Barbiti Barbiti komentáře u knih

Stejné absurdní jako všechny parodie. Tak to dopadá, když někdo nemá vlastní nápad na knihu....smutné :(

11.12.2012 odpad!

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymista byl mou první knihou od Paula Coelha. Její hodnocení není bůhvíjak slibné, ale mě oslovila v mnohém. Řekla bych, že ti, co knihu hodnotí jako odpad sami v podstatě nejsou schopni pochopit, co se autor snaží říct. Ať už Veronika nebo třeba U řeky Piedra, žádná z jeho knih není "lehká". U všech je třeba přemýšlet a ne pro každého je to to pravé ořechové.
Příběh je o honbě za snem a o životním hledání, a přesto většinu z toho, co tak zoufale toužíme najít, máme tak blízko, ale nevidíme to. Alchymista, snažící se proměnit kov ve zlato je spíše symbolickou postavou. Představuje odvahu, odhodlání a vytrvalost, kterou člověk ve svém životním hledání potřebuje.
Rozhodně doporučuji. Ta kniha otevírá oči a kromě toho vtáhné do děje, ani nevíte jak :)

Gejša Gejša Arthur Golden

Jako první jsem viděla film, a zhodnotila jej jako naprosto úžasný. Pak jsem četla knihu a film jsem zhodnotila jako úžasný...knihu jako naprosto úžasnou.
Film narozdíl od knihy vynechal strastiplnou cestu životem gejši poté, co odpravdu dostala to, po čem toužila. Film končí jako typický happyend, kdežto kniha ne tak úplně. Proto jsem to nazvala poněkud nereálnou pohádkou, ale kniha samotná...té už bych i věřila, že se opravdu něco takového stalo. Každopádně je skvěle a poměrně jednoduše napsaná a velice dobře se čte. Vtáhne vás do děje, že tomu ani nestihnete zabránit. Nezdržují vás žádné sáhodlouhé popisy kytičky, ale prakticky jde přímo k věci. Bylo úžasné zjistit, jaké tehdy Japonsko doopravdy bylo a jaký byl život gejši. A když jsem knihu odložila jako přečtenou, měla jsem pocit, jako bych ten příběh prožila sama.
Rozhodně doporučuju a jsem ráda, že jsem se dokopala k přečtení. A taky jse mzjistila ,že to není ten typ knihy co si stačí přečíst dvě kapitoly před spaním. To pak z toho nic není. Tohle se musí přelouskat během jednoho nebo dvou dnů.

14.05.2013 5 z 5

Někdy musíme opustit starý život a spřetrhat všechny provazy, abychom mohli začít skutečně žít, abychom se mohli přiblížit k Bohu a objevit sebe samu. Bůh je Bohyně, s ženskou a mužskou tváří. Láska je jako hráz. Neschopnost rozhodnout se je největší bolestí ze všech... v knize se objevilo mnoho zajímavých myšlenek a v mnohých jsem se našla. Přesto nějak nemůžu úplně překousnout, jak tady mnoho lidí zmiňuje, nábožensky laděný text. Stopadesátkrát Buď vůle tvá, sto padesátkrát Zdrávas Panna Maria.... jako nevím, ale po Veronice, Alchymistovi a Bridě byla tato kniha dost vekou ránou.
Hlavní hrdina na mě působí jako manipulátor, což v církevích kruzích není zrovna nevšední záležitost a hlavní hrdinka sice přetrhala pouto s jednotvárným životem, ale zato se pohroužila do života plného modliteb a plnění božího poslání, což na mě působí jako stejný stereotyp, akorát v bledě modré. A to nemluvě o ochotě následovat svého milého, ať už udělá cokoliv a půjde kamkoliv. Já říkám, všeho s mírou.
Mimoto, řekla bych že Paulo Coelho měl v hlavě soustu dobrých myšlenek, ale spracování se stalo poněkud problematickým. Oceňuju však hezky plynoucí tok vět a práci se slovy a zajímavé myšlenky.
Beru jednu hvězdičku za milionkrát omílané kostely, modlitby a panny Marie, kterými se podle mě autor snažil vyplnit strany v knize, a beru hvězdičku za milostný příběh postrádající originalitu. Čekala jsem víc.

16.07.2015 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Koupila jsme si knížku na radu velice nadšené kamarádky.... a v zápětí ji ihned prodala. Neoriginální a zmatený příběh. Stupidní rozhovory jako od teenagerky, která se rozhodla napsat knížku, podobnou těm, které sama ráda čte. Prostě jsem se donutila dočíst alespoň první díl, abych nekomentovala něco, co jsem sama nedočetla. Dávám dvě hvězdičky za chytlavý začátek, které bohužel netrval dlouho a za pár dobrých myšlenek, které se ale velice rychle ztratily pod vrstvou toho balastu.

30.10.2013 2 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Užasný zážitek přečíst si tuhle knihu. Děsila mě sice svým vzhledem, jak byla hrubá, ale jakmile jsem se do ní pustila, nešlo přestat. Doporučuji. Přečtu si hned ostatní díly. Viděla jsem i pár dílu seriálu, ale nebylo to zdaleka tak dobré jako kniha. I když mě dostalo jak spisovatel bezostyšně vraždil jednu postavu po druhé. Až zbyla polovina :D To možná trochu přeháním :) Zase na druhou stranu to relativně slušně kopíruje život za středověku, když pominu tu fantasmagorii (Jiné a podobně). Není to kniha, u které by si člověk řekl že to zkončí tak a tak a ti dobří přežijí, protože to musí mít americký happyend. Není tomu tak. U téhle knihy nelze předvídat, co bude následovat a to se mi líbí. Není to typická fantasy, protože ta magie tam nehraje až takovou významnou roli, jde spíše o intrik, boje apod. Překvapuje mě dokonalé propracování románu. Všechno souvisí se vším a nic není jen tak náhodou. Musím říct, že jsem byla více než spokojená.

21.01.2013 5 z 5

Kouzla na obzoru Kouzla na obzoru Tereza Janišová

První díl Erilianu- Úžasná, čtivá kniha bez zbytečných popisů. Vřele doporučuji. Bohužel druhý díl už není ani zdaleka tak dobrý. Hlavně proto, že moje představy o krásném životě Kiary a Lyraze se pěkně zvrtly, když jsem se dozvěděla, že druhý díl nebude o nich, ale o její dceři a ještě ji má ke všemu úplně s někým jiným. To se mě jako věčnému romantikovi a snílkovi vůbec nelíbilo. První knize bych dala pět hvězdiček, druhému dílu maximálně tři, s bídou. Ne třetí se raději ani neptám. Milá Terezko, nekdy by bylo lepší zůstat u knihy s jedním dílem. :)

11.12.2012 3 z 5

Justina aneb Prokletí ctnosti Justina aneb Prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

V knize můžete kromě detailně popsaných sadistických orgií najít i něco, co jsem nečekala - myšlenku. Tohle zjištění mě docela příjemně překvapilo. Opravdu nebylo těžké propadnout ději a dočíst knihu do konce, i když místy jsem se musela smát, když ta chudinka po stopadesáté narazila na nějakého "slušňáka" a po stopadesáté skončila ve stejných sračkách jako předtím. Blesk na konci byl adekvátní. Bez něj by de Sade myšlenku díla setřel. Ale upřímně, bez těch prasáren by po tom stejně nikdo z nás nesáhl. Smekám před de Sadeho odvahou tohle vydat. Na tu dobu fakt síla.

03.08.2018 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Hlavní postavě v knize jsem naprosto rozumněla. Měla podobnou povahu jako já a smýšlela taky podobně. Naprosto jsem chápala Mariino rozhodnutí začít s dráhou prostitutky, obavu, že nedokáže přestat a zdráhání zamilovat se. Řekla bych, že pan Coelho mi sepsal knihu na míru. Konec by se sice dal přirovnat k lacinné americké komedii, ale pevně věřím, že vyvolat tento dojem byl autorův záměr. Nerada bych, aby to byl jen krok vedle. Ačkoliv musím uznat jistou podobnost s Pretty Woman.
Jedenáct minut se stalo mým týdenním čtením vždy v MHD každé ráno a odpoledne. A jsem ráda, že jsem se do dílka pustila, protože to byl velice příjemný týden. Mělo to spát, dobrý námět a skvělé myšlenky. I když bych řekla, že pokud je kniha opravdu inspirována realitou, musely být některé část časově velmi zkráceny a ulehčeny. Nechce se mi věřit, že lusknutím prstu si začne budovat kariéru v luxusním podniku a vydělává těžké prachy. A vzhledem k tomu, že prostitulky zřídky kdy bývají bohaté, něco mi tady nesedělo. Ale nezažila jsem, Ženevu jsem neviděla a už vůbec jsem tam nedělala prostitutku, tak už raději nekomentuju. :)))
Za mě čtyři hvězdičky a doporučuji.

15.09.2015 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kniha je psána neobyčejně čtivě. Po Alchymistovi mě Veronika rozhodně nezklamala. Prakticky nemám, co bych vytkla. Přikládám veliké plus za neobyčejnou úvahu o "šílenství" - Všichni jsme svým způsob šílení a pro dav zůstane bláznem vždy ten, kdo se liší. Blázinec je ukazován ve světle svobody, jako místo, kde člověk může být sám sebou, aniž by jej okolí soudilo. A tímto světem proplouvá mladá žena, která začíná odhalovat, za co žít....

16.07.2015 5 z 5

Jmenuji se Stilton, Geronimo Stilton Jmenuji se Stilton, Geronimo Stilton Geronimo Stilton (p)

Tyhle dětské knihy jsou senzační. Četla jsem od Geronima Stiltona asi několik knih, sice v originále, ale pro někoho, kdo umí anglicky nebo španělsky je to bez problému. I když je to pro malé děti, ráda si to přečtu ještě teď v patnácti. Naprosto úžasná je sága o království fantazie. (Geronimo Stilton en el reino de la fantasia- první díl, originální název). Rozhodně doporučuju.:)

10.05.2013

Kleopatra makedonská - Pilátova milenka Kleopatra makedonská - Pilátova milenka Gisbert Haefs

Zajímavý příběh, který se čte velice špatně. Je to škoda a autor dle mého názoru má nepříliš dobrý styl psaní. často jsem četla a pak začala nad něčím uvažovat a probrala se o půl strany dále a neměla tušení o co v ní šlo a musela to číst znovu. Příběh působil nudně, ale když jsem knihu dočetla, zjistila jsem, že nápad to byl opravdu dobrý.

02.01.2013 3 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

11.12.2012 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Jedna věc mě zarazila jako první. Na náš svět přiletí mimozemšťané a jsou jakýsimi vetřelci, co ovládnou mozek člověka nebo tak nějak a tělo se stane HOSTITELEM. Trochu mi to připomíná seriál Stargate, kde vlastně také mimozemšťané ovládali člověka jako vetřelci a ten se stal jejich hostitelem. Byl tam ten stejný pojem a tudíž se mi nelíbí že knížka není zcela originální. Pak už stačí přidat nějakou tu romantiku, které není nikdy dost a třeba i nějakou tu akci, kde se zachraňuje nebo bojuje. A nakonec samozřejmě americký happyend. No prostě je t opro mně klišé! Netrvdím, že způsob, jakým příběh paní Meyerová napsala není zajímavý a myslím, že její styl psaní je ojedinělý, přesto pokud mám hodnotit příběh samotný, nápad, tak by asi nějaká ta hvězdička šla dolů. Hodnotila bych 3,5*

11.11.2012 3 z 5

Sto tisíc království Sto tisíc království N. K. Jemisin (p)

Kniha mě úplně pohltila. Vtáhla mě tak, že jsem ani příliš nevnímala nesmyslné věty, které se čas od času v knize vyskytly a podle mě sloužily jenom jako prostředek, který má dodat příběhu tajemnost a dramatičnost. Nemůžu taky úplně s jistotou prohlásit, že jsem všechno pochopila, protože dosud mi je ten proces předání moci následovníkovi zůstává záhadou. Tam jsem byla trochu jako ve španělské vesnici. Jinak plus originalitě a intrikám, které nápadně připomínaly Hru o trůny, ačkoliv nebyly zdaleka tak promyšlené. Zaujal mě také chladný pohled na smrt a jakási krutost, která se při čtení zdála tak nějak lehčí, než ve skutečnosti je.
Tak či tak, nemůžu ale hodnotit jinak než stoprocentně kladně, protože cílem je získat si čtenáře a pobavit, a v tomto kniha splnila svou úlohu 100%. Přesto si ale nepřečtu další díly. Nějak se mi nechce ztrácet dobrý dojem na knihu. A to se mi většinou u dalších dílů stává. Jednička končila poměrně uzavřeně, stačilo mi, jsem naprosto spokojená, děkuji. :)

Brida Brida Paulo Coelho

Další z knih tohoto autora, kterou jsem musela ocenit všemi pěti hvězdičkami. Dosud jsem u pana Coelha hodnotila spíše filosofické myšlenky obsaženy v díle a poselství, které se čtenářům autor snaží předat. Tentokrát ale musím chválit především příběh. Irsko a dívka, vracející se do minulého života, vzdělávající se v čarodějnictví a podstupující různé zkoušky mě absolutně vtáhla do děje. Knihu jsem přečetla za jeden den a odložila jsem ji jen tehdy, když jsem se potřebovala najíst nebo dojít na záchod :D
Zárověň velmi originální je myšlenka "Druhé části", která je předurčena každému, protože je to část jeho vlastní duše. A v tom jsem se taky docela našla. Vztah Bridy a Mága je další věcí, která mě nadchla a ani závěr mě potom nezklamal.
Tato kniha neslouží ani tak k zamyšlení, jako spíš k potěšení z příběhu. Kdo ale hledá radu, jak pokračovat v životě nebo se chce dozvědět něco nového ohledně čarodějnictví nebo kultur, pak je na špatné adrese ;)