Český šlechtic František Schwarzenberg

Český šlechtic František Schwarzenberg https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50885/bmid_cesky-slechtic-frantisek-schwarzenb-b2S-50885.jpg 4 35 5

Člen významného šlechtického rodu princ František ze Schwarzenbergu, strýc dnešního ministra zahraničí Karla Schwarzenberga vzpomíná na své dětství, které strávil v prostředí své rodiny i ve společnosti ostatních šlechtických rodů, na své významné předky i na politickou situaci v předválečném Československu. To vše dokládá zábavnými historkami z prostředí své rodiny... celý text

cori
cori
05.11.2020 3 z 5

Autor knihu sepsal na základě rozhovorů s princem Františkem, který v té době (rok 1988) slavil 75.narozeniny. Nejvíc mě zaujaly vzpomínky na dětství a život na schwarzenberských panství za 1.republiky. V příbuzenských vztazích s dalšími šlechtickými rody jsem se moc neorientovala, protože defacto byli příbuzní se všemi. Zajímavé jsou i vzpomínky na Beneše a Háchu. Součástí knihy jsou Schwarzenbergovy články např. o Palackém a slavná Prohlášení příslušníků historické šlechty prezidentu Benešovi (17.9.1938) a prezidentu Háchovi (září 1939).

Francois17
Francois17
08.02.2020 5 z 5

Moc zajímavá knížka, hezké jsou kapitoly z mládí na Orlíku.

azertaaz
azertaaz
26.08.2018 4 z 5

Bylo zajímavé sledovat jeho dětství, ale kniha není chronologicky řazená, takže jsme se místy špatně orientovala, co se stalo dříve a co později. Ale napsaná je čtivě, takže pokud někdo rád životopis, můžu doporučit.

mareks2
mareks2
15.07.2016 3 z 5

Forma víceméně nahodilých vzpomínek mi moc nesedí, ale obsahově mě kniha velmi mile překvapila. Vynikající exkurze do běžného života české šlechty, úvahy o jejím postavení v moderní společnosti a také mnoho zajímavých informací o vzniku České republiky.

maryzka
maryzka