bara587 bara587 komentáře u knih

Vlčí léto laponského mlynáře Vlčí léto laponského mlynáře Arto Paasilinna

Bylo to smutné, poučné, zvláštní, vlastně poměrně absurdní a vlastně pravdivé. Takže opravdu dobré čtení.

30.09.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhé setkání se spisovatelkou. Mornštajnová umí vyprávět. O obyčejných životech naprosto neobyčejně.

25.09.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nemám ráda tzv. bestsellery, mám tendenci koukat na ně tak trochu spatra. V tomto případě se autorce omlouvám. Krásný inspirativní příběh o ženách, které žily a uměly přežít.

10.09.2020 5 z 5

Zloděj času Zloděj času Terry Pratchett

Tak já nevím, od té doby, co jsem začala číst Zeměplochu, mi připadá, že v knihách Terryho Pratchetta je úplně všechno, a už dlouho dobu nemohu najít žádné další, které by mě tak moc bavily a zároveň obohacovaly. To jsem si teda dala. Nicméně další super kniha, děj vtáhne, vřele doporučuji.

07.08.2020 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Tak trochu slabší než Deníček, ale i tak příjemná, vtipná oddechovka.

07.08.2020 3 z 5

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Tak tohle byl nářez. Syrový, velmi hluboký příběh. Nic podobného jsem ještě nečetla. Doporučuji.

03.08.2020

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Tak tohle byla becka. Nádherný příběh nutící k zamyšlení. Kde všude zanechal Bůh svůj podpis ve věcech kolem nás?

28.07.2020

Ve svitu plynových lamp Ve svitu plynových lamp Steven Price

Zcela originální román na dlouhé zimní večery. Neotřelé téma, spletitý děj, bohatý jazyk a brilantně vykreslená psychologie postav. Úplně jsem propadla temnému kouzlu viktoriánského Londýna a cítila čpavé chuchvalce mlh. Krok za krokem budete odhalovat taje zločinů i složité touhy lidí. Super.

06.05.2020

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Tak tohle mě docela bavilo. Milá oddechovka, ne však hloupá. Sympatický hrdina a hezký čtivý styl vyprávění.

06.05.2020 4 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Tak to byl nářez! Smrť je fakt sekáč!!! Drsný cowboy s kolty proklatě nízko. A ti mágové bojující s kompostem.... :-)))) Tolik myšlenek, nuancí, barev a neskutečné legrace ve světě živých mrtvých a mrtvých živých v jedné knize. Za mě snad nejlepší díl Zeměplochy.

06.05.2020 5 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Další megasuper pratchettovská jízda. Nikdy mě nepřestane udivovat, kolik myšlenek, vtipu a nadhledu drsné pravdy dokáže autor do jedné knihy "nacpat".

28.04.2020 5 z 5

Flaubertův papoušek Flaubertův papoušek Julian Barnes

Naprosto geniální dílko. Nepřestane mě udivovat Barnesův styl plný lehkosti, nenucenosti a přitom plný ironie, provokatérství a bravurní hrou s tím, čemu říkáme skutečnost. Pokud máte rádi čtení o spisovatelích, určitě vám tato kniha rozšíří nejen literární obzory.

03.03.2020 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Za mě výborný díl Zeměplochy. I když se při čtení pohybujeme ve světě zcela smyšleném, přece jen se mnohé dozvíme o světě, ve kterém žijeme, a ještě něco navíc.

03.03.2020 5 z 5