Bar16 Bar16 komentáře u knih

To To Stephen King

Kniha pro mě měla pár hluchých míst, které mě trochu nudily, ale po přečtení poslední věty jsem pochopila, že i tyto slova jsou v příběhu důležitá a mají tam své místo. Nevím, jak jinak bych knihu popsala, protože ač jsem ji četla docela dlouho, tak jsem do ní byla pohlcena a všude jsem s byla s Billem a ostatními... Perfektně promyšlený a propracovaný příběh... Pan King je opravdu borec. Těším se na další jeho díla :-)

31.08.2017 5 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Do knihy jsem se začetla v rozpoložení, kdy jsem myslela, že mě nic moc nenadchne. Ale ouha, kniha se četla sama, hlavní vyšetřovatel sympatický a zápletka perfektní. Celkem krátké kapitoly mi vyhovovaly. Musím si přečíst první díl :-)

13.08.2017 5 z 5

Básník Básník Michael Connelly

Další brilantně vymyšlený příběh Michaela Connellyho. Docela často takovým autorům skáču na špek a tato kniha není výjimkou. A plusové body za ten konec - ne všechny knihy potřebují happy end.

08.07.2017 4 z 5

Pohádky Boženy Němcové Pohádky Boženy Němcové Božena Němcová

Příjemné čtení, ty dobré konce se asi neomrzí :-)

13.06.2017 4 z 5

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Oddechovka. Je super, že Jeff Kinney měl tento nápad, fajn knížka pro děti :-)

04.06.2017 4 z 5

Kniha se příjemně četla. Trošku jsem se bála, že se budu nudit, ale pan King mi zase ukázal, že psát opravdu umí. Smekám, protože naprosto perfektně popsal pocity devítileté holčičky, ztracené a osamělé...

03.06.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nevýhodou při čtení této knihy je moment, kdy si uvědomíte, že chcete pořád číst a číst a číst, ale nemůžete, protože si chcete knihu vychutnat... Co kdyby už další nepřišla? Nemám slov, za mě 100%!

23.05.2017 5 z 5

Šílená hra Šílená hra Sebastian Fitzek

Pro mě zatím nejslabší kniha autora. Na konci bylo opět skvělé rozuzlení, které si asi zaslouží zvlášť půl hvězdy, ale jako celek se kniha táhla a na můj vkus byla překombinovaná. Čtivá ale je, to určitě. Jen mohla být tak o sto stran kratší.

07.05.2017 3 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

To, že chci přečíst kompletní sbírku Kingových děl, vím už od chvíle, kdy jsem viděla spolužačku číst To a já si tehdy řekla, že mě styl psaní mistra hororu velmi zajímá. Seznámila jsem se s ním u knihy Řbitov zviřátek, toto je jeho druhá kniha, kterou držím v ruce (a není to beletrie). Část věnovaná o psaní byla poučná a myslím si, že mi do budoucna hodně dá. A díky části o jeho životě se těším, až si přečtu jeho další díla.

23.04.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Po přečtení Dobře mi tak jsem byla k této autorce trochu skeptická, ale nebojím se dávat druhé šance a jsem ráda, že ji Radka Třeštíková dostala. Bábovky byly skvělé, ukázaly, jak život dokáže být těžký a člověk si uvědomí, jaké blbosti v životě řeší... Moc pěkná knížka, určitě si přečtu ještě něco dalšího.

20.04.2017 5 z 5

Podraz Podraz James Patterson

Jako vždy skvěle promyšlený příběh a zápletka. Patterson umí prodat napětí, konce jsou u něj vždy rychlé. Kniha měla spád a líbí se mi, že ne vše se vyřešilo... Že další kniha bude pokračováním :-)

15.04.2017 5 z 5

Dvanáctá oběť Dvanáctá oběť Michael Connelly

Asi jsem se na knihu vrhla ve špatném období, protože jsem Connellyho tak dlouho ještě nečetla. Hlavní zápletka plus chvíle strávené u soudu byly opravdu skvěle vymyšlené a poslední třetinu knihy jsem zvládla za jeden den, nevím, proč mi zbytek knihy trval tak dlouho. I přes to dávám čtyři hvězdy, protože Bosch je tak trochu má srdcovka (je to prostě Harry).

08.04.2017 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Taková klasika - nenadchne ani neurazí. Po knize jsem sáhla ve chvíli, kdy mi nebylo moc dobře a nechtěla jsem číst něco, nad čím se musí přemýšlet. Všimla jsem si jí v polici a řekla jsem si, že to bude určitě to pravé. Filmy s Bridget mám moc ráda, tato knížka už je trochu jiná generace, ale splnila daný účel - nemusela jsem u knihy přemýšlet a proto ji hodnotím zlatou střední cestou :-)

19.03.2017 3 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Nemůžu si pomoct, tato kniha byla velmi silná. Rozdělení kapitol na zážitky Amelie před smrtí a Katino zjišťování proč se mi moc líbilo - do toho výpisky z sms, facebooku... Až měl člověk chvíli pocit, že se to opravdu děje. Šikana je hrozná věc, při čtení jsem si říkala, jak bych asi na určité věci reagovala v tom věku já... Nemyslitelné. A ten konec... Moc silný příběh.

04.03.2017 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Perfektní díl série, až mi ukápla slza, že je poslední. Opravdu obdivuji autorův přehled, téma bylo hodně zajímavé a na přemýšlení. Každopádně tam opět nebyly vysvětleny osudy Carla a Asada, takže doufám, že se ještě někdy s oddělením Q setkám. Za mě nejlepší díl.

24.02.2017 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Velmi mě překvapilo, že je kniha opravdu psaná tak, jako by byla "naučná" - upřímně se musím přiznat, že jsem nečekala, co od takového textu čekat. Každopádně je to skvělá oddechovka a člověk si připadá, že kouzla jsou opravdu všude kolem nás :-)

10.02.2017 5 z 5

Nejlepší americké krimipovídky Nejlepší americké krimipovídky Jeffery Deaver

Velmi povedená sbírka povídek. Musím říct, že je to první povídková kniha, u které mě zaujala většina děl pro mě neznámých autorů. Díla těch známých byla také kvalitní, k tomu není co dodat. Čtyři hvězdy proto, že ne všechny povídky jsem hltala. Doporučuji :-)

09.02.2017 4 z 5

Druhé líbánky Druhé líbánky James Patterson

Dle mého jedna z nejlepších knih od Pana spisovatele. Čím dál tím víc mě utvrzuje v tom, že samostatné tituly jsou stejně kvalitní jako ty sériové, Alexe i Ženský vyšetřovací klub zbožňuji. Tomuto dílu nechybí spád, akce, napětí a také trochu romantiky. Co se mi však na knize líbilo asi ze všeho nejvíc bylo to, že se tam fakt spousta věcí nepovedla. A také promyšlenost činů. Za mě 100 %.

03.02.2017 5 z 5

Obranná reakce Obranná reakce Michael Connelly

Po dlouhé době krimi, od které jsem se nemohla odtrhnout. Pro mě zatím nejlepší příběh od Connellyho. Terry mi byl hodně sympatický a velmi se mi líbila hypnóza, která nejen že byla skvěle popsána, ale také dodala příběhu šmrnc. Za mě pět hvězd :-)

23.01.2017 5 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, i když mě první stránky hodně zaujaly. Každopádně, kniha se rozjela slušně a konec mě docela překvapil a taky dodal tu čtvrtou hvězdu, protože jinak bych knihu hodnotila jako klasický průměr. Connelly opravdu umí závěrečné stránky :-)

12.01.2017 4 z 5