barbarera barbarera komentáře u knih

Zlín - město osvobozené práce Zlín - město osvobozené práce Jan Janík

Skvěle zpracovaná brožura, kterou nemá každé město.

29.11.2019

Den s Petrem Bezručem Den s Petrem Bezručem Egon Erwin Kisch

Petra Bezruče jsem si oblíbila v dětství, protože napsal báseň o mém rodném městě Kyjov a bydleli jsme v Bezručově ulici.

Dějiny architektury Dějiny architektury Helena Prokešová

Kniha mapuje historii architektury poměrně stručně a přehledně. Pro rychlou orientaci v tomto oboru plně vyhovující.

21.11.2019

Carevna Kateřina I. a Petr Veliký Carevna Kateřina I. a Petr Veliký Hans Freimark

Rok vydání této knihy je 1927. Stylisticky je sto let hodně poznat, na historii sto let nemá žádný vliv.

Jezdecký slabikář Jezdecký slabikář Jaromír Roštínský

Skvělá kniha od českého autora, sympatický je i menší formát knihy.

18.11.2019

Putování se starými pohlednicemi z Hradce Králové do hor Putování se starými pohlednicemi z Hradce Králové do hor František Černý

Z hlediska místopisu OK, z hlediska historického je v rukopisu autora patrný vliv socialismu.

09.10.2019

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Patrik Hartl nezklamal ani v této knize, doufám, že bude v psaní pokračovat.

01.04.2019 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Kniha plná moudrosti.

22.02.2019 5 z 5

Hroši nepláčou Hroši nepláčou Halina Pawlowská

Čekala jsem trochu více, jako oddechové čtení mezi procedurami v lázních by to šlo.

20.02.2019 3 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Děkuji nechci, po přečtení první kapitoly a prolistování dalších kapitol půjčenou knihu vracím. Nevím, jak je možné něco takového vůbec zplodit a získat přízeň tak velké skupiny čtenářů. Nuže, proti gustu, žádný dišputát.

31.01.2019 odpad!

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tak jako vždycky, ani tato kniha od Patrika Hartla nezklamala.

31.01.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, návod, jak správně zacházet s penězi. Jistě by si ji měli přečíst všichni, co chtějí vstoupit do světa financí a se stát finančně nezávislými s použitím zdravého rozumu a obchodního ducha.

03.01.2019 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Oddechové čtení, děj mě rychle dostal a pustil až na samém konci čtení.

20.12.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kdysi povinná školní četba...

20.12.2018

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Není třeba komentovat...

20.12.2018

Rada Vacátko a jeho hříšní lidé Rada Vacátko a jeho hříšní lidé Blanka Kovaříková

Moc pěkně zpracové téma, blízké TV divákům ze 70. let.

20.12.2018 5 z 5

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Tento díl mě vůbec nebavil, knihu jsem se sebezapřením dočetla...

18.10.2018

Babička Babička Božena Němcová

Jedna z nejvíce vydávaných knih u nás, která přežila všechny režimy od Rakouska - Uherska až po současnost. Řadím ji mezi naše národní klenoty s poselstvím pro další generace.

02.08.2018

Doktor inzulín Doktor inzulín Zdenka Psůtková

Silný příběh, který mohl být lépe zpracován. Musela jsem se hodně přemáhat, abych knihu přečetla do konce.

02.08.2018 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Knihu jsem četla před lety a teď se mně znovu dostala do ruky. Málokdy čtu knihy vícekrát, tady jsem udělala vyjímku. Děj je napínavý i když v některých místech ztrácí logiku.

21.06.2018 4 z 5