Dobrý den Brno

Memoárová próza navazuje na úspěšnou knihu o padesátých letech Nadějí tu žijem (z roku 2001). Autorka vypráví o životě svém a své rodiny od 60. let dvacátého století, předznamenaných předtuchou svobody, do současnosti. Kniha zachycuje dobu normalizace v Brně, svět nově vznikající české diplomacie v 90. letech i současnost, počátek nového tisíciletí, který je pro autorku dobou plnou naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27508/dobry-den-brno-27508.jpg 414
Literatura česká
Vydáno:, Hejkal

azertaaz
09. prosince

Bez čtenářské výzvy bych ani netušila, že nějaká taková kniha existuje. Bylo to zajímavé čtení, jen bych uvítala méně skoků a více souvislého děje.

marwinmh

Zajímavý náhled do života a osudů jedné české rodiny, na mě chvílemi příliš popisné - spousta jmen, funkcí.

Mruskulka

Opět musím poděkovat Čtenářské výzvě, že jsem se díky ní dostala k této knize, protože jinak bych si ji určitě namátkou nevybrala. Kniha se četla lehce a byla velmi zajímavá.

zdenaR

Dobré čtení, knihu jsem četla jsem v rámci čtenářské výzvy 2018 a nebyla jsem zklamaná :-)))

syskas

Veľmi poučné čítanie o tom, ako sa žilo v komunizme. Treba si to pripomínať, aby sme nezabudli.