bararich8 bararich8 komentáře u knih

Co se nevešlo do dějepisu: Češi, Moravané a Slezané na cestě minulostí Co se nevešlo do dějepisu: Češi, Moravané a Slezané na cestě minulostí Jan Bauer

Fajnová kniha, trochu bulvárně napsaná, což ale výborně podnítí zvědavost po historických faktech.

12.04.2019 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Teda asi jsem měla s Vieweghem skončit tak, jak jsem začala, tedy Báječnými léty pod psa. Ta kniha mě totiž neskutečně bavila. To se ovšem nedá říct o dílku Muž a žena, která je neslaná nemastná, místy nesmyslná a moc vulgární...já nevím, jako by spisovateli došla šťáva, ale prostě potřeboval něco napsat. Že by ten první příběh byl tak trochu autobiografický?

19.03.2019 2 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Páni, čekala jsem od této knihy leccos, ale tohle ne...vážně síla.

27.02.2019 5 z 5

Lístek lásky Lístek lásky Émile Zola

Krásné romantické čtení. Příběh Heleny mě úplně pohltil a stejně jako ostatní mě rozčilovalo chování Jany. Naopak popisy Paříže mi nevadily-mám to tam ráda, tak jsem se vždy zasnila, jako bych tam byla. Vážně jímavý příběh, úplně jiný Zola než v Zabijákovi.

21.02.2019 4 z 5

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

Pecka! Něco takového jsem ještě nečetla. Kniha má grády, je napsaná lehce a tak samozřejmě vtipná-autor to má prostě v hlavě a v ruce. Četla jsem hlavně ve vlaku a MHD a spolucestující si určitě myslela, že jsem mimo, jak jsem se u toho nasmála. :)

11.02.2019 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Příjemné čtení s několika dobrými myšlenkami a celkem chytlavým příběhem. Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky (a do knihovničky), ráda ji budu půjčovat věčně nespokojeným lidem okolo. :)

02.02.2019 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jsem ráda, že jsem se konečně dostala k této klasice. Výborně čtení, krásné košaté popisy, které cvičí představivost, aniž by překážely příběhu a nudily. Příběh má spád, místy čtenář ani nedýchá, jak s hrdinkou prožívá její radosti a soužení. Mezi klasiky se řadí zcela oprávněně.

26.01.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Jedno z nejhorších počtení. Nenechte se ale mýlit, nemyslím um spisovatele, ten je naprosto v pořádku, ale ta fakta, vědomí, že tohle se opravdu dělo, z toho mrazí a na konci se do očí derou slzy. Je to fakt síla a autor se s tím výborně popasoval.

03.12.2018 5 z 5

S jedním uchem naveselo S jedním uchem naveselo Petr Šabach

Taková knížka, co neurazí, ani nenadchne a za týden už nebudu schopna říct, o čem byla. Bohužel.

22.11.2018 2 z 5

Prostě Fulghum, ten nezklame. Jeho příběhy a zamyšlení jsou takové to instantní štěstí, to teplo a milo, které kdekoliv a kdykoliv si přečtete, vyloudí vám na tváři úsměv a zahřeje u srdce.

13.11.2018 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Takhle rychle jsem snad takovou tlustou knihu ještě nepřečetla...to samo o sobě mluví o její čtivosti a napínavosti. Má samozřejmě nějaké mouchy (jak už někdo pode mnou psal-je divné, že se Marcusovi všichni tak ochotně svěřují) a zamotává se to snad až moc-tolik falešných rozuzlení jsem snad ještě nezažila. Ale musím uznat, že je to velice dobře promyšlený příběh, popsaný tak akorát slovy a sakra čtivě!

13.11.2018 4 z 5

Někde jinde Někde jinde Gabrielle Zevin

Zajímavý nápad, jak by to po smrti mohlo vypadat. Místy nutí k zamyšlení. Jinak ale myslím, že mi tahle knížka dlouho v hlavě nezůstane.

05.11.2018 3 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Ohnivý pták se mi do rukou dostal úplně náhodou, vyhrála jsem ho v soutěži. A po dočtení mám z té výhry opravdu radost! Shodou okolností jsem ho četla po Anně Karenině, takže jisté odlehčení v podobě nadpřirozených schopností a milostného oťukávání jsem jenom vítala. Musím říct, že Nicola mi moc sympatická nebyla, zato Anna mi k srdci přirostla a celkově mě její příběh bavil víc. Ale i to prolínání bylo skvělé. No prostě tato knížka pro mě skýtala milé překvapení!

29.10.2018 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Skvělé čtení. Ani nevadí, že je to tak trochu bichle. Místy tempo trochu upadá úvahami nad Bohem či vztahem rolníka k půdě, ale pořád je to čtivá sonda do tehdejšího způsobu života, poměrů v Rusku a radostí a strastí rozkošné Anny.

19.10.2018 4 z 5

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Moje první verneovka a pecka! Napínavé, čtivé a ve své době určitě i nečekaně inovativní čtení.

10.09.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Vskutku odzbrojující, tenhle pojem Ginny i celou knihu nejlépe vystihuje. Jde o velice zajímavou sondu do neobyčejných myšlenkových pochodů autistické holčičky, kterou si prostě musíte zamilovat. Už hned po dočtení poslední stránky se mi po Ginny stýská.

27.06.2018 5 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Taková kniha co neurazí, ani nenadchne. (Alespoň mě.) Ze začátku mě moc nebrala, ale pak to celkem gradovalo a nemůžu říct, že by konec nebyl docela překvapivý. Ale za rok už asi ji asi pamatovat nebudu.

22.06.2018 3 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Jak hodnotit poezii? Nevím. Vím jen, že tohle sice byla moje první sbírka od Karla Kryla, ale doufám, že ne poslední. Moc chytré a místy mrazivé verše.

24.05.2018 5 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Možná to bylo tím, že jsem četla v originále, ale ze začátku jsem se nemohla moc dostat do děje. Což se hlavně cca po polovině rapidně změnilo a nejradši bych knihu vůbec neodkládala. Ty zvraty! Ve výsledku hodnotím knihu jako výbornou, Jeffery Deaver fakt ví, jak čtenáře překvapit a udržet v napětí až do poslední chvíle.

04.02.2018 5 z 5

Milka Milka Vlado Štancel

Místy dost zajímavé pojetí a nápady, nejvíc mě zaujaly plastové čepice s dírami pro uši a nápisem OCSET. :-) Ale jinak to nebyl úplně můj šálek čaje. Asi první a poslední přečtená kniha od Vlado Štancla.

01.11.2017 3 z 5