Kluci netančej

Děj příběhu je situovaný do současné Prahy, vystupují v něm obyčejní školáci s láskou k baletu – tanci a hudbě, kteří jsou pro svou vášeň ochotni leccos obětovat. Malí tanečníci z uměleckého baletního souboru se chystají na baletní soutěž. Během třítýdenní přípravy na soutěž poznávají jeden druhého, ostatní děti a vedoucí v souboru i ve škole, a hlavně sami sebe, svůj vlastní charakter. Do příběhu se zapojuje také trenérka Saša a Tomášova maminka, obě bývalé tanečnice. Příběh vrcholí napínavou scénou na baletní soutěži. Kniha přináší příběh z neobvyklého tanečního prostředí, které kombinuje vrcholový sport s uměním a hudbou, je to také vyprávění o tom, jak bojovat s genderovými předsudky, zorientovat se sám v sobě a přijmout svou i cizí jinakost. Kniha je určena dětem ve věku 10–14 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405608/big_kluci-netancej-6xy-405608.png 4.324

Kniha Kluci netančej

rozina351

Příběh se mi moc líbil, nejedná se o nic komplikovaného, kniha velmi laskavým způsobem nastiňuje téma odlišnosti i první lásky. Takové milé, hřejivé čtení!

Greena

Tom má strašně rád hudbu a hlavně balet. Tančí vážně skvěle. Jenže ve své škole se to snaží utajit, aby se mu spolužáci nesmáli, že je třeba gay a má holčičí zálibu. Na baletu má kamarádku Kristýnku a Petříka, se kterými si skvěle rozumí. Jak už to tak bývá, tak to, čeho se bojíme, se často stane. I o Tomovi se ve škole dětí dozví, že je baleťák. Následné šikování je děsné. Povede se to celé změnit? A o čem vlastně balet a tanec opravdu je?
Knížka je doporučená pro čtenáře od devíti let a je vhodná jak pro kluky co třeba rádi hrají fotbal, tak i pro holky.
A jakou mimoškolní aktivitu máte rádi vy…

Hanisek
29.03.2020

Dětská knížka na netradiční téma. Kluk, který tančí balet a nechce aby to věděli jeho spolužáci. Knížka popisuje boj s předsudky, ale také první lásku a velké přátelství. Jediné co mi opravdu vadilo, byla nespisovná a hovorová čeština. Některé obraty se vážně těžko četli a úplně si nemyslím, že by dětská kniha měla obsahovat chybný zápis slov ve stylu je to ftipný a vona.

Alex.Barunka
09.03.2020

Tohle hezky fungovalo, ale jenom jako jakási kostra. Klidně to mohlo být obalený víc. Autorka se mnoha témat dotýká jen tak okrajově, to zabřednutí do toho by zde nebylo vůbec na škodu.

Každopádně musím pochválit zpracování audioknihy, která je doprovázena úryvky vážné hudby. Fakt pecka :)

MíšaK23
10.02.2020

Nádherná knížka pro děti a mládež. Kniha, která bourá předsudky! Zezačátku mi trochu dělala problém nespisovnost a záměrné gramatické chyby v mluvě Toma, ale k té knížce to prostě patří. Jen mi vrtá hlavou, co se stalo s Tomovým tátou. Kniha psaná tak, že být mladší, přihlásím se do baletu :))

Ivveta
03.02.2020

Pěkná knížka, škoda té nespisovné "pražské češtiny". Takhle jsem knížku synovi četla já a spisovně. Jeho to rušilo, nemohl se soustředit na děj, když četl sám, škoda a zbytečné..

MartinaF
19.06.2019

Tak toto se mi moc líbilo. Bylo to svěží čtení, trochu poučné, ale hlavně skvěle napsané.

azertaaz
13.06.2019

Moc hezky napsaná kniha. Hlavně pro kluky, kteří si najdou koníček, který jejich vrstevníci příliš nechápou. Ale i holky si tu přijdou na své.
Psáno pohledem kluka i holky, po kapitolách se to střídá. Místo názvů nebo čísle kapitol je na každém začátku obrázek dítěte, které zrovna vypráví. Děj přímo v kapitolách navazuje na sebe, i když se změní vypravěč.