bara-z5649 bara-z5649 komentáře u knih

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Krásná skoropohádka. Doporučuji, jako audioknihu.

28.03.2021 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

(SPOILER) K maturitě si knihu dám, ale štvala mě hlavní postava. Přesto byla skvěle vykreslena psychologie všech hlavních postav a prostředí, kde se vše odehrávalo.

Vrátil se na konci k Andree nebo jí měl stále jako milenku?

06.02.2021 3 z 5

Lidé Lidé Matt Haig

Zvláštní filozofická až Sci-fi kniha. Pro matematiky a filosofy je kniha přímo dělaná. Děj krásně ubíhá díky krátkým kapitolkám a svižnému ději.

08.12.2020 3 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Nic jsem od knihy nečekala a myslím, že jsem ani tento díl číst nemusela.
Ale kniha je hodně čtivá, plná hudby a posledních cca 80 stránek je skvělých a plná malých zvratů v životech hlavních hrdinů.

03.08.2020 3 z 5

Hovory s doktory - 12 pohledů na zdraví, lásku, víru… a život Hovory s doktory - 12 pohledů na zdraví, lásku, víru… a život Barbara Nesvadbová

Knihu jsem poslouchala v audioverzi a opravdu mi toho přinesla hodně a dozvěděla jsem se spousty zajímavých informací, které bych se někde jinde nejspíše nedozvěděla. A to jsem pacient, který strávil skoro celý rok v Motole mezi doktory a stále tam dojíždí na různé kontroly a Motol mám už opravdu projetý na vozíku snad úplně všude. Dokonce znám i zkratky!

Každopádně je skvělé se dozvědět něco více o dnešním zdravotnictví, jak funguje apod.

18.07.2020 4 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

(SPOILER) Tohle bylo velké zklamání... Krom originálního světa je to míchanice Skleněného trůnu a Selekce. Alespoň mně to tak přišlo. A samozřejmě tu nechyběl námi oblíbený milostný trojúhelník.

10.07.2020 3 z 5

Lepší než Zatmění a díky této novelce vám dojde, proč jsou některé scény ve filmu takové, jaké jsou, nebo proč tam jsou.

04.06.2020 4 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Za mě teda nic moc... Bylo to hodně zmatené a hrdinka mě dost štvala, kdyby to bylo z pohledu Abby asi by to bylo lepší.
Několik částí se mi líbilo, ale stejně nejlepší byl konec a fakt, že se autorka snažila do knihy zakomponovat rasismus, LGBTQ, trochu chudobu a ne vždy hezké a hubené holky (i když hlavní hrdinka byla nad tímto faktem až přespříliš optimista.)

31.05.2020 3 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Skvělé zakončení série. Opravdu mě překvapilo, jak vše autorka krásně rozuzlila. Docela jsem se bála, že se to nepovede, ale udělala to skvěle!

19.05.2020 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Tahle série je prostě boží a čte se jedním dechem! Hned se pouštím do dalšího dílu, protože mě zajímá, jak to dopadne a doufám, že mě autorka nezklame a vše odhalí a rozuzlí hezky a postupně.

10.05.2020 5 z 5

Papírová vlaštovka Papírová vlaštovka Soňa Šmejcová

Moc doporučuji tuhle krásnou knihu. Má nádherné a krásné myšlenky a zachycení kouzla přírody a přírody souznění s člověkem.

05.05.2020 5 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Tahle kniha bude pro mě nejspíš navždycky FEMINISTICKÁ BIBLE!
Doporučuji všem ženám, ať už se považují za Feministky nebo ne

08.04.2020 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Úžasná povídková kniha! Opravdu jsem takovou bombu nečekala! Akorát mi přišlo, že pokud to mají být povídky, neměly by na sebe nenavazovat?

18.03.2020 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Druhý díl byl snad ještě lepší, než ten první!

24.02.2020 5 z 5

Velké překvapení pro malého tučňáka Velké překvapení pro malého tučňáka Marie-Danielle Croteau

Pro nejmenší čtenáře/nečtenáře je tato kniha skvělá! Hlavně má překrásné obrázky

17.02.2020 3 z 5