azertaaz azertaaz komentáře u knih

Kluci netančej Kluci netančej Olga Stehlíková

Moc hezky napsaná kniha. Hlavně pro kluky, kteří si najdou koníček, který jejich vrstevníci příliš nechápou. Ale i holky si tu přijdou na své.
Psáno pohledem kluka i holky, po kapitolách se to střídá. Místo názvů nebo čísle kapitol je na každém začátku obrázek dítěte, které zrovna vypráví. Děj přímo v kapitolách navazuje na sebe, i když se změní vypravěč.

13.06.2019 5 z 5

Smrt zrozená v Praze Smrt zrozená v Praze Miroslav Žamboch

Tak je to cíleno jako oddechovka, nehledejte tam moc složitostí. Pro někoho, kdo chce akci a netradiční pojetí různých žánrů. Nemůžu než doporučit fandům Kotlety a Kulhánka.

26.05.2019 5 z 5

Pes Pes Kerstin Ekman

Přečteno za jedno odpoledne a musím říct, že to bylo hezké odpoledne. Nemohla jsme se od knihy odtrhnout. Prostě jsem musela vědět, co se stane dál.

08.05.2019 5 z 5

Tajemství Morie Tajemství Morie Vladimír Šlechta

Pardon, ale Star Wars a Pán prstenů prostě ne. Yoda už byl na mě moc. Oba světy miluju, ale tohle bylo hodně přitažené za vlasy. Kdyby si alespoň autor pořádně prostudoval Tolkiena, dalo se to posadit lépe. Ano, původně Tolkien chtěl Středozem jako alternativní minulost pro náš svět, ale pochybuji, že měl na mysli zrovna tohle. Není to ani parodie, smát se tomu moc nedá. Vážně jsem čekala něco úplně jiného.

08.05.2019 odpad!

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Prví díl byl super. Musí se to brát jako oddechovka, nic náročného. Ale jako oddechovka to nemá žádnou chybu. Brzy se vrhnu i na zbytek série.

24.02.2019 5 z 5

Dobrý den Brno Dobrý den Brno Hana Pražáková

Bez čtenářské výzvy bych ani netušila, že nějaká taková kniha existuje. Bylo to zajímavé čtení, jen bych uvítala méně skoků a více souvislého děje.

09.12.2018 3 z 5

Tajemství černé skály Tajemství černé skály Joe Todd-Stanton

Pro malé děti hezká a milá knížka. Není moc náročná na text, je ho tam opravdu málo, ale zato mám hezké obrázky. A děti se naučí, že ne vše je takové, jak si myslí většina, ale že se mají sami přesvědčit, jaká je pravda.

30.11.2018 5 z 5

Zachránci nového času Zachránci nového času Armand Baltazar

Pro náctileté čtenáře úplně super volba. Pro nečtenáře má plno úchvatných obrázků, které vtáhnou do děje a vy chcete vědět, co který znamená.
Námět knihy je nový a atraktivní pro většinu kluků. Kniha která spojuje dinosaury, piráty, roboty a záchranu světa je něco, co musí zaujmout už jen tím nápadem.
Já nemůžu než doporučit.

09.10.2018 5 z 5

Český šlechtic František Schwarzenberg Český šlechtic František Schwarzenberg Vladimír Škutina

Bylo zajímavé sledovat jeho dětství, ale kniha není chronologicky řazená, takže jsme se místy špatně orientovala, co se stalo dříve a co později. Ale napsaná je čtivě, takže pokud někdo rád životopis, můžu doporučit.

26.08.2018 4 z 5

Pozdě Pozdě Olga Fastrová

Svobodná malířka si poprvé ve svých třiceti dopřeje zahraniční dovolenou. Potká nové lidi i staré známé. Zažije lásku i zklamání.
Moje vydání vypadá trošku jinak, takže netuším, jestli i v ostatních jsou používána slova ve staré gramatice, ale jen ta to trošku brzdila. Jinak hezké čtení na léto.

22.08.2018 4 z 5

Darwinský výtah Darwinský výtah Jason Hough

Nic moc náročného na čtení. Trošku zdlouhavé, ale šlo to. Konec nekonec, ale za to autor nemůže, napsal pokračování, jen se to tu nikomu asi nechtělo překládat. Což je celkem škoda.

07.07.2018 4 z 5

Má smečka Má smečka Naďa Mauerová (p)

Celkem hezká kniha, jen se hůře čte někomu, kdo nemluví slovensky. Autorka slovenštinu používá jako češtinu, takže kniha je československá nikoliv česká. Ale zase je to změna.

28.02.2018 4 z 5

Nové Pompeje Nové Pompeje Daniel Godfrey

Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Mě osobně se kniha četla dobře. Občas tedy dost skákala, ale dalo se na to zvyknout a u druhého dílu už to ani nepoznám. Je psaná jako série, takže mi to celé přijde jako začátek něčeho a) moc pěkného, b) úplné hlouposti. Zatím dobrý, uvidíme, jak si autor poradil s pokračování.

19.02.2018 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

I když to není zrovna můj styl, tak se to četlo opravdu dobře a vlastně jsem knihu přečetla za jeden večer. Jako oddechové čtení mohu knihu jen doporučit.

08.02.2018 4 z 5

Odpůrce Odpůrce Wolfgang Hohlbein

To věčné skákání z postavy na postavu mi hodně vadilo. Občas jsem nepochopila, proč tam některé odbočky vůbec jsou. Kdyby je autor více rozvedl, nebo alespoň zapojil do hlavního děje, tak posim, ale takhle tam byly zbytečně.
Jinak to celkově bylo takové jako poslepované, jako by si autor napsal pokaždé kus svého snu a po pár měsících z toho seskládal knihu.

18.01.2018 1 z 5

Impérium vrací úder Impérium vrací úder Donald F. Glut

Kniha se mi moc líbila. Byla psaná podle původního scénáře, což je fajn, protože je vidět, co se nakonec změnilo.
I_love_books psala, že se od filmu zbytečně odchyluje, ale když se scénář nakonec při natáčení změnil, tak za to autor knihy přeci nemohl. Proto je tam několik nesrovnalostí, ale ničemu nejsou ke škodě a pro milovníky SW je kniha i zajímavým doplňkem k vývoji filmu.

07.11.2017 5 z 5

Báječné mininakupování Báječné mininakupování Sophie Kinsella (p)

Úžasná kniha, přečetla jsem jí jedním dechem. Je to skvěle napsané a je škoda, že moje knihovna nemá jiné díly série. Můžu jen doporučit.

05.10.2017 5 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

První polovina byla skvělá, u té druhé už asi autor nevěděl, jak zakončit, protože mi vše přišlo až moc přitažené za vlasy. Ale jinak super kniha, dobře se četla a propojení se vzpomínkami na minulost bylo taky moc dobré.

26.09.2017 2 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Dobrá kniha, to musím uznat. Film jsme zatím neviděla, ale vůbec mi to nevadí.

31.08.2017 4 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Po dlouhé době dočteno a závěr věci je ... hned bych se vrhla na další díl, kdybych ho měla po ruce. Začátkem jsem se nemohla prokousat a závěr mě úplně strhl. Zjistit, co bude dál, je úkol číslo 1.

17.08.2017 4 z 5