barbarera barbarera komentáře u knih

Motýl ve svítilně Motýl ve svítilně Karel Scheinpflug

Pokračuji v četbě knih Vilímkova nakladatelství z 30. let. Motýl ve svítilně je román s decentně erotickým zabavením. Na tehdejší dobu velmi odvážné dílko. Zaujal mě i autor, otec známé herečky a manželky Karla Čapka.

15.06.2021 5 z 5

Mluvící stěna Mluvící stěna Karel Scheinpflug

První kniha od tohoto autora, mimochodem otce manželky K.Čapka, kterou jsem četla. Je to soubor povídek ze života lidí za Rakouska -Uherska v Čechách.

26.05.2021 4 z 5

Panic Panic Marcel Prévost

Začala jsem číst knihy z Vilímkova nakladatelství a tato je první z nich. Děj vypráví tři hlavní aktéři retrospektívně s překvapivým závěrem.

11.05.2021 4 z 5

Vyzvědačky století Vyzvědačky století Václav Pavel Borovička

Není to můj šálek čaje, nedočteno.

16.03.2021

Letní hlasy Letní hlasy Rosamunde Pilcher

Lehká četba před spaním.

16.03.2021

Lhůta prošla Lhůta prošla Jarmila Loukotková

Po přečtení komentářů se mně ani nechce začít číst, ale zvědavost mně nedá, Genetika je velké téma....

11.02.2021

Sám sobě doktorem Sám sobě doktorem Jiří Cingroš

Velmi pěkně zpracovaná kniha.

11.02.2021 5 z 5

Skřeti z podsvětí Skřeti z podsvětí Theun de Vries

Krásná četba, barvité vyprávění.....

05.10.2020 5 z 5

Kateřina Veliká Kateřina Veliká Gina Kaus

Dobře napsaná kniha, doporučuji všem, kteří sledují stejnojmenný seriál na Primě.

26.07.2020 5 z 5

Zrádné polibky Zrádné polibky Fiona Walker

Kniha mě moc nezaujala, ani jsem ji nedočetla do konce.

02.06.2020 1 z 5

Olympijské hry 1980 Olympijské hry 1980 kolektiv autorů

Pěkně zpracovaná kniha dokumentující významnou sportovní událost, kdy kvůli sovětské invaze do Afghánistánu (1979) byly hry velkou částí západních zemí bojkotovány. Staly se v podstatě soubojem Sovětského svazu a Východního Německa.

21.04.2020 5 z 5

Strážská černá paní Strážská černá paní Marie Martínková

Kniha napsaná poetickou autorkou o úžasné ženě českého národa, které se dostalo uznání až mnoho let po její smrti. Byla vydaná v roce 1932 mě zaujala nejen stylem, jak je napsaná, ale i obsahem a popisem událostí, které Ema Destinová zažívala.

21.02.2020 5 z 5

Paměti Giacoma Casanovy (Díl I.) Paměti Giacoma Casanovy (Díl I.) Giacomo Girolamo Casanova

Nadčasově napsané memoáry nejslavnějšího Benátčana, který zdaleka nebyl jen milovníkem...

23.01.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Kniha dánského autora do letošní čtenářské výzvy nezklamala, velmi čtivá a napínavá, od začátku až do konce.

19.01.2020

Všechny jejich lži Všechny jejich lži Tuvia Tenenbom

Konečně se objevil autor a novinář v jedné osobě, který realisticky popisuje skutečný obraz dnešní Ameriky.

29.12.2019 5 z 5

Dřevěné království Dřevěné království Karel Kordík

Tato kniha mě provází celým životem. Tatínek ji koupil v Ostravě v antikvariátu, nechal jí udělat pěknou vazbu a já ji dostala ještě v předškolním věku jako dárek. Poutavé vyprávění o životě včeliček a broučků s napínavým dějem v 60. letech nemělo kromě Ferdy mravence konkurenci.

10.12.2019

Občanské fóry Občanské fóry Jaromír Hořec

Knihu jsem otevřela až teď u příležitosti 30. výročí a docela jsem se nasmála.

08.12.2019

Naše vlast v obrazech Naše vlast v obrazech Miroslav Míčko

Nádherná publikace, fotografie na křídovém papíře. Minimum textu, spousta dnes téměř historických fotografií.

08.12.2019

Kuchyň Kuchyň Emanuela Kittrichová

Tato kniha je už dávnou historiíí, ale i v dnešní době tady najdeme důležité informace, jak si poradit např. s rekonstrukcí nové kuchyně.

30.11.2019

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Tato básnická sbírka má čestné místo v naší knihovně, protože její součástí je báseň Kyjov. Kyjov - srdce Moravského Slovácka ze zeměpisného hlediska do Slezska nespadá. Tuto báseň napsal Bezruč za krátkého pobytu v Kyjově, když jako poštovní úředník byl na zástupu na kyjovské poště. Místní obyvatelé ho svým temperamentem a veselostí inspirovali k napsání básně Kyjov. Při vydání Slezských písní ji zkrátka do sbírky přidal a v Kyjově ji znají všichni, nehledě na věk.

30.11.2019