barus.rydlova barus.rydlova komentáře u knih

Magdino znamení Magdino znamení Chrystyna Lucyk-Berger

Beletrizovaná kniha s příběhem který se odehrává za 2.světové války na našem českém území okolo Litoměřic a Terezína.Zajímavou věcí je, že autorka pochází z Minessoty, nyní žije v Rakousku a dokázala vystihnout krajinu a oblast kde se příběh odehrává přesné tak jako by tu sama žila.
Knihu zdobí překrásná obálka s podobiznou hlavní hrdinky Magdaleny.

Musím uznat,že mi tato kniha velice dobře sedla do noty.Sféra tohoto tématu se může zdát pro někoho náročná a těžká.Já tento druh knih vyhledávám.Každé další dílo z období 2.světové války a Holocaustu mě něčím překvapí a zaujme.Můj názor je takový,že by se mělo ve školách více dbát na takovouto povinnou četbu.Nesmí se zapomínat na to co se v této době odehrávalo.

Hlavní představitelka Magdalena je velice odvážná žena.Je odtržena od své rodiny a musí se o sebe sama postarat.Vlivem okolností a dobrého skutku rodiny Tauberových nastoupí do služby jako guvernantka jejich dcery Elišky.Tato rodina je židovského původu a jak všichni můžeme předpokládat čekají je těžké časy.Manželům Tauberyovým se narodí syn Samuel o kterém nemá gestapo ani jejich okolí ponětí.Na poslední chvíli se povede Magdaleně jejich syna ukrýt.Zde začíná boj o jeho přežití
Jak tento příběh dopadne?

To se dozvíte když se do knihy pustíte.

18.07.2023 4 z 5

Emily hledá cestu Emily hledá cestu Lucy Maud Montgomery

Kniha je zařazena do odvětví Literatura pro děti a mládež.
Na první pohled kniha zaujme svojí krásně propracovanou obálkou.
Příběh je to milý a poutavý.Autorka si jistě získala spousty čtenářů.Postavy v knize jsou skvěle propracované a dopodrobna popsané.Co mě nejvíce zaujalo bylo popsání hledáni pokladu na konci duhy
Následně také pozorování hvězd a noční procházky.Navodili mi úžasnou atmosféru,kdy jsem měla chuť vyjít ven a zažít to také.

Obávám se,že jsem již v jiné kategorii co se žánrů týče.Chtěla jsem si vyzkoušet jaké to je mít doma recenzní knihu a zvolila jsem si špatně.Tímto nechci aby to bylo chápáno,že se mi kniha nelíbila.Tak to rozhodně není.Řekla bych že se ze mě stal náročnější čtenář.

30.06.2023 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Autorka opět nesklamala.Kniha přečtená jednim dechemtěším se na další

24.07.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hodně doporučovaná a vychvalovaná kniha se dostala i ke mě do rukou.Měla jsem tu čest a osobně se s autorkou setkala.Nezapomenutelný zážitek.Ráda si přečtu i další její knihy.Hana je opravdu poutavý a silný příběh všem doporučuji přečíst.Téma druhé světové války a velke nespravedlnosti spáchané na židech mě zajímá přečetla jsem už dost takových knih.každá je originální a příběhy velmi smutné že ve mě zanechají stopu na pořád....

10.06.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Za mě opět top kniha moc dobře se mi četla doporučuji

29.05.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Naprosto strhující příběh povedená knížka doporučuji

29.05.2018 5 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Autorka nezklamala moc pěkná knížka

04.03.2018 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Knížka mě velice potěšila.Určitě všem doporučuji za mě topka

27.02.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Za mě pěkné počtení.Autorka opět nezklamala těším se na další ....

20.02.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Naprostá pecká knížka se mi moc líbila určitě si přečtu další knihy od tohoto autora

15.02.2018 5 z 5

Moje tajná válka s Hitlerem Moje tajná válka s Hitlerem Gretel Wachtel

Knížka se čte sama pěkný příběh

13.02.2018 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

kniha se mi moc líbila rychle se čtě za mě doporučuji

26.01.2018 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Všem doporučuji je to lehká čtivá knížka a mě se moc líbila

19.01.2018 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Velice čtivá a zajímavá knížka myslim že by toto téma měl číct každý aby věděl co se v té době dělo a vážil si víc svého života

06.01.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Pro mě dokonalost sama.Knížka se rychle čte to vzrušení při čtení knížky od této autorky miluju fakt doporučuji

13.09.2017 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Tato kniha mě opravdu bavila číst velice mě zajímá toto téma doporučuji

23.07.2017 5 z 5