k včelám blízko.

05.04.2022 2 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Maminčino zrcátko mě rozpláče vždy...a tak jsem vděčná, že ještě mámu mám. Krásná sbírka. Plná citu a vzpomínek.

10.01.2022

Stíny mých otců Stíny mých otců Helena Šmahelová

Krásná kniha. Psát o vlastních předcích chce asi dost velkou odvahu a kuráž. Mohu jen doporučit.

07.12.2021 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Kniha se mi líbila, i když je to spíš takové vyprávění dědečka vnoučatům... Nicméně jsem si uvědomila, že to byl nejen velký herec, ale i člověk. Pokud chcete detailněji poznat Belmonda,tak jsou asi lepší jiné knihy, nicméně v této knize, kde je znát, že se na ni podílel přímo Bebel, poznáte slavného velikána v jeho niterní, a celkem citlivé, poloze... Pěkně strávený čas v této šílené době, kdy měl člověk před očima pěkného chlapa, vůní sladké Francie, slunce a svobodný život...

06.12.2021 5 z 5

Smrt podle hvězd Smrt podle hvězd Jan Bauer

Pěkné oddechové čtení. Poměrně záhy jsem však věděla, kdo je vrah. Avšak příjemně se nasávala atmosféra rudolfínské Prahy.

06.12.2021 3 z 5

Tibetská kniha o životě a smrti Tibetská kniha o životě a smrti Sogjal Rinpočhe

Kdo se bojí smrti, doporučuji přečíst...Člověka to vnitřně uklidní...V reinkarnaci velmi silně věřím, spíš se bojím, že ani tento můj život není poslední. Nirvána je opravdu něco, čeho bych jednou chtěla dosáhnout. V rámci knihy jsem se na některých místech trošku ztrácela, protože přeci jen nejsem natolik znalá buddhismu, ale některé části bych doporučila přečíst každému...

16.06.2021 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

První kniha od této dvojice, kterou jsem četla...A ano je těžké se nezamilovat do dokonalého Griffina...Luka je celkem sympatická a reálná postava. Příjemné čtení do této doby. Až mi bylo líto, že kniha skončila. Určitě zkusím i další tituly od autorek.

30.04.2021 3 z 5

Tři mince pro Charona Tři mince pro Charona Franck Ferric

Na začátku knihy jsem chvílemi měla pocit, že to asi půjde do kolonky nedočtené. Nicméně je potřeba hodně číst mezi řádky, zamyslet se nad tím, co chtěl autor absurdními návraty říct. Je to docela filozofická kniha ve fantasy provedení. Do současné doby naprosto ideální...Mohu doporučit, ale ne jako relaxační čtení pro chvíle oddechu, spíše pro milovníky cvičení šedých mozkových buněk.

19.04.2021 3 z 5

Pernštejnské ženy: Marie Manrique de Lara a její dcery ve službách habsburské dynastie Pernštejnské ženy: Marie Manrique de Lara a její dcery ve službách habsburské dynastie Pavel Marek

Dámy, které byly spojeny s rodem Pernštejnů, ať už rodem či sňatkem, byly velmi silné, energické a hlavně schopné osobnosti své doby. Nicméně si to mohly dovolit - měly prestižní společenské postavení. Na druhou stranu je mnohokrát život dostal do situace, kdy jim nic jiného nezbylo (finanční situace, ztráta mužských příbuzných,...). Moc pěkná kniha, kterou mohu doporučit i těm, kteří se odborných knih bojí.

21.03.2021 5 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Kniha se mi líbila od začátku do konce. Asi to bude bavit více ty, kdo věří v reinkarnaci. Nicméně k zamyšlení je určitě pro všechny. Například používání léků pro "lékařské" účely. Přinejmenším si užijete napětí, lásku a velkou porci tajemna. Vřele doporučuji.

09.12.2020 5 z 5

Lásky princezen kuronských Lásky princezen kuronských Otomar Dvořák

Nádherná kniha. Dramatický příběh kněžny Zaháňské a jejich sester plný vášně, intrik, lží a života elit tehdejší doby. Nechybí ani rodinná tajemství včetně původu Barunky Pánklové...

04.12.2020 5 z 5

Dědictví Dědictví Eva Tvrdá

Hledání předků v matrikách je jedna věc, ale druhá uvědomit si, že ty jména měla svůj osud. Často velmi náročný. Ostatně 20. století nebylo jednoduché téměř pro nikoho. Přestože nemám rodinné vazby na Hlučínsku, je dobré i přesto vědět, o této specifické oblasti. Včetně vztahů mezi českým a německým obyvatelstvem. Moc pěkná kniha. Chystám se na další tituly autorky.

26.05.2019 5 z 5

Opak smrti Opak smrti Roberto Saviano

Mám pocit, že v anotaci je víc příběhu než v celé útlé knížce. Nicméně zkusila jsem a už bych se k danému titulu nevrátila.

21.05.2019 2 z 5

Na sto kusů Na sto kusů Lucy Dillon

Krásný příběh, který nás seznámí s hlavní hrdinkou až do hloubky. Člověk by chtěl, aby vše dopadlo, tak "jak má". Jenže on si ten život hraje podivné hry. Cením si na knize, že to není romantický kýč, ale praktická ukázka hořkosladkosti všedních dnů. Vřele doporučuji.

26.03.2019 5 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

První díl se mi zdál o něco málo lepší. Na druhou stranu Přemyslovská epopej byla psaná v době, kdy autor nechrlil knihy jak na běžícím páse. Tím značně klesá i kvalita příběhů. Což je škoda, protože autor rozhodně má velký vypravěčský talent včetně úžasné představivosti. Jsem zvědavá na další dva díly.

16.01.2019 5 z 5

Svátek hojnosti Svátek hojnosti Lindsey Davis

Nejlepší závěr knihy, co jsem kdy četla. Napětí téměř až do poslední strany. Výborná autorka. Člověk má pocit, že postavy jsou jeho známí a že žije skutečně ve starověkém Římě. To se mi moc často nestává.

19.11.2018 5 z 5

Kněžna Ida - Past na českého knížete Spytihněva Kněžna Ida - Past na českého knížete Spytihněva Oldřiška Ciprová

Takové dost naivní. Spíš četba pro -náctileté.

19.11.2018 odpad!

Děti Marie Terezie Děti Marie Terezie Hanne Egghardt

Čekala bych podrobnější informace...

19.11.2018 2 z 5

Dějiny Lichtenštejnska Dějiny Lichtenštejnska Drahomír Suchánek

Jsou zde velmi zajímavé podrobnosti o tom, jak to v tomto malém státě (ne)funguje. Kde jsou prachy, tam jde o život.

19.11.2018 4 z 5