Barča 008 Barča 008 komentáře u knih

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Jestli některá z holek, co tuhle knížku čte, chce být v budoucnu slavnou, tohle ji musí donutit alespoň trochu o tom pochybovat (alespoň u mě to tak bylo) :) Jinak musím souhlasit s minimálním využitím nové postavy a s dokola se opakujícím "problémem", který mně pak právě vinou toho opakování připadal jako naprostá banalita. To u mě trhá jednu hvězdičku dolů.

10.02.2015 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Tahle knížka se čte naprosto sama! Je to takový pohodový příběh, až je pak člověku líto, že je konec, i když to dopadlo snad nejlépe, jak mohlo. Ano, taková ta oslovení jako "zlato", "miláčku" apod. bych tam ani mít nemusela a bylo by to pro mě asi i uvěřitelnější, ale to je jen miniaturní detail.

09.02.2015 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Série už mi nepřijde ani dobrá, ani špatná. Po prvním dílu jsem byla strašně zvědavá, ale všechno trvá tak dlouho, že to ze mě vyprchává. Knihu jsem ještě nedočetla - prokládám ji stravitelnějšími kousky a tuhle si nechávám na víkendy, kdy mám čas se jí postupně prokousávat. Na další díly už tolik spěchat nebudu.

18.01.2015 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

To jako vážně? Po šestnácti dílech tohle??

09.11.2014 3 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Trochu mě mrzí, že všechny postavy, co nás provázely dějem až do teď, se rozutečou pryč. Takže úplný konec trochu zklamal - podle mě by bylo mnohem zajímavější, kdyby Jacinda s Willem zůstali u kmene a třeba se tam objevily komplikace kvůli Willově rodině. Jinak ale moc pěkná série.

09.06.2014 4 z 5

Neviditelné zlo Neviditelné zlo Lisa Jane Smith

(SPOILER) Upířích deníků už je moc. Přesto je čtu dál, a tak jsem sáhla i po tomhle dilu. A konec mě naštval, jelikož z něj odhaduji další díl. Musel zemřít Stefan, protože on jako jediný ještě neumřel - ani neobživl. Takže mám představu o dění v dalším dílu. Cokoliv jiného bude příjemným překvapením.

09.06.2014 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Kniha se mi velmi líbila, což jsem nejdřív ani moc neočekávala. Bylo to zase něco jiného o nefilech, ale myslím si, že něco lepšího než v jiných knihách. A konec, nad kterým většina lidí smutní, se mi líbil, jelikož zastávám názor, že všechno nemusí mít dobrý konec.

29.04.2014 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Na knize se mi velmi líbí motiv. Provedení už trochu vázlo, ale ne tak, aby to bylo až moc hrozné. Velmi se mi líbilo, že jsme vlastně viděli pohled holky, která nemá zrovna úžasný život a skvělou rodinu - protože přiznejme si, ve většině knížek to je naopak. Jinak ale chválím.

07.04.2014 3 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Kniha se mi velmi líbila, fantasy je můj nejoblíbenější styl knížek. Malou připomínku k téhle ale přece jen mám: mám pocit, že se dělo až moc toho zlého a málo toho dobrého, proto jsem se knihou chvilkami jen tak tak prokousávala, jinak ale pěkné čtení. :)

07.04.2014

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Jen jsem knihu začala číst, chtěla jsem vřískat! Seriál jsem nesledovala a ani nesleduji, jen z popisu od kamarádky vím, že se to pramálo odehrává podle knihy, která měla být předlohou, a ačkoliv jsem věděla, že je tahle kniha částečně podle seriálu, a vstupovala jsem do toho s pocitem, že nad případnými nesrovnalostmi zatnu zuby a půjdu dál, zklamalo mě, že to bylo PŘEVÁŽNĚ podle seriálu, a jestli tam doopravdy byl nějaký zásah autorky, nezaregistrovala jsem ho. To zklamalo, hodně. Kdybych to měla hodnotit samostatně, bez toho, abych se ohlížela na Upíří deníky, možná bych byla shovívavější, ale takhle... Neříkám, že by mě i Upíří deníky unesly do nebes, ale když už něco vznikne, mělo by se toho držet...

05.04.2014 3 z 5

Nádherné vykoupení Nádherné vykoupení Kami Garcia

(SPOILER) Na téhle knize se mi nejvíc líbilo, že se nám nabídl i Lenin pohled na věc. Konec byl možná trochu předvídatelný v tom, že se Ethan vrátí zpátky do života, a Ammina smrt mi přišla jen tak jako aby se neřeklo, ale jinak mi přijde, že to bylo pěkné, a že už opravdu bylo načase, aby to skončilo.

29.03.2014 4 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Musím říct, že jsem knihu dokázala pořádně ocenit, až když jsem ji četla podruhé a věděla, co očekávat. Napoprvé jsem měla pár problémů - hovorový styl psaní, ještě horší styl Ammyny mluvy, proto jsem ze začátku ani nechápala děj.. teď čtu knihu podruhé a mám jí ráda jako ostatní klenoty své sbírky. :)

17.03.2014 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

(SPOILER) Tahle knížka byla opravdu skvělá, jen jedna věc mě opravdu mrzela - doufala jsem, že když Cat o Lorenzovi mluvila tak pěkně, bude pro ní těžší se s ním rozloučit, ale jí to asi tolik nevadilo... docela to pro mě pokazilo celý ten romantický dojem, ale jinak naprosto super! :)

03.03.2014 4 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Mám pocit, že na to, kolik má kniha stránek, se toho v ní odehrálo příliš málo, jinak se mi moc líbí.

27.01.2014 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Když nemám co číst a zvažuju, co přečíst znovu, tahle knížka se pokaždé ocitne v nejužším výběru. Je to prostě super knížka, nevím, co říct víc. :)

17.12.2013 5 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Nejlepší část knížky pro mě byla, dokud byli Anna s Étiennem jenom kamarádi - potom začaly takový ty trapásky, co se zamilovaným stávají, a už to nebylo ono.. Přesto ale super knížka, kterou doporučuju všem. :)

17.12.2013 5 z 5

Phoenix Phoenix Eden Maguire

Ze začátku se to vždycky táhne, ale jakmile se Darina dá do pátrání, nemůžu se odtrhnout - to ale neplatilo pro tuhle knížku, možná proto, že mě hrozně mrzelo, že to je už poslední díl... Musím ale říct, že v předchozích dílech to bylo zajímavější :)

17.12.2013 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

(SPOILER) Celá série super, nápad to byl rozhodně moc pěkný, ale konec mě opravdu zklamal, mohlo to dopadnout líp. V podstatě všechny předchozí díly byly k ničemu, když teď je celý jejich vztah úplně od nuly.

17.12.2013 4 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

(SPOILER) Tenhle díl je snad můj nejoblíbenější, takový konec jsem trochu předpokládala, ale přesto mě nadchl. Jen mě mrzí, že nebude pokračování, chtěla bych číst o Georgině jako o mamče :)

16.12.2013 5 z 5