baji42 baji42 komentáře u knih

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Tak tohle byl omyl ve výběru, byla jsem zvědavá, jak píše sestra známé herečky. Možná si to své fanoušky najde spíše u mladé generace.

28.10.2023 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Hodně temný příběh.

28.10.2023 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Velmi dobře napsaný thriller. Možná lze vytknout trochu pomalejší rozjezd, ale pak kniha nabývá čím dál větší rychlost, je velice napínavá a čte se jedním dechem.

27.10.2023 5 z 5

Vražedná vášeň Vražedná vášeň Markéta Harasimová

Červená knihovna s množstvím klišé a stereotypů. Ale jak je vidět, své čtenáře si tento druh literatury najde i v dnešní době. Postavy se mnohokrát chovají nelogicky a erotika je popsaná tak, že působí velmi lacině, a vyvolává spíše úsměv.

27.10.2023 2 z 5

Vražedné chardonnay Vražedné chardonnay Věra Fojtová

Průměrná detektivka pro chvilky odpočinku. Vyzdvihnout lze znalost prostředí.

20.10.2023 3 z 5

Neohlížej se, miláčku a jiné povídky Neohlížej se, miláčku a jiné povídky Daphne du Maurier

Vynikající povídky plné tajemna. Přestože uplynulo mnoho let od doby, kdy byly napsány, stále stojí za přečtení.

20.10.2023 5 z 5

Oko za oko Oko za oko James Patterson

Napínavé čtení plné nečekaných zvratů. Doporučuji.

15.10.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Napínavý thriller, i když té brutality a popisů tu bylo přece jen trochu moc.

20.09.2023 4 z 5

Člun v mlze Člun v mlze Vítězslav Welsch

Průměrná tuzemská detektivka. Začátek vypadal nadějně, ale pak to sklouzlo o několik levelů dolů.

13.09.2023 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Jedna z perel české literatury. Nádhera.

11.09.2023 5 z 5

Muž, který vycházel z hrobu Muž, který vycházel z hrobu Viktorín Šulc

Podle názvu jsem čekala trochu horor, ale vyklubala se z toho průměrná tuzemská detektivka. Až při čtení jsem si uvědomila, že jsem příběh kdysi viděla i zfilmovaný.

11.09.2023 3 z 5

Lovy beze zbraní Lovy beze zbraní Jaromír Tomeček

Nádherná kniha od velkého milovníka naší přírody.

11.09.2023 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Vyloženě ženské čtení. Musím říci, že tohle nebyl můj šálek kávy, i když podle obálky jsem čekala ještě něco mnohem horšího.

11.09.2023 2 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Celkem napínavý a čtivý příběh, i když je tam na můj vkus trochu moc toho nadreálna.

10.09.2023 4 z 5

Kouzelník Kouzelník Jean-Marc Souvira

Výborný thriller, kdoví proč není více vidět. Knihu jsem objevila v naší knihovně a vzhledem k tomu, že jsem neznala ani autora, ani titul, moc jsem od ní nečekala. Byla jsem však záhy velmi překvapená. Doporučuji.

10.09.2023 5 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Napínavý thriller od autora vynikajícího Pavouka. Cross je sice na můj vkus trochu moc klaďas, ale jinak moc hezké čtení.

08.09.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Souhlasím s některými z předchozích komentářů, že kniha byla dost rozvláčná. Zkrácení by určitě příběhu prospělo. Bohužel mi příliš nesedl ani autorčinu styl a postrádal jsem tam takové to hororové napětí, které způsobí, že se bojíte. Přesto ještě zkusím druhou autorčinu knihu,třeba zaujme víc.

08.09.2023 2 z 5

Hedvábná past Hedvábná past Markéta Harasimová

Tak trochu červená knihovna s erotikou a pokusem o krimi zápletku.

03.09.2023 2 z 5

Bouda Bouda Jaroslav Velinský

Ota Fink je prostě sympaťák a Velinský je dle mého jedním z našich nejlepších detektivkářů. I tento příběh byl super.

03.09.2023 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Nemůžu si pomoct, Erika Fosterová na mě nepůsobí sympatický a tomu bohužel odpovídá i nižší hodnocení.

03.09.2023 2 z 5